Sayfa 207/1032 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon
Arama sonucu : 8252 madde; 1,649 - 1,656 arası.

Konu: HALK Cafe - I

1. Gencler guzel haber. Brunsunu iyi kullanabiliriz insallah.

2.  Alıntı Originally Posted by TRENDHOUND Yazıyı Oku
    Hayırlı olsun. Dünkü aşırı volatilite aslında güzel bir sinyaldi. Gün içi en tepeden en dibe %12 lik 101 kademelik bir harekete şahit olduk. Hesabını dün yapmıştım, yıllık bazda (12 : 2)x16=%100 gibi bir volatiliteye tekabül ediyor. 29 Mart 2017 tarihinde buna benzer bir gün yaşamıştık hatırlarsanız. Güniçi en yüksek 10.69, en düşük de 9.62 i gördük o gün ve 10.18 den kapattık. Hesabımızı yapalım: Gün içi marj=107 kuruş, yüzde bazında %11 eder, yıllık volatilite=5.5x16=%88 olmuş. Dünkü volatilite hisse tarihindeki en yüksek volatilitedir. Bu tür bir gelişme genelde hisse tabanda iken ortaya çıkar. Nitekim 27 Mart 2017 tarihinde görülen 9.62 dibinden sonra hisse yönünü yukarıya çevirmiş, daha aşağısını görmemiş, 4.5 ay sonra 7 Ağustosta da 15.37 deki son yılların zirvesine çıkmış, ağustos sonuna kadar 3 hafta boyunca da 15 tl civarında yatay gitmiş. Sonrasını biliyorsunuz, 8 ay gibi çok kısa bir sürede %53 düşerek 7.31 e soluksuz indi hisse. O yüzden ben dünkü %100 lük volatiliteyi önemsiyorum.
    Teşekkürler yorumunuz için. Hissenin yukarıda gidebileceği pay ile aşağıda düşebileceği yer risk getiri analizi konusunda uzun pozisyon taşıyacak yatırımcının yararına görünse de bu hissede tutunabilmek biraz profesyonel işi geliyor bana. Hissenin nerdeyse her kademesinde ciddi bir maliyetlerime olduğundan da yukarıya doğru satış yiye yiye çıkacaktır (eğer çıkacaksa) bu yüzden hem hacim hem volatilite takibi bence önemli trade edecek kişiler için ama şu 2 aylık açığa satış düzenlemesi bu hissede işe yarayabilir. Şahsen ben direnç destek belirlerken haftalık günlük ve minimum 4 saat bakma taraftarıyım bollinger içeren grafiklerde.

Herkesin 19 Mayıs Bayramını kutlarım.

Sent from my iPhone using Tapatalk

3.  Alıntı Originally Posted by blu Yazıyı Oku
    trend hocam sen cok iyi niyetli misin yoksa saf misin artik besleme su trolleri. niye cevap veriyorsun ki, niyet belli. haketmeyene cevap vermeye gerek yok.
    safım saf, ne yapayım elimden bir şey gelmiyor, böyle yaratılmışım
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

4.  Alıntı Originally Posted by marsares Yazıyı Oku
    Sayın TRENDHOUND, elim yazdığınca, dilim döndüğünce bu saçmalığı ve yanlış düşünceyi yıllardır dile getiririm. Malesef bizim borsamızdaki bireysel/ küçük yatırmcıların kendini inandırdığı, bir nevi kendini bu yalana inandırarak zararlarını ussalaştırdığı hastalıklı bir düşünce tarzı bu. Ara ara Türkiye'dedeki yatırmıcı profili BIST ve diğer bazı kurumlar tarafından rakamlarla anlatılır. Küçük yatırımcı denilen kısmın yaklaşık kaç kişi ve toplam ve ortalama portfoy rakamları verilir. Tüm bu nesnel ve somut gerçeklere rağmen en büyük tahtalarda dahi ''KY dökülmeden fiyat gitmez '' mavrası dolşaıp durur. Bunu en son geçen sene THY'de yaşadık. Ortalık ''çok KY var dökülemeden gitmez diye diye hisse 5lerden 20 ye dayandı'' :-) Sanırım bu yanılsama çok sığ, manuplasyona açık tahtalardaki durumun, derin ve hacimli tahtalarda da olduğundan kaynaklanıyor, yanlış bir akıl yürütme yani..
    harika bir yorum olmuş, elinize sağlık
    Elimdeki nakidi PP fonunda tutuyorum ve sadece ayağıma fırsat geldiğinde kısa vadeli gir-çık yapıyorum. Tüm TL portföyüm 30.4.2025 vadeli Forward dolar alım sözleşmesi ile hedge'lenmiştir.

5.  Alıntı Originally Posted by marsares Yazıyı Oku
    Bir de ''borsadaki günlük işlem hacminin çok büyük kısmı KY/bireysel yatırımcı tarafandan gerçekleşitirilr, likiditeyi KY'nın tradelerine borçluyuz'' yanılgısı var. Bu da 90 lı yıllardan kalmıs, günümüzle hiç alakası olmayan bir durum. İşin şaşırtıcı tarafı bu yanlışı borsanın profesyonellerinden bazıları halen dile getirebiliyor.........Yazılarını takip ettiğim, çok saygı duyduğum Dr. Yaşar Erdinç hocam da bir gün benzer bir şey dlie getirmişti...........90 ların borsasından kalma taşlaşmış bilgiler hala muhafaza edilebiliyor.
    Gayet yerinde ve doğru yorumlar bunlar. Yaşar Erdinç çok bilgili ve değerli biri ancak piyasanın koşullarına adapte olmakta çok zorlanıyor. Şartlar değiştiğinde beklentiler de değişmelidir. Lord Keynes'in şu meşhur sözü aynen bunu söylüyor: "When the facts change, I change my mind. What do you do, sir?"

6. ZTE için böyle bir haber de var

https://www.dunya.com/dunya/trumpin-...-haberi-416178

7.  Alıntı Originally Posted by Arda41 Yazıyı Oku
    Mevzu henüz sonuçlanmış değil. Dediğin gibi bu konu ile ilgilenen sub-committee (alt komite) Trump ile ayni fikirde değil. Bir ay sonra bu mevzu temsilciler meclisinde gündeme gelecek ve o zaman kesin karar verilecek.

https://www.newsy.com/stories/house-...zte-sanctions/

A House Appropriations subcommittee just made it clear it disagrees with President Donald Trump's desire to get a Chinese telecom company back on its feet.
    ..................
    The ZTE amendment will be part of a bigger appropriations plan the full House of Representatives will consider next month.

Alıntı Originally Posted by Arda41 Yazıyı Oku
    ZTE için böyle bir haber de var

https://www.dunya.com/dunya/trumpin-...-haberi-416178

Trump'in yetkileri sinirli zaten. kendi yetkisinin oldugu Travel Ban'i bile hakim durdurdu. aylar sonar Supreme Court'ta devam eder karari cikti.
    zaten 1.2 milyarlik cezaya degil bu. yeni verilen "ABD sirketleri ZTE'ye mal veremez" kismi. ZTE'nin bir de casusluk davalari varmis Amerikada.
    ozetle adam politik bir hamle yapmis. gercekten gerceklesir mi, o da alacagina ve kongreyi ikna etmesine bagli.

Sayfa 207/1032 İlkİlk ... 107157197205206207208209217257307707 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •