Sayfa 343/343 İlkİlk ... 243293333341342343
Arama sonucu : 2742 madde; 2,737 - 2,742 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    siyasilerin hepsinin onlarca tapusu var, hangi siyasi kendine vergi getirir.
    Onlara bir şey olmaz. Gider vergi dairesi ile hallederler.

Konuttaki talebin düşmesi arzı azaltır. İyi kötü bir talep var bugün, o da biter.

Gerçi tarım politikası bile yok memlekette, çokta bir şey beklememek lazım.

Boş boş yazıp çiziyoruz işte.

2.  Alıntı Originally Posted by Mathias Yazıyı Oku
    Ama bu işle ev fiyatları falan düşmez yani. Tam tersine çıkar. Aynı şey yüzde 25 kira olayında da söylendi tam tersine kiralar fırladı.
    Kesinlikle.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

3. Ötv artınca bayilerin karı mı düşüyor? Bu fazla ötv yi küm ödüyor

Sent from my SM-S908E using Tapatalk

4. Bazı arkadaşların kafası pırıl pırıl valla Her soruna karşı basit çözümleri var.

Ne yani, ev sahipleri şu anda kira geliri vergisi öderken hiç rahatsız olmuyorlar mı? Sıkıntı yok, devlet %10 vergi istiyorsa ben de direkt olarak kirayı %10 artırırım, bana giren çıkan bir şey yok mu diyorlar?

Yoksa kira geliri beyanı vermemek ya da daha az vermek için üç buçuk mu atıyorlar?

Sizin bu kafaya göre ülkede şirketlerden hiç vergi almamak lazım, nasıl olsa vergiyi ürün fiyatına eklerler, gerek yok o zaman vergi almasınlar.
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Vergi öderken söylenen ev sahibi görmedim ben.

Fonlara getirilen vergi ne kadar insanların umurunda olduysa, bu da o kadar ev sahiplerinin umurunda olur.

Bu arada şirketler ne kadar vergi ödediklerini düşünüyorsunuz ki? Bankaları çıkarın bakın bakalım şirketler ne kadar vergi ödüyorlar.

6. Ben şirketler çok vergi ödüyorlar diye bir şey söylemedim, aksine çok az vergi veriyorlar; vergilerinin çoğu siliniyor.

Ama hiç bir şirket bizim vergimiz artırsınlar önemli değil, ürüne zam yapar geçeriz demiyor. O vergiyi kaçırmak için bin bir türlü yol deniyorlar.

Aslında mantığı çok açık anlattım ama nedense anlaşılmıyor.

Bu arada ekleyeyim, uzağa gitmenize gerek yok, forumun ''Banka Faizleri'' başlığını ziyaret edip bir sorun oradaki arkadaşlara: Son stopaj artışından memnun kalmışlar mı?
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Sayfa 343/343 İlkİlk ... 243293333341342343

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •