Sayfa 400/548 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 3,193 - 3,200 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1. Arkadaşlar merhaba, başta "zor" ve "1BRAH1M" isimli arkadaşlar olmak üzere herkesin gerçekten yararlı ve aydınlatıcı bilgiler paylaştığını görüyorum. Ben de çağrı fiyatı ile ilgili kendi bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

-Çağrı fiyatına konu devir işlemi henüz gerçekleşmedi. Söz konusu devrin bu cuma günü yapılacak Doğan Holding genel kurulu sonrası kısa süre içerisinde gerçekleşmesi muhtemeldir. Söz konusu devir yapılmadan çağrı yükümlülüğü doğmaz.

-Çağrı fiyatına konu devir işlemi hangi gün resmen tamamlanırsa o günkü T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru çağrı fiyatına baz alınacak. Dolayısıyla henüz çağrı fiyatına esas alınacak asgari bir döviz kuru söz konusu değil. Ne işlemin ilk açıklandığı tarihteki kur, ne de dünkü kur çağrı fiyatına esas olmayacak.

-Bazı arkadaşlar dün Doğan Grubunun kendi içinde yaptığı pay alım fiyatının asgari çağrı fiyatı olduğu yönünde değerlendirmeleri var. Maalesef bu doğru değil. Çağrıyı yapacak olan Demirören Grubu. Demirören Grubu dünkü işlemlerin doğrudan tarafı olmadığı için dünkü kur çağrı fiyatının tespitinde dikkate alınamaz. Ancak yine de söz konusu işlemde Doğan Holding tarafından ödenen bedelin aşağısında bir rakamın belirlenmesi kendileri açısından farklı sıkıntılar yaratır.

Doğan Grubu ile Demirören Grubu arasındaki sözleşmenin detaylarını bilmiyoruz. Ancak Rekabet Kurumu onayı sonrası devre ilişkin yasal bir engel kalmadı (varsa RTÜK onayı hariç). Doğan Holding'in cuma günkü genel kurulunda söz konusu satış işleminin onaylanması sonrasında resmi devir önünde hiçbir engel kalmıyor. Bilemediğimiz ve öngöremediğimiz bir nedenle taraflar satıştan vazgeçmediği sürece (bunun Doğan Grubu için ağır sonuçları olur) önümüzdeki hafta içinde resmi devir tamamlanır ve muhtemelen çağrı süreci başlar.

Çağrı süreci bu kadar yakınlaşmışken hisse fiyatının bu seviyelerde olmasına dair pek mantıklı bir açıklama yok. Ancak mevcut fiyatlar üzerinden yaklaşık %15'lik getiri potansiyeline karşılık, satış işleminin düşükte olsa iptal riski var. Aradaki marjda bundan kaynaklanıyor sanırım.

Son olarak dağıtılmasına karar verilen kar payı devir sonrası yapılacaktır. Muhtemelen devir sözleşmesinde bunu o şekilde öngörmüşlerdir. Kar payı Doğan Grubuna değil, Demirören Grubuna gidecektir. Çağrı kararı sonrası bu hissenin fiyatının çağrı fiyatının üzerinde oluşması yüksek ihtimaldir. Dolayısıyla illa çağrı sürecine fiilen katılmaya gerek olmayacaktır diye düşünüyorum. Bu hissede bekleyen arkadaşlar ilerleyen dönemde çağrı süreci sonrasında kar payını da mutlaka alacaklardır.

Not: Çağrı fiyatı ile ilgili daha detaylı bilgi için SPK'nın "PAY ALIM TEKLİFİ TEBLİĞİ'ne ve özellikle 17. maddesine bakabilirsiniz.

Yazdıklarım kendi kişisel görüşlerim olup, asla yatırım tavsiyesi değildir.

Herkese hayırlı bol kazançlar diliyorum.

2. Karamsar eline saglik, guzel analiz, bol kazanclar.

3. Para da kalmadı kredi limiti de. Yoksa bugün ne güzel fırsat verdi. 1 yıllık banka faizini belki 1 en fazla 3 aya alacaksın. 80 90 binlere doğru eğilen borsada sağlamcı olmak iyidir. Sabredin ytd

SM-J710GN cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by karamsar Yazıyı Oku
    Arkadaşlar merhaba, başta "zor" ve "1BRAH1M" isimli arkadaşlar olmak üzere herkesin gerçekten yararlı ve aydınlatıcı bilgiler paylaştığını görüyorum. Ben de çağrı fiyatı ile ilgili kendi bilgilerimi paylaşmak istiyorum.

-Çağrı fiyatına konu devir işlemi henüz gerçekleşmedi. Söz konusu devrin bu cuma günü yapılacak Doğan Holding genel kurulu sonrası kısa süre içerisinde gerçekleşmesi muhtemeldir. Söz konusu devir yapılmadan çağrı yükümlülüğü doğmaz.

-Çağrı fiyatına konu devir işlemi hangi gün resmen tamamlanırsa o günkü T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru çağrı fiyatına baz alınacak. Dolayısıyla henüz çağrı fiyatına esas alınacak asgari bir döviz kuru söz konusu değil. Ne işlemin ilk açıklandığı tarihteki kur, ne de dünkü kur çağrı fiyatına esas olmayacak.

-Bazı arkadaşlar dün Doğan Grubunun kendi içinde yaptığı pay alım fiyatının asgari çağrı fiyatı olduğu yönünde değerlendirmeleri var. Maalesef bu doğru değil. Çağrıyı yapacak olan Demirören Grubu. Demirören Grubu dünkü işlemlerin doğrudan tarafı olmadığı için dünkü kur çağrı fiyatının tespitinde dikkate alınamaz. Ancak yine de söz konusu işlemde Doğan Holding tarafından ödenen bedelin aşağısında bir rakamın belirlenmesi kendileri açısından farklı sıkıntılar yaratır.

Doğan Grubu ile Demirören Grubu arasındaki sözleşmenin detaylarını bilmiyoruz. Ancak Rekabet Kurumu onayı sonrası devre ilişkin yasal bir engel kalmadı (varsa RTÜK onayı hariç). Doğan Holding'in cuma günkü genel kurulunda söz konusu satış işleminin onaylanması sonrasında resmi devir önünde hiçbir engel kalmıyor. Bilemediğimiz ve öngöremediğimiz bir nedenle taraflar satıştan vazgeçmediği sürece (bunun Doğan Grubu için ağır sonuçları olur) önümüzdeki hafta içinde resmi devir tamamlanır ve muhtemelen çağrı süreci başlar.

Çağrı süreci bu kadar yakınlaşmışken hisse fiyatının bu seviyelerde olmasına dair pek mantıklı bir açıklama yok. Ancak mevcut fiyatlar üzerinden yaklaşık %15'lik getiri potansiyeline karşılık, satış işleminin düşükte olsa iptal riski var. Aradaki marjda bundan kaynaklanıyor sanırım.

Son olarak dağıtılmasına karar verilen kar payı devir sonrası yapılacaktır. Muhtemelen devir sözleşmesinde bunu o şekilde öngörmüşlerdir. Kar payı Doğan Grubuna değil, Demirören Grubuna gidecektir. Çağrı kararı sonrası bu hissenin fiyatının çağrı fiyatının üzerinde oluşması yüksek ihtimaldir. Dolayısıyla illa çağrı sürecine fiilen katılmaya gerek olmayacaktır diye düşünüyorum. Bu hissede bekleyen arkadaşlar ilerleyen dönemde çağrı süreci sonrasında kar payını da mutlaka alacaklardır.

Not: Çağrı fiyatı ile ilgili daha detaylı bilgi için SPK'nın "PAY ALIM TEKLİFİ TEBLİĞİ'ne ve özellikle 17. maddesine bakabilirsiniz.

Yazdıklarım kendi kişisel görüşlerim olup, asla yatırım tavsiyesi değildir.

Herkese hayırlı bol kazançlar diliyorum.

Pay alım teklifi fiyatının belirlenmesinde kur ve faize ilişkin esaslar

MADDE 17 – (1) Zorunlu pay alım teklifini doğuran işlemde fiyatın Türk Lirası cinsinden belirlenmiş olması ve pay alım teklifi yükümlülüğünün doğduğu günden itibaren iki ay içerisinde ortaklığın diğer ortaklarına ait payları satın almak üzere fiili pay alım teklifine başlanmaması halinde, iki ayı aşan her gün için yıllık TRLIBOR oranının %50 fazlası ile hesaplanacak faiz tutarı pay alım teklifi fiyatına eklenir. Faiz hesaplaması basit faiz esasına göre yapılır.

(2) Zorunlu pay alım teklifini doğuran işlemde fiyatın yabancı para birimi cinsinden belirlenmiş olması halinde pay alım teklifi fiyatı, pay alım teklifi yükümlülüğünü doğuran pay devri tarihindeki T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kuru ile pay alım teklifinin fiilen başlayacağı günden önceki iş günü T.C. Merkez Bankasınca açıklanan döviz alış kurundan yüksek olanı kullanılarak hesaplanan tutarın Türk Lirası karşılığı olarak belirlenir.

Min kur 4.05. Dogan holdingin 4.25 kuruda baz alınabilir ama zaten kurun 4.30 dan aşağı olacagını sanmıyorum. Rtük ün satışla ilgili bir tasarrufu olamaz. Aydın Doğan da imzayı attı artık dönemez. Demirorende vazgeçtim demez zaten talimatla alıyor. Zaman azaldı bugünkü hareketlere bakınca son çırpınışları gibi geldi ban.

5.  Alıntı Originally Posted by elfidaa Yazıyı Oku
    Zorunlu pay alım teklifi fiyatı

MADDE 15 – (1) Zorunlu pay alım teklifi fiyatı, hedef ortaklık paylarının borsada işlem görmesi durumunda, payların satışına ilişkin anlaşmanın yapıldığının kamuya duyurulduğu tarihten önceki altı aylık dönem içinde oluşan günlük ağırlıklı ortalama borsa fiyatlarının aritmetik ortalaması ile teklifte bulunan veya birlikte hareket ettiği kişilerce pay alım teklifini doğuran pay alımları da dahil olmak üzere tekliften önceki altı ay içinde hedef ortaklığın aynı grup paylarına ödediği en yüksek fiyattan düşük olamaz. Zorunlu pay alım teklifi yükümlülüğünün doğumuna yol açan pay iktisaplarında ödenen bedelin doğrudan içinde değerlendirilebilecek olan yan edimler veya pay devir tarihinden sonra bazı şartların tahakkuku halinde ödenecek prim ve benzeri hususlar pay alım teklifi fiyatının hesaplanmasında dikkate alınır.

4.255 aşagı olmaz
    sayın karamsar okuduktan sonra pazartesi kap haberine baktım dogan ailesinin demirören satış oldugunu düşündüm aslında grup içi devirler olmuş tam okumadan yazmışım ...

zorunlu çagrı fiyat için Cuma günü olacak dohol genel kurul beklemek gerekiyor !!

temettü çagrı sonrasına kalır ...

6. Sayın 1BRAH1M,
    Dediğiniz gibi Doğan Gazetecilik'le illgili satışta RTÜK onayı gerekmez. Buna karşın Doğan Medya satışında en önemli parasal büyüklüğü Doğan TV Holding A.Ş. (satış değeri 599.674.050,30 Amerikan Doları) oluşturuyor. Bütün bu şirketler bir bütün olarak satılıyor. Dolayısıyla her bir şirket için ayrı ayrı gerekli izinler alınır. Bildiğim kadarıyla Kanal D ve CNN Türk bu çatı altında ve bunların devri için RTÜK onayı gerekebilir. Bu konuda KAP'a açıklama yapmadıkları için bilmiyoruz.

Ben mevzuat gereği çağrıya konu asgari kur fiyatının henüz belli olmadığını belirttim. Yoksa devir işleminin yakın bir tarihte tamamlanacağı düşünüldüğünde kurun dediğiniz seviyelerde olması sürpriz olmaz sanırım.

KAP: DGZTE [DFKTR ] DOĞAN GAZETECİLİK A.Ş. Finansal Duran Varlık Satışı

Orjinal Link:

https://www.kap.org.tr/Bildirim/683107

Yönetim Kurulumuz 10.05.2018 tarihli toplantısında ,

Sermayesine %0,000410 oranında iştirak etmiş olduğumuz tamamen ödenmiş 40.000.000,-TL sermayesi bulunan iştirakimiz Doruk Faktoring A.Ş.'de sahibi bulunduğumuz beheri 1,-TL itibari değerdeki, 164 adet payı temsil eden nama yazılı pay senedinin, KPMG Bağımsız Denetim ve Serbest Muhasebeci Mali Müşavirlik A.Ş.'nin 08.05.2018 tarihli Değerleme Raporu uyarınca beher pay yaklaşık 0,79 USD değer üzerinden toplam 130,05-USD bedel karşılığında Doğan Enerji Yatırımları Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ne satılmasına karar vermiştir.

Sayfa 400/548 İlkİlk ... 300350390398399400401402410450500 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •