Sayfa 340/1000 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 2,713 - 2,720 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Türkiye
    Gönderi
    10,163
    Blog Entries
    12
    Bu arada...Her şey kötüye gidecek değil ya... Durumu iyileşenler de var...

2.  Alıntı Originally Posted by reha kaya Yazıyı Oku
    Heyecanlan bekliyorum, forumda bir tarih yazarsiniz!

Yoksa bu herif bana, balatayi siyirtacak!
    Abi gerek yok ki video çeksin kendi sesiyle mesela arabayla giderken ben ahmetg tarih şu burası Newyork vs yuklesin YouTube'a daha başka bir şeye gerek kalmaz.

Benim de bir kiracım var. 2 senedir kira artışı yapmamayı teklif ediyor. Sözünü bitirmesine fırsat vermeden, tamam diyorum. Çünkü düzenli kira ödüyor, eve iyi baktığını düşünüyorum. Biraz fazlasını almak için neden iyi kiracıdan olayım. Yeni gelenin nasıl olacağını nereden bileyim.
    Düzenli kira ödeyen kiracı iyidir. Kıymetini bilin.
    Bunu yazarken farkettim ki ben de bir hırsızım. Sanırım her insan hayatının bir döneminde bilerek ya da bilmeyerek hırsızlık yapıyor. Ben bilerek yapıyorum. Kira beyannamesi vermedim. Vergi ödemiyorum.
    Bu devlete yeterince vergi verdiğimi düşünüyorum. KDV ÖTV Gelir vs. Devlet aldığım kiradan da vergi istiyor. Her şey düzgün işlese ülkede tamam vereyim. Sen yandaşın milyonluk vergi borcunu affet gel benim kira gelirime göz dik.
    Elimden gelse devlete ödediğim tüm vergiyi geri almak isterim.
    Bu arada kira da yakalanana kadar. Yakalanınca öderim.

Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

5. Forumdaşları pazar pazar çok korkutmak istemem ama , Çinliler bunu Lavoisier'den çok daha önce keşfetmişlerdir.

Çin devletine ihanet eden ve zarar verenler için uyguladıkları cezada da ibretlik olması açısından bu bilgiyi ve yöntemi kullanmaktan da çekinmemişlerdir.

Kafasını kılıçla kesecekleri vatan haininin kafasına önceden ısıtılmış demir bir tas geçiriyorlardı. Böylece beyindeki kan dolaşımı aksamıyor ve kafa kesildikten 30 saniye ile 1.5 dakika arasında görebiliyor duyabiliyor hissedebiliyor ve yaşamsal fonksiyonlarını eksiksiz yerine getirebiliyordu.

Çinlilerin bu metodu kullanmasındaki amaç vatan haininin kafası kesildikten sonra başına gelenleri görmesi ve cezasının infazından sonra da olanlara tanık olması ve hissetmesi içindir.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

6.  Alıntı Originally Posted by Arc en ciel Yazıyı Oku
    Benim de bir kiracım var. 2 senedir kira artışı yapmamayı teklif ediyor. Sözünü bitirmesine fırsat vermeden, tamam diyorum. Çünkü düzenli kira ödüyor, eve iyi baktığını düşünüyorum. Biraz fazlasını almak için neden iyi kiracıdan olayım. Yeni gelenin nasıl olacağını nereden bileyim.
    Düzenli kira ödeyen kiracı iyidir. Kıymetini bilin.

...........

Ben yılı dolan kiracılara standart bir metni whatsapp üzerinden gönderiyorum. Enflasyona göre epey düşük bir rakam yazdığım için seve seve kabul ediyorlar.

"xxxx dostum merhaba.
    biliyorsun önümüzdeki ay 1 yılımız daha doluyor.
    Bütçene fazla yük olmaması için zam olarak 50 tl gibi sembolik bir rakam düşündük. senin için de uygun mudur?"

Yasal oran ile 150-200 lira zam yapılması gerekirken 50 liralık artışı gören kiracı memnuniyetle kabul ediyor.
    Dediğiniz gibi düzenli kira ödeyen kiracıya can kurban. Üçün beşin önemi yok. Huzur parayla ölçülemez.

Aslında dediğiniz gibi vergiyi "yakalanınca" ödemek kuzu kuzu ödemekten daha karlı olabilir.
    Ama ben pek rahat biri değilim. Devletle ufacık bir konuda dahi ters düşmek her zaman canımı sıkmıştır.
    Rahat uyuyabilmek için kuzu kuzu ödüyorum vergimi.
    Vatanseverlik bilinciyle falan değil ha, tamamen "al şu parayı düş yakamdan" şeklinde.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Forumdaşları pazar pazar çok korkutmak istemem ama , Çinliler bunu Lavoisier'den çok daha önce keşfetmişlerdir.

Çin devletine ihanet eden ve zarar verenler için uyguladıkları cezada da ibretlik olması açısından bu bilgiyi ve yöntemi kullanmaktan da çekinmemişlerdir.

Kafasını kılıçla kesecekleri vatan haininin kafasına önceden ısıtılmış demir bir tas geçiriyorlardı. Böylece beyindeki kan dolaşımı aksamıyor ve kafa kesildikten 30 saniye ile 1.5 dakika arasında görebiliyor duyabiliyor hissedebiliyor ve yaşamsal fonksiyonlarını eksiksiz yerine getirebiliyordu.

Çinlilerin bu metodu kullanmasındaki amaç vatan haininin kafası kesildikten sonra başına gelenleri görmesi ve cezasının infazından sonra da olanlara tanık olması ve hissetmesi içindir.
    Çıkarılacak sonuç önemli olan..!!

"Lavoisier’in son saniyedeki ispat arayışı, bilimselliğin yüzyıllar sürecek meşalesidir."
    İnsanları duyduklarına inanmaya değil düşünmeye davet ediyoruz.
    Kötümser yalnız tüneli görür, iyimser tünelin sonundaki ışığı görür, gerçekçi tünelle birlikte hem ışığı hem de gelecek treni görür.!!!

Sayfa 340/1000 İlkİlk ... 240290330338339340341342350390440840 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •