Sayfa 261/298 İlkİlk ... 161211251259260261262263271 ... SonSon
Arama sonucu : 2379 madde; 2,081 - 2,088 arası.

Konu: SANEL - Sanel Mühendislik

1. anlık pasta var mı

2. Sanelin huyu bu. Hissem yok ama Sabah kaç kere düşündüm geri basacaklar satın diye yazacaktım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Bilançoyu yorumlaya bilecek arkadas varmı

4.  Alıntı Originally Posted by yakup770 Yazıyı Oku
    Bilançoyu yorumlaya bilecek arkadas varmı
    Çok fazla yorumlanacak birşey yok.Ciro artmış brüt kar var fakat genel yönetim giderleri fazla olduğu için zarar gelmiş 2017/6 ya göre zarar azalmış.Bu hissede 9 ve 12 aylık bilanço önemli çünkü aldığı 38 milyonluk iş 2018 in ikinci yarısında yapılacak.Kötü bitti iyiyi satın almak lazım.Yarın Volatiliteninde son günü.YTD

5. Cok sağol kardesim bende aynı fikirdeyim . Bu sirketin sahiplerinin her zamanki söğüşlemeleri

6.  Alıntı Originally Posted by gundi Yazıyı Oku
    Çok fazla yorumlanacak birşey yok.Ciro artmış brüt kar var fakat genel yönetim giderleri fazla olduğu için zarar gelmiş 2017/6 ya göre zarar azalmış.Bu hissede 9 ve 12 aylık bilanço önemli çünkü aldığı 38 milyonluk iş 2018 in ikinci yarısında yapılacak.Kötü bitti iyiyi satın almak lazım.Yarın Volatiliteninde son günü.YTD
    38 milyonluk iş yılın 2. çeyreğine kadar bitirilecektir demiş haberde benim 2.yarısında diye kalmış aklımda.Şimdi benim kafam karıştı 6 aylıkCiro 24 milyon iş 38 milyon ayrıca aldığı işlerde vardır muhakkak yani ciro 38 ve üstü olması lazım ama 24 milyon gelmiş ya iş bitmedi devam ediyor yada......en iyisi yarın şirketi arayıp konuşmak.Birde bilanço konsolide olmayan diyor bu şirketin iştirakleri yokki anlamadım kafam karıştı.

7. Şirketin faaliyet raporu açıklaması:Yukarıdaki veriler incelendiğinde şirketimizin satış gelirlerinin bir önceki yıl aynı dönemine göre %52 oranında arttığı görülmektedir, ortalama alacak tahsilat süresi düşmüştür. Ortalama alacaklardaki artışa rağmen satış gelirlerindeki artış nedeniyle alacak devir hızı yükselmiştir, şirketimizin mali yapısında özkaynak tutarı yanında alınan sipariş avanslarındaki artış nedeniyle mali yapının gücünü korumaya devam ettiği görülmektedir. banka kredilerinde düşüş söz konusudur, satıcı kredilerinde artış bulunmaktadır. Satış gelirlerindeki artışa rağmen maliyetlerin artması nedeniyle brüt kar oranı düşmüştür. Şirket 2018/2 ara dönemini geçici zarar ile kapatmakla birlikte yılın kalan bölümünde maliyetlerin etkin kontrolü ve ticari alacak tahsilatının hızlandırılması suretiyle karlılığın artırılması hedeflenmektedir.

8.  Alıntı Originally Posted by gundi Yazıyı Oku
    38 milyonluk iş yılın 2. çeyreğine kadar bitirilecektir demiş haberde benim 2.yarısında diye kalmış aklımda.Şimdi benim kafam karıştı 6 aylıkCiro 24 milyon iş 38 milyon ayrıca aldığı işlerde vardır muhakkak yani ciro 38 ve üstü olması lazım ama 24 milyon gelmiş ya iş bitmedi devam ediyor yada......en iyisi yarın şirketi arayıp konuşmak.Birde bilanço konsolide olmayan diyor bu şirketin iştirakleri yokki anlamadım kafam karıştı.
    Zaten şirketin lşturakleri olsa bilançosu Konsolide olurdu. Birde 38M iş bitse bile bunu faturalandırmadan hasılatta gösteremez

Sayfa 261/298 İlkİlk ... 161211251259260261262263271 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •