Sayfa 843/843 İlkİlk ... 343743793833841842843
Arama sonucu : 6741 madde; 6,737 - 6,741 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1. 1.104 deki savaş çetin...
    iyi direniyor..
    kapanışa bakacaz yine..

2.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Gürsel abi,
    Senin gibiler sağlam portföy yapar, yılda %120 artar portföy ama onun arkadaşları "yav ben Odine aldım, Miatk aldım, Kontr aldım, Mogan aldım, 3 ayda %300 yaptı, sen de gel" derler ve yardım ettiğin o kişi seni yetersiz, iş bilmez, eski kafalı görür ve ona inanır çünkü ortada somut olarak getirileri görür ekranda.

Sonra da işler tersine dönünce yandım anam. Bedava yaptığın işe kimse saygı göstermiyor abi, o kızdan portföy getirisi karşılığı komisyon alsaydın, sana ücret ödeseydi kıymetin olurdu. İnsanlar ne yazık ki böyle.
    Bu adamlar şimdi endeks gitse ne olur yan tahtada bittik diye bağırıp çağırıyor. Benim işyerinde de vardı bir tane zamanında şunu bunu al dedim onlar az gidiyor dedi, şimdi sürekli elinde tel. kafa önde gidip geliyor, belli ki bir yerlerde içeride kaldı.
    Yazdıklarımın hiçbiri al-sat-tut önerisi değildir.

3. 1,2 milyonluk portfoy 16 milyon olmuş. kardan zararı 2,8 milyon.
    ne güzel değil mi? niye babasını aradanız gurur duysun diye mi?

Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Osman ım,
    2 sene önce bir arkadaşın kızı boşandı.durumu iyi..çalışıyor,güzel de maaşı var,kenarda parası da var.işte o para üzerinden bana dedi ki-abi,oğlana bir hesap açıp birikim yapacağım.bana bir portföy yap..
    sorumluluk atfettik kendimize..çocukluğunu biliyoruz.boşanmış..kafaya koymuş.borsa ya girecek..ben olmazsam başkasına gidecek..
    walla kendime portföy yapsam o kadar uğraşmazdım..neyse..4 şirketlik 1,2 m bir portföy yaptım..2021 sene..
    -sen uzun vade değer yatırımcısısın,senin fiyatla işin yok,düştü diye üzülme,çıktı diye sevinme..sene sonu durumumuza bakacağız.dolar bazlı ne durumdayız..aylık düzenli alımları aksatma..bu arada teknik-temel analiz çalış vs vs..
    ayrı bir excel yaptım..kontrol ediyorum..sorumluluk var ya..
    her ay bana portföy ün ekran görüntüsünü atardı..4-5 ay ses yok..boşanma sürecide sıkıntılı geçti..bende sıkıştırmadım..excel den kontrol ediyorum ama..%512 büyüdü,temettüler hariç..161 tl den froto aldık..düşün..
    babası ile konuştum geçenlerde..mayıs da kocasıyla ortak bir evleri vardı..anacak satabilmişler.. dedim parayı ne yaptı..neler aldı durumu ne..bende excel e işleyeceğim..neyse..
    aradım...portföy ekran resmi gönder..ne kadar para var vs...mırın kırın...dedim gönder bakim sen...
    geldi ekran resmi...
    Vakıfbank tan çıkmış bir aracı kuruma geçmiş..hayatımda duymadığım kağıtlar..
    portföy 16 milyon..zarar 2,8 milyon...
    10.000 de 3,5 komisyonu varmış...ulen sen trader mısın..uzun vadecisin..bir de kredi açmışlar..hani çocuğu düşünüyordun?
    aradım babasını...dedim böyle böyle..30 senelik arkadaşım..adam yıkıldı..
    dün hanımı aradı...benim aracı kurumdaki arkadaşımın numarasını verdim..konuştum çocukla..neyi var neyi yok virman edecek..fon,emtia,yurt içi-dışı bir sepet yapacak..ne kadar kurtarırsa..
    büyük sözü dinlemek yok,danışmak yok,sormak yok,teknik-temel analiz yok,öğrenmek yok..
    birde okumuş,aklı başında çocukluğunu bildiğimiz küçük yatırımcı çevremiz..gerisini sen düşün..

4.  Alıntı Originally Posted by gürselbb Yazıyı Oku
    Osman ım,
    2 sene önce bir arkadaşın kızı boşandı.durumu iyi..çalışıyor,güzel de maaşı var,kenarda parası da var.işte o para üzerinden bana dedi ki-abi,oğlana bir hesap açıp birikim yapacağım.bana bir portföy yap..
    sorumluluk atfettik kendimize..çocukluğunu biliyoruz.boşanmış..kafaya koymuş.borsa ya girecek..ben olmazsam başkasına gidecek..
    walla kendime portföy yapsam o kadar uğraşmazdım..neyse..4 şirketlik 1,2 m bir portföy yaptım..2021 sene..
    -sen uzun vade değer yatırımcısısın,senin fiyatla işin yok,düştü diye üzülme,çıktı diye sevinme..sene sonu durumumuza bakacağız.dolar bazlı ne durumdayız..aylık düzenli alımları aksatma..bu arada teknik-temel analiz çalış vs vs..
    ayrı bir excel yaptım..kontrol ediyorum..sorumluluk var ya..
    her ay bana portföy ün ekran görüntüsünü atardı..4-5 ay ses yok..boşanma sürecide sıkıntılı geçti..bende sıkıştırmadım..excel den kontrol ediyorum ama..%512 büyüdü,temettüler hariç..161 tl den froto aldık..düşün..
    babası ile konuştum geçenlerde..mayıs da kocasıyla ortak bir evleri vardı..anacak satabilmişler.. dedim parayı ne yaptı..neler aldı durumu ne..bende excel e işleyeceğim..neyse..
    aradım...portföy ekran resmi gönder..ne kadar para var vs...mırın kırın...dedim gönder bakim sen...
    geldi ekran resmi...
    Vakıfbank tan çıkmış bir aracı kuruma geçmiş..hayatımda duymadığım kağıtlar..
    portföy 16 milyon..zarar 2,8 milyon...
    10.000 de 3,5 komisyonu varmış...ulen sen trader mısın..uzun vadecisin..bir de kredi açmışlar..hani çocuğu düşünüyordun?
    aradım babasını...dedim böyle böyle..30 senelik arkadaşım..adam yıkıldı..
    dün hanımı aradı...benim aracı kurumdaki arkadaşımın numarasını verdim..konuştum çocukla..neyi var neyi yok virman edecek..fon,emtia,yurt içi-dışı bir sepet yapacak..ne kadar kurtarırsa..
    büyük sözü dinlemek yok,danışmak yok,sormak yok,teknik-temel analiz yok,öğrenmek yok..
    birde okumuş,aklı başında çocukluğunu bildiğimiz küçük yatırımcı çevremiz..gerisini sen düşün..
    Zamanında dudu ve senin gibilere denk gelmedik ki.Şans işte.
    15 e yakın arkadasım borsa yatırımına basladı yıllar içinde.
    Hepsi uzun vadeci.
    Arada bir agırlıklarını kendileri ayarlıyorlar.
    Memnunlar.
    Bana sormazlar ben de cevaplamam.
    Bari temettülerden ufak kagıtlara girselerdi.

5. ttrak-froto
    tam %92...
    göz göre göre...
    979 dan geldi....

Sayfa 843/843 İlkİlk ... 343743793833841842843

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz