Sayfa 712/712 İlkİlk ... 212612662702710711712
Arama sonucu : 5692 madde; 5,689 - 5,692 arası.

Konu: THYAO - Türk Hava Yolları

1. 324.25 uzeri kapatsaydi, pazartesi geri alırdım. Kenardan izlemeye devam.

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım Tavsiyesi Değildir...

2. 316 ila 319 arası dip oluşumu gözleniyor...
    Sanayi firmaları sıkıntıda, havacılık enflasyonu sever, yılı geçen yılın üzerinde bir kar ile kapatacağı aşikardır, fiyatlama da çok cimri davranıyor...
    fk olarak en ucuz firma neredeyse...
    350 ye zıplayıp orada tutunması sağlığı için iyidir...
    take off zamanı geldi de geçiyor bile
    ha gayret

3.  Alıntı Originally Posted by Dvk_Psh Yazıyı Oku
    Bilancomuz hayirli olsun
    Defter degerinin altinda islem görmeye basladik yine )

Sn Pardusdan bir bilanco yorum alsak müsait olduğu zaman
    Slm hocam,

Şirket genel olarak %10 büyümüş geçen yılın aynı dönemine göre bununla birlikte satışlar giderler (personel giderleri haricinde) makul miktarlarda değişiklik göstermiş.

Bilançoda en belirgin nokta, personel sayısının 41bin kişiden 58bin kişiye yükselmesi yani %40 artış, ayrıca personel giderleride 700m dolardan 1 milyar dolara cıkmış, 300 milyon dolar ilave gider. Personel sayısının %10 buyumesinin şirket büyümesinden kaynaklandığı ön görülebilir, ancak geri kalan artış, sanırım geçen yıl taşeron firma personellerinin THY iştiraklerinde kadroya alınmasından kaynaklandığını tahmin ediyorum. 300 milyon dolarlık ilave giderin büyük kısmı ise dolar bazından maaşların %20-30 civarından artmasından kaynaklandığını tahmin ediyorum, malum ülkemizde 2-3 yıl öncesine kadar 4-5 dolara yediğimiz yemeğe bugün 10 dolardan az ödemiyoruz, haliyle sonunda bu artışlar ücretlere de yansımak zorunda kaldı.

Bunun haricinde nisan başından bu yana 40-50 milyon lota yakın hisse satıldı yabancı takaslarından, bu satışlar güçlü bir şekilde karşılandı, özellikle yerli fonlar tarafından.

Bu arada borsa özellikle bankalar eşliğinde güzel bir yükseliş yaşadı, ancak THY bu yükselişte resmen geride kaldı, 2023 temmuzda gördüğü 10 doların bir adım üstüne çıkamadı hala, tüm hisseleri taradığımda açıkçası daha ucuz makul bir hisse göremiyorum. Aracı kurumların verdikleri hedef fiyatlarda ortada 450-500 aralığı, daha öncede defalarca söyledim THY hisse fiyatı 15 doların altında olduğu sürece ucuz, olması gereken makul aralık 15-20 dolar aralığı.

Eninde sonunda hakkettiği noktaya gelecektir, ama bugün ama yarın...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,976
    Eline sağlık hocam ,
    Nepotizm olmadigi sürece sıkıntı yasamayiz .

Ben BlackRock bir atraksiyon bekliyordum Mayis ayi itibariyle
    ama bu hissede dolar bazli ciddi rakamda para kazandi yabanci 0,30 - 0,40 cent arasi maliyetle geldi.
    onu Realizesinide yasiyoruz iyi karsilaniyor.

10 dolari bize direnç olarak göstermek istiyorlar ama bu performansla güçlü destek olacak yakin gelecekte,

Hazirandaki gri listeden cikarsak buda borsaya bir ivme kazandiracak,

Dediginiz gibi dön dolas THY daha ucuz yok. a fon gider b fon gelir

Tekrar tesekkür ederim
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

Sayfa 712/712 İlkİlk ... 212612662702710711712

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz