Sayfa 539/548 İlkİlk ... 39439489529537538539540541 ... SonSon
Arama sonucu : 4381 madde; 4,305 - 4,312 arası.

Konu: DGZTE - Demirören Gazetecilik

1. Kottan cikiyormus. Satma hakki fiyati 8.8277 olmus.

SM-G570F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

DGZTE [ ] DEMİRÖREN GAZETECİLİK A.Ş. Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakkına İlişkin Bildirim

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği çerçevesinde, Demirören Gazetecilik A.Ş. paylarının %98,28'ine sahip olan Şirketimiz (Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.) 13.09.2018 tarihinde tamamlanan zorunlu pay alım işlemi neticesinde %98 pay oranını aşarak, Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği'nin 3. ve 4. maddeleri hükümleri çerçevesinde "Hakim Ortak" konumu kazanmış ve Hakim Ortak dışında kalan ortaklar açısından "satma hakkı" ile Şirketimiz açısından da "ortaklıktan çıkarma hakkı" kullanılabilir hale gelmiştir.

Bu bağlamda, Şirketimiz tarafından Hakim Ortak konumunun kazanıldığı 13.09.2018 tarihinden itibaren 3 aylık hak düşürücü sürenin biteceği 13.12.2018 tarihine kadar, diğer ortakların Demirören Gazetecilik A.Ş. nezdinde sahip oldukları paylarını Şirketimiz'e satma hakları doğmuştur.

Şirketimiz, ortaklarımızın satma hakkının kullanımına ilişkin 3 aylık hak düşürücü sürenin sona ermesini takiben Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği'nde belirtilen ortaklıktan çıkarılması hakkını kullanmayı planlamaktadır.

Sermaye Piyasası Kurulu'nun II-27.2 sayılı Ortaklıktan Çıkarma ve Satma Hakları Tebliği uyarınca Satma Hakkı bedeli;

1) Fiyat tespit amacıyla hazırlanacak değerleme raporunda belirlenen bedel,

2) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son otuz günlük BIST' te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 7,11 TL

3) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son altı aylık BIST' te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 5,43 TL

4) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki bir yıllık BIST'te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 4,06 TL

5) Hakim ortak konumunun kazanıldığının kamuya açıklandığı tarihten önceki son beş yıllık BIST' te oluşan ağırlıklı ortalama fiyatlarının aritmetik ortalaması olan 2,04 TL

6) Zorunlu pay alımı kapsamında uygulanan 8,8277 TL

karşılaştırılarak, bulunan en yüksek bedel olarak belirlenecektir.

Değerleme raporu hazırlanmadan önce satma hakkını kullanmak üzere Demirören Gazetecilik A.Ş. Yatırımcı İlişkileri Bölümü'ne yazılı olarak başvuracak ortaklara yapılacak ödeme tutarları, değerleme raporunun hazırlanarak KAP'ta açıklanmasını takiben, Demirören Gazetecilik A.Ş. tarafından 3 iş günlük süre içinde taleplerin "Hakim Ortak" Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.'ne iletilmesini izleyen 3 iş günü içinde Demirören Gazetecilik A.Ş. hesabına yatırılacak olup, satma hakkını kullanmak isteyen pay sahiplerine yapılacak ödemeler, bu süreci takip eden 2 iş günü içinde yukarıda belirtilen esaslara göre belirlenen bedel üzerinden yapılacaktır.

Söz konusu işlemler, Demirören Medya Yatırımları Ticaret A.Ş.'nin %98,28 payına sahip olduğu Demirören Gazetecilik A.Ş. ile ilgilidir.

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

3.  Alıntı Originally Posted by DJKARIZMA06 Yazıyı Oku
    Kottan cikiyormus. Satma hakki fiyati 8.8277 olmus.

ortaklıktan çıkarma fiyatı 7.11 tl son 1 aylık ortalama!!

3 ay içinde satma hakkını 8.8277 tl kullanmıyan yatırımcılar Ortaklıktan çıkarma fiyatı 7.11 tl son 1 aylık ortalama!!

4. Satma hakkini kullanir herkez 8.82 den

5. Pazartesi Ne Olur bunun durumu ?

6.  Alıntı Originally Posted by borsavizyon Yazıyı Oku
    Salaklarsa buyursunlar islem yapsinlar alayim 100 k daha.
    O kadar salak olamazlar.islemsiz tavan olmasi normalidir ama tabi burasi borsa kim kime opel corsa
    Ne kadar diye gidecek diye sayfaya gireyim dedim 6 ay önce biz al sat yaparken arkadaşta 140 bin lot vardı acaba nereden sattı
    Bu forumda yazdıklarım tamamen şahsi düşüncelerimdir,yazdıklarımdan kesinlikle etkilenmeyiniz,yatırım tavsiyesi olarak düşünmeyiniz

7.  Alıntı Originally Posted by Trader37 Yazıyı Oku
    Pazartesi Ne Olur bunun durumu ?
    teorikte 8800 tl geri gelmesi lazım Ama tavan yapan grup sormak lazım

https://www.youtube.com/watch?v=tLxWHZgdp-E

Üç Kağıtçı - Filminden Kemal Sunal (Klas TV) Patlamış Malı Kim Alır Olum..

8.  Alıntı Originally Posted by tiger Yazıyı Oku
    Ne kadar diye gidecek diye sayfaya gireyim dedim 6 ay önce biz al sat yaparken arkadaşta 140 bin lot vardı acaba nereden sattı
    5 lerden ,)ama sanirim bayagi kisiye olumlu katki yaptim.
    Butun pozlarimi dogan kagitlarina kaydirdim ondan sonra degerli dostum
    Burada yer alan paylaşımlar asla yatırım tavsiyesi değildir.Bu spk mevzuatına gore suç teşkil eder.Kişisel goruslerimdir.
    @borsavizyon

Sayfa 539/548 İlkİlk ... 39439489529537538539540541 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •