Sayfa 815/1000 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon
Arama sonucu : 7999 madde; 6,513 - 6,520 arası.

Konu: Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz

1. Bıkmışbroker
    @bikmisbroker

Başarı 1 yıl önce 3.78 olan USDTL nin 7.23 lere değdikten sonra 5.52 lere gerilemesini (şu anki hali ile artış %46 dır) “doları iyi düşürdük” diye ALGISI YARATILMASIDIR. Aynı dönemde FAİZLERİN %100 arttığını gizleyebilmektir.

https://twitter.com/bikmisbroker/sta...94615310790659
    Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,427
     Alıntı Originally Posted by boschyatirim Yazıyı Oku
    Ragıp Bulunsun da olabilir.

(Ben koymadım adını bir forum arkadaşımız tespit etmiş)
    yok yaw burhan burhan...
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

4. Benim düşüncem 5.33 altı imkansız fakat son bir seçim var 2019 da bunun için biton taviz veriyoruz şuan enbasiti ve bildiğimiz rahip bukadar büyük taviz cümle alemin önünde veriliyorsa kapılar ardında neler verildiğini sizin hayel gücünüze bırakıyorum işte bu bedenle seçime kadar 5 in altını bi muhtemel gösterilebilir

5.  Alıntı Originally Posted by rxpu Yazıyı Oku
    Faiz indirimi yapmak yukarıda bahsettiğim muhtemel politika hatalarından biri olabilir. Enflasyonda kalıcı düşüşü görmeden para politikasını gevşetmek tüm bu yaşadığımız döngüyü tekrar başa sarar.
    Türkiye'yi şu anda koruyan tek bir kalkan var o da resesyon. Evet bu ilaç çok acı bir ilaç ama eğer bu ilacı içmezsek bundan sonra yiyeceğimiz tüm yemekler acı olabilir.
    En az 1 sene sıkı para politikasında ısrar edilmelidir. Yoksa ağustos ayında yaşadığımız bu döngü ikinci kez tekrar etmeye kalkarsa göreceğimiz sonuçlar ilki ile aynı olmaz. Bu döngünün ikinci kez tekrarlanması durumunda çok daha sıkı sermaye kontrolleri mümkün olabilir.Bu da ne döviz yatırımcısı ne de TL pozisyonu taşıyanlar için olumludur.
    Bu tarz bir girişim benim içinde sürpriz olmaz.İndirim geldiğinde döviz arttığında hükümetinde üzülmediğini düşünüyorum.

6.  Alıntı Originally Posted by tospa Yazıyı Oku
    Herkes düşük tahminler veriyorda bu bahsedilen kurlardan cari açık vermemeyi nasıl başaracağız. 4.80-90 lardan ki o kurun üzerine dünya enflasyon geldi, 5-7 milyar dolar cari açık veriyorduk. Hele bu nasıl olacak diyin hele.
    6,40/6,90 arasında fx ve viob piyasalarında 1000 lerce kontratı short layan kimdi! Bi inceleyin!
    Bu pozisyonları açanlar ne zaman kapatacak!
    Kapattığında dış borcumuzu ödeyecek karlar yazacak mı!
    Kim bunlar
    Bol kazançlar
    hakuna matara....memento mori.

7.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    nerde bu antitroller

Alıntı Originally Posted by 2744964
    fiyat 7 TL ye gelmiş grafik yatayla 90 derece açı yapmış, "Dolarda Yükseliş Kaçınılmaz" başlığında hala birbirini gazlayan tipler vardı...

8 TL olucak 9 tl olucak hatta hızını alamayıp 10 TL olucak diye diye elinde dollari olana aklini celdi dollarini bozdurtmadi,elinde dollari olmuyana da verdiler korkuyu ,adam korkudan dollar aldi.
    mesela bir arkadaş yazmış aşaya...
    [/I]"2 ay önce 7 TL den USD aldım USD şimdi 5,55 TL oldu zararım çok büyük ne yapmalıyım? Acil cevap...")
    kim verecek bu arkadaşin hakkını şimdi. bu vebali tasiyabiliyormusunuz.yazık gerçekten. ..
    kedi burdaysa ciğer nerde
    ciğer burdaysa kedi nerde

adam da siz de haklısınız valla diyecek birşey yok. otobancıdan tutun abisine power’ına.. ortalıkta yoklar günlerdir.. muharrem ince vakası oldu biraz kendi adlarına.

8. ama ben buldum bir tane dolar 10 lira olacakçı.. dolaşıyor buralarda.. ona sormalı..

6.8.18
     Alıntı Originally Posted by alexogoldo
    …vadelideyim ve borsa da bekliyorum ...dolar almayacağım sanırım bu konuda beni ayiplayabilirsiniz ama elim varmıyor 10 lira olacağını bilsem de.....
    http://www.hisse.net/topluluk/showth...89#post2489189

Sayfa 815/1000 İlkİlk ... 315715765805813814815816817825865915 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •