Alıntı Originally Posted by Somers Yazıyı Oku
Sayın beşiktaş ben size son gelen kapı sormak istiyorum, kutman neden ikinci bir holdinge ihtiyaç duydu?
Selamlar.. Sayın Sommers içimden gecenlerin tercümanı oldunuz.. Bu konuda benim düşüncem gerçi sayın beşiktaşk'a sordunuz ama bende kendi düşüncemi paylaşmak istiyorum.("Sazanlık edeyim")Ben bu yolla patronun sermayenin yurt dışına çıkartılmasının amaçlandığını düşünüyorum. Örnek mi?; GLİ.. Glyho hissesine sahip yatırımcılar GLİ verdiği temettüden yararlanamazken borçlarına ortak ediliyor. GLİ verdiği temettüler Londra piyasasında yatırım yapan yatırımcılara gidiyor ve görünürde para orada kalıyor. Birde yapılan halka arzlar şirketin büyümesine dolayısıyla patronun servetine servet katmasını sağlarken, şirkete yatırım yapan yatırımcılar bir anda şirketin iştirakleri olsun varlıkları olsun halka arz adıyla şirketten ayrıldığını bir yerde içinin boşaltıldığına şahit oluyor. En azından ben böyle yorumluyorum.
Bir başka neden olarak benim çok ihtimal vermediğim; şirketle ilgili bilmediğimiz olumsuz durumlar var ve Şirket uygun maliyetle borçlanamıyor. Bunun için de bünyesindeki iştirakleri halka arz yoluyla borçlanmasına kaynak buluyor diye düşünebiliriz. ama ben bu düşüncemin düşük ihtimal olduğuna inanıyorum.
Son olarak kafama takılan ama kendimde cevabının o olduğuna hemen hemen emin olduğum diğer bir konu var. Sayın KM oyunu eski yatırımcılar üzerine kurmuş olması ki kendisinin bu konuda çok acımasız olduğunu düşünüyorum. bu şirkete yatırım yapan eski yatırımcıların parası pul olmuş, neredeyse diğer emtialar karşısında özellikle bir ev ve bir araba neredeyse alım gücü olarak 1/6-1/8 düzeyine inmiş, bunun yanında yeni giren yatırımcılara bu maliyetlerle maliyetlenmesine müsaade etmiş olması. Bu asla benim kabullenemediğim asla affetmeyeceğim bir konu. Bu konuda bir yatırımcı olarak sayın KM'nın gittiği yolu doğru bulmuyorum.
Ben kendi adıma bu zaman kadar maddi manevi kaybettiğim kadar kaybetmişim. Bundan sonrası benim hayallerimi şirketin iflası bitirirken şirketin ederinde satılması hayallerimi yeşillendirir diye düşünüyorum.,Saygılarımla...