Sayfa 626/1024 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon
Arama sonucu : 8190 madde; 5,001 - 5,008 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by Sugosu82 Yazıyı Oku
    herkes firsat vs yazmis ama bahsettigim konuyu kimse yazmamis..Sonucta bu tur birsey olacaksa aniden olur ve piyasalar kapali iken olur diye tahmin ediyorum..
    en mantıklı yorum şu bence..

*yapilan islemler iptal edilir, bosuna ümitlenmeyin derim..
    ancak bu hataya sebebiyet veren it ekibi pazartesi sabahi 10 sayfa cv hazirlasa iyi olur.

2.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    biri de şunu yazmış..

*an itibarıyla benzer bir sorun ing bank'ta da yaşnamakta önümde açık olan siteye göre.

şu linki vermiş bir de.. https://dovizborsa.com/banka/
    Geçen günlerde yine bir bankada böyle bir durumu o sitede gözlemlemiştim. 4,5 li bir rakamdan al sat yazıyordu, websitesi hatası diye düşünmüştüm.

Bundan 1 ay önce garanti bankasının serverları 6 saat kadar çalışmadı. Ne kredi kartı çekti ne de mobil-web sitelerinden işlem yapılabildi.

Ara ara bu tür arızalar olabiliyor. Paniğe gerek yok.
    Yukarıda yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

3.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    1 tane twitter'da gördüm aldım diyen
    Millet ana sayfadaki kuru görünce ortalığı velveleye vermiş olabilir

Şu an işlemlerin kapalı olması da kıllandırıyor hani
    Kahkaha attim.Cidden Ne adamlar var , sanki hatali fiyat girilmis iphone aliyolar :D

Devletin bankasini yanlis fiyattan dolandirip buna ovunen de varmis demek

4. Abd tahvili ile neden örneklendirdiğinizi anlamadım. CDS nominal +kuponu vermiyor mu? Șimdi benim CDS satıcısı olduğumu düşünelim CDS sözleşmesinin bitimine ve itfaya 3 ay kalmış olsun. Benim gelirim nedir CDS'in son taksidi, yani yıllık CDS ödemesi /2. Peki giderim nedir max olarak eurobond 'un nominali + son kupon. Gelirim giderimden fazla olursa bu işe girmeyeceğime göre şöyle formüle edebiliriz. Giderim : 10.000 (nominal değer karşılığı) + 500 (son kupon) =10.500 ancak ben bunu bedeli sadece sözleşme sonundaki tek CDS taksidinden alabilirim. CDS'in fiyatı yılda iki ödeme bedelinden oluşuyorsa ve bir taksit bedeli 10.500 ise CDS'in fiyatının 10.500 X 2 = 21.000 olması gerekir. Benim hesap bu.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

5.  Alıntı Originally Posted by shorts Yazıyı Oku
    biri de şunu yazmış..

*an itibarıyla benzer bir sorun ing bank'ta da yaşnamakta önümde açık olan siteye göre.

şu linki vermiş bir de.. https://dovizborsa.com/banka/
    An itibariyle ING kurları:
    USD
    ABD DOLARI
    6,204675
    6,923110

6. düşünsene.. fırsat bu fırsat diye 100K dolar alıyorsun 3,80 den diye.. ertesi gün düzeltiyorlar.. kapalı piyasa kuru 6,92 tl den hesabına geçiyorlar 55K doları. mazallah

7. Komik banka .... resmen

SM-G935F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

8.  Alıntı Originally Posted by mdemir Yazıyı Oku
    ben anlamadım bu yazdığınızı. şimdi örnek veriyorum: yıllık %10 kupon faizli vadesine 1 yıl kalmış bir eurobondumuz olsun. %5'lik iki kupon ödeyecek. nominal değeri 100 dolar. ve bu eurobondların ne kuponunun ne de ana parasının ödenmeyeceği %100 kesin. cds ne olmalı? bu eurobondu aynen kuponlarıyla ve ana parasıyla ödeyecek kadar olmalı değil mi?

dolayısıyla ana para için %100, kuponları için de %10 toplam %110 yani 11000 baz puan olabilir teorik maksimum.

şimdi abd'nin tahvillerinin cds'lerinin yaklaşık sıfır olduğunu biliyoruz. bunu sıfır kabul edersek, bizim eurobondumuzun cds'inin sıfır olması durumunda abd tahvili faizi kadar getirisi (örnek %3) olacağını biliyoruz. dolayısıyla bulduğumuz değerden bunu çıkarmamız gerekiyor.

bir yanlışlık var mı?
    Abd tahvili ile neden örneklendirdiğinizi anlamadım. CDS nominal +kuponu vermiyor mu? Șimdi benim CDS satıcısı olduğumu düşünelim CDS sözleşmesinin bitimine ve itfaya 3 ay kalmış olsun. Benim gelirim nedir CDS'in son taksidi, yani yıllık CDS ödemesi /2. Peki giderim nedir max olarak eurobond 'un nominali + son kupon. Gelirim giderimden fazla olursa bu işe girmeyeceğime göre şöyle formüle edebiliriz. Giderim : 10.000 (nominal değer karşılığı) + 500 (son kupon) =10.500 ancak ben bunu bedeli sadece sözleşme sonundaki tek CDS taksidinden alabilirim. CDS'in fiyatı yılda iki ödeme bedelinden oluşuyorsa ve bir taksit bedeli 10.500 ise CDS'in fiyatının 10.500 X 2 = 21.000 olması gerekir. Benim hesap bu.

SM-N950F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Saygılar.

Sayfa 626/1024 İlkİlk ... 126526576616624625626627628636676726 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •