Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
şu anda

1428.xx-1531.xx e bir oynam alanında 1480.09 alt/üste denge sağlıyor,
103 puanlık, x100 =10300 eski puanlık bu alan bir oynak bölge bu git gide merkezinde 1480.09 olmak üzere daralacak, ama şu an başları, fazla jeton atmayın batarsınız

amirali generali, japonyası, abedesi bundan kurtulamaz, hüküm başştan verilir, ki ben sıkışma alanı için cuma gününde minör trade yi işaret ettim, bkz endeks topiği
 Alıntı Originally Posted by indregandi Yazıyı Oku
burada eski puanla (yeni puanlara alışamadım henüz) 10300 puanlık bir oynama alanı diyorum VİOP topiğnde,..

bazı arkadaşlarca bu anlamsız boş lakırdı olarak karşılanıyor,..

burada şunlar var (bkz grafik ve önceki grafikler),

1.simetrik üçgen sıkışma alanını veriyor,
2.üçgenin tam ortasından geçen doğru, alt/üst rakamını veriyor, orta rakam 1112.7/2
3.orta rakamı üste geçen fiyatlar üçgen içinde bir üst yelpazeye, alta geçen fiyatlar üçgen içinde bir alt yelpazeye,
4.üçgen sınırları üstte/altta kesin tartışmasız,
5.bu nedenle üçgenin henüz başlarında oynama alanı fazla (fiyat hareketleri coşkulu olabilir), üçgen daraldıkça bu oynama alanıda daralıyor(sıkıcı ve yatay piyasalar oluşabilir)
6.bu nedenle ben diyorum ki fiyatlar üçgen içinde kaldıkça minör trade ye (en fazla saatlik) hazırlanarak üçgen içi trenleri ıskalamamak, üçgen uca doğru daraldıkça da sıkıcı yatay piyasalarda minör trede sayesinde zararı minimize edebilmek,...
7.fiyatlar üçgen dışına alta/üste çıktığında agresirf ve hedefseldir ki bu hedefle rakamda belli zaten,..

adım hıdır durum budur,...her üçgen için başlangıçta 1112.7 puan aralık işin sonunda üçgen ucuna doğru daralıyor,...ve bir yere kırıyor, kırarken atarsın bir sistem nereye kırdığını bulmaya çalışırsın,...