Sayfa 297/1000 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,369 - 2,376 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Dolarin tr icindeki durumu ile dolarciya en ufak suphe yok.
    Birkac gundur yazdim dikkat cekiyor
    Dolar globalde iyi sinyaller vermiyor
    Bu sinyalleri 95.5 iken yazdim buguun 93.4
    Tek nedeni fed yine dolarciya kazik atacak.
    Yoksa ovp fln hikaye

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Mart 2017 faiz arttirmadan once 4 kez arttircaz fake beklenti yaratip toplanti gunu 3 kez arttircaz diyip dolari gomduler 102 den 88 e sen o aralar fed var 10 yilliklar var kardesim euro nasil artar diyordun
    2013 eylul toplantisinda tum dunyayi terse birakip dolari gomduler bistte bankalar tavan yapmıştı o gun
    Her toplantisinda risk istahini arttirdilar bu dow nasil gelcekti buralara fed ile geldi.
    Bayaaa anladım..sağol..şimdi ben 2018'i Mart ayını hatırlamıyorum ama FED veri odaklı hareket eden bir kurum..piyasa veya kendisi böyle bir beklenti yaratmış olabilir ama sonradan veriler desteklememiştir..veriler destekledikten sonra bilindiği üzere FED bu konularda şeffaf ve beklentileri pek kırmamaktadır..

Şimdi ben normalde QE forever'cıyım..ancak geçen sene Kasım Aralık gibi gelen verilerle fikrim değişmeye başladı..özellikle fiscal tedbirlerle..bu konuyu çokça belirttim..seninle tanışmamız da o aylardır, Gund'ın başlığını açtığı tarih zaten 10. ay..dolayısıyla bana pek bu tarihten öncesi için atıfta bulunma istersen..

Benim geçen sene 11-12 aylarda neler yazdığım Gund'ın topiğinde kayıtlı..senin ise nasıl kafa bulduğunda..istersen tekrar oku o yazılanları..diğer taraftan dediğn gibi çok defa Euro nasıl artar dediğim olmuştur, doğrudur..ancak o konuya ben dolar şortcuları derim, Power ise global kumarbazlar der, bilgin olsun..

Diğer tarfatan Dow'un yada ABD borsalarının buralara gelmesinde FED'in alakası vardır, ama senin görüşle tersten..Artan faiz hadleri çekici hale gelmiştir ve globalde artık para/dolar ABD varlıklarına akmaktadır..selamlar..

3.  Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Bu sinyalleri 95.5 iken yazdim buguun 93.4
    Tek nedeni fed yine dolarciya kazik atacak.
    Yoksa ovp fln hikaye
    Keşke atsa. İyi noktalardan spot dolar alan adam ancak biraz zaman kaybeder para asla uzun bir süre daha. Hele hele en sürpriz durumlar için paçal yapacak tlsi de varsa kraldır. Alacak yatacak.

4. Hele hele teknik bilen al sat yapabilen biriyse üff ki ne üfff.

5. Dolar çıkacak dedik ne oldu buna ovp beğendimi şimdi yani

Alıntı Originally Posted by vicente Yazıyı Oku
    Kaptan koskunde rte var 3.80 7.23 hareketini %95 i rte kaynakli tartisilacak konu degil
    Mesela bugun fed beklentisiyle dxy yamulmasa dolar tl ucgeni kiracakti yukari
    Bak diğer başlıkta anlattım ama farketmemiş..millet yanılmasın diye tekrar bahsedeyim..tabiki DXY önemli, nezninde EUR/USD..zaten DXY artsa iyice yamulacaz da, neyse..ancak bir önemli faktör de paranın maliyeti, borçlanma oranları..

Alıntı Originally Posted by enki Yazıyı Oku
    Olum vicente sen bu işleri öğrenemeyecen..taktın DXY'e , borçlanma faizleri ne olacak, libor ne alemde, para bulmak kolay mı..bizim bankalar henüz batmadıklarına göre sendikasyonları niye yenileyemiyorlar..son zamanlar sendikasyon yenilemeleri niye duymuyorsun.bankaların yada hepsinin tayyiple ilgisi ne..içlerinde hiç güçlüleri yok mu?..
    Bak bu Albayrağın beyanatını sonradan okudum..istersen tersten yorumla..bak bakalım tek faktör DXY mi?

Albayrak; "Kamu bankalarının likidite sıkıntısı yok. Özel bankalardan da gayet güzel haberler alıyoruz. Akbank sendikasyon kredisinde süreç olumlu gidiyor. Yapılandırma çerçeve anlaşması önemli bir metin, hızla hayata geçecek. Türkiye'nin kaynak çerçevesinde durumu güçlü ve iyi" açıklamasını yaptı.
    Kamu bankaları en son kaçtan dolar mevduatı bağlıyorlardı..buralarda yazılmıştı..

7.  Alıntı Originally Posted by mayland28 Yazıyı Oku
    Dolar çıkacak dedik ne oldu buna ovp beğendimi şimdi yani
    çıkar yakında , ülkede düzelen bişey yok.Bunlar kısa orta vadeli kandırmacalar.

8.  Alıntı Originally Posted by mayland28 Yazıyı Oku
    Dolar çıkacak dedik ne oldu buna ovp beğendimi şimdi yani
    Fedden sonra kaldigi yerden devam eder.
    Tr adina pek bi umut yok fed duzenbazi gecsin bi bakalim

Sayfa 297/1000 İlkİlk ... 197247287295296297298299307347397797 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz