Sayfa 265/1023 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon
Arama sonucu : 8183 madde; 2,113 - 2,120 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Sözün özü, bu ülkeyi yönetenlerin 16 yıl boyunca neyi nasıl yaptıklarını, kimlerle ortaklık yapıp sonra kandırıldık diyerek ülkeyi darbe eşiğine getirdiğini bilenler haklı olarak bundan sonra olabileceklerden tırsıp ufak birikimlerini kendince güvenli buldukları Dolar da tutmaktadır. Robert BOSCH boşuna dememiş `insanların güvenini kaybetmektense para kaybetmeyi tercih ederim.` Para yeniden kazanılır ama GÜVEN bir kere kaybedilirse asla kolayına geri gelmez. Bunlar yaptıklarıyla ben ve benim gibi insanların güvenini kaybetmiştir o nedenle de biz gibilerden kimse Dolarını satmasını beklemesin , Dolarlarımıza tebelleş olanlar başka kapıya...

2.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Bugün gevezeliğim üzerimde kusura bakmayın artık. Yukarıdaki iki grubun ötesinde fiili olarak oluşan bir 3. durum daha var.

Bilindiği gibi iflas erteleme iflas edecek şirketin sahibine ciddi imtiyazlar sağlıyor. Yani direk iflasa göre şirket sahibi çok daha az bir kayıpla kurtuluyor.

Şimdi iflas ertleme yasaklanınca doğal olarak iflas etmesi gereken şirketlerin sahipleri de , iyi ama ben neden direk iflas etmek zorunda kalıyorum neden iflas ertelemenin nimetlerinden faydalanıp nemalanmıyorum diyerek iflas etmesi gereken şiketini çeşitli numaralarla iflas ettirmiyor, işi uzatıyor.

Yani aslında iflas ertelemenin yasaklanması efektif olarak şirket sahiplerinin çıkar çatışması nedeniyle şirketlerin inadına bir türlü iflas etmemesi sürecine evriliyor.

İflas etmesi gereken şirketlerin sahipleri pratikte iflas ertelemenin tekrar devreye sokularak avantajlı iflas koşullarını *bekliyorlar*.

Hükümet te bu bekleyişin farkına vardı ve bir kalemde bir KHK ile iflas ertelemeyi toptan kaldırdı. Yerine iflas edecek şirketler için o kadar da avantajlı olamayabilecek daha önce de var olan konkordato müessesesini ufak değişikliklerle iflas erteleme yerine devreye aldı.

Durum bence bundan ibaret.
    Anlaşılmıştır.
    Tebrik ve saygılar bu anlatı için.

ironi = inori
    http://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=21861

Genel Kurul Tarihleri, GK dedikoduları vb
    Sırtlanlar diyarında yem olma dikkat et.

Alıntı Originally Posted by epikurus Yazıyı Oku
    Doğan Medya Grubu'nun Demirören'e satışında Ziraat Bankası kredisi de kullanıldığı belirtiliyor.
    Türkiye tarihinin en büyük medya sahipliği değişimini ifade eden Doğan Medya Grubu'nun AKP'ye yakın Demirören grubuna satışında Ziraat Bankası kredisi de kullanıldı. T24'ün haberine göre, 1,2 milyar dolar olduğu belirtilen satış işlemi için oluşturulan bankalar arası konsorsiyumda devlete ait Ziraat Bankası da yer aldı.
    http://www.abcgazetesi.com/dogan-med...ldi-82870h.htm

Dünya ticaretinin yaklaşık %60 nın yapıldığı para birimini kıçı kırık bist ile mukayese eden kafa !
    pala mala..
    işin mi yok senin
    150 basamakmış
    % 1 milyon seyrettin
    sadece lak lak
    ekstreni yapıştır

başka yerde boş yap..

Ciddiye almamak lazım
    akıllanırlar birgün elbet
    paranın sahibi olan ve parayı kazanan pek atıp tutmaz
    bunlarınki mastürbasyon
    haa çok mu iddialısın, ille sidik yarışımı istiyorsun buraya extreni yapıştıracaksın
    yok öyle en alttan aldım en üstten verdim
    buradakilerin çoğu bu sallayanların gittiği yoldan gidip dönmüş olanlardır.

amaç: paramızın değeri ve en önemlisi paramızın kendisi kaybolmasın..

Sabah gazetesi için kamu bankalarından kullanılan 750 milyon dolarlık kredi aklıma geldi şimdi..

İnşallah bir gün bu ülkeye güvenme damarımızda kabarır..ancak o gün bugün değil..

4.  Alıntı Originally Posted by MKELES Yazıyı Oku
    Betona 551 milyar $ göm. Koskoca kirsehir şeker fabrikasini 330 milyon "TL" ye neydüğü belirsiz tutkumudur tutgumudur sirkete sat. ( Yarin naylon sirket cikarsa sasirmam)O betona gömülen parayla kac tane fabrika yapilir.

Valla böyle giderse bankalara karşı güven de kaybolur işte o zaman korkarım sona kalan dona kalır...

Borçlar hangi dönemde ödenemez ve yapılandırılma ister , işlerin kötü gittiği kriz dönemlerinde ;

1-Önce Oger telekom ben ödemiyorum ana paradan traş isterim dedi..
    2-Ülker ya öger ödeyemiyorsa ben hiç ödemiyorum ....dedi ...şrketlerin içi boşaltılmış mallar ingiltere ye çoktan gitmişti......
    3-Şmd de Doğuş aynı muhabbeti yapıyor.......

4 kağıt ogerin 6 kağıt ulkerin bir 10 kağıtta doğuş dersek bankacılık için toplam 20kağıt amerikan doları riski ortaya çıkmış durumda .Bunları diğer büyük ve orta ölçeklilerde izleyecek....

Hala kriz yok hayat güzel ....falan ...........

Dipnot : Petrolü olupta ÇİN ile yakın temas kuran ülkelerde bazı baharlar yaşatıldı ve hepsi Buda ile buluşturuldu.........

Hakkımızda hayırlısı..........

Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku
    Borçlar hangi dönemde ödenemez ve yapılandırılma ister , işlerin kötü gittiği kriz dönemlerinde ;

1-Önce Oger telekom ben ödemiyorum ana paradan traş isterim dedi..
    2-Ülker ya öger ödeyemiyorsa ben hiç ödemiyorum ....dedi ...şrketlerin içi boşaltılmış mallar ingiltere ye çoktan gitmişti......
    3-Şmd de Doğuş aynı muhabbeti yapıyor.......

4 kağıt ogerin 6 kağıt ulkerin bir 10 kağıtta doğuş dersek bankacılık için toplam 20kağıt amerikan doları riski ortaya çıkmış durumda .Bunları diğer büyük ve orta ölçeklilerde izleyecek....

Hala kriz yok hayat güzel ....falan ...........

Dipnot : Petrolü olupta ÇİN ile yakın temas kuran ülkelerde bazı baharlar yaşatıldı ve hepsi Buda ile buluşturuldu.........

Hakkımızda hayırlısı..........
    Yani Türk bankalarının Dolar bazlı eti ne budu ne , 20 milyar Dolar üstüne ödenmeyecek bir kaç betoncu borcu daha ekle al sana en güzelinden bir bankacılık ``sıkıntısı`` ! Allahtan bu aralar bankacılık sistemimiz çok sağlam söylemleri fazla ortalıkta dolanmıyor yoksa acayip tırsardım...
    Son düzenleme : umutabi; 07-04-2018 saat: 19:26.

https://twitter.com/DurmusYillmaz/st...800046592?s=19
    Ülkemizin aşama aşama ``kambiyo kontrol rejimi``nden nasıl çıktığını yaşayarak görmüş biri olarak, ülkemin adım adım kambiyo kontrol rejimine doğru gittiğini/bu konuda korku ve şüphelerin arttığını görmek, ekonomi yönetimi adına insana acı veriyor.

Sayın powerpc, bunu ben demiyorum bu ülkenin eski MB başkanı diyor. Haberin olsun daha zamanı var falan diyorsun ya ben yine hatırlatmamı yapayımda sonra yıllık brüt %4 faiz sevdasına hüsran yaşama.

Sayfa 265/1023 İlkİlk ... 165215255263264265266267275315365765 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •