Sayfa 395/1024 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon
Arama sonucu : 8185 madde; 3,153 - 3,160 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Çin bankası temdit 13.00 oranında bağlandı .

Hoşgeldin eksi 50 baz puan veriyor .

Oran olarak geriden takip ediyor .

Genelde diğer bankalarda 50 baz puan o şekilde düşük teklif ediyorlar .

Paranın da eskisi yenisi olur mu aynı gsm operatörleri gibi buda .

Not : Temdit benim değil bir yakınımın bilgi vermek için yazdım .

Burgan oranı iyi demek ki haftaya faiz artırımı bekleniyor o tarafta sanırım .
    O Çin bankası bu kafayla alt ligten kurtulamaz zaten

2. Şekerbank'a swap soran yok sanırım bu hafta? Diğer bankaların aksine 500k altına da yapıyordu Mart sonunda..

3.  Alıntı Originally Posted by kerem34 Yazıyı Oku
    Bankalar merkez bankasına TL verip dolar alıyor swap yapıyor böylece elinde dolar GEÇİCİ BİR SÜRE artıyor yani dolar satmak ve TL kredi vermek için alan açılıyor.. En ufacık bir olumsuzlukta merkez bankası Swapta sorun çıktığında piyasaya verediği yaklaşık 22 milyar dolar civarında Dolar karşılığı krediyi piyasadan talep ederse doları aniden çok yüksek rakamlarda göreceğiz..Çünkü bankalar merekzden borç aldıkları dolarla piyasayı fonluyor...bu sistem uzun süre gitmez ve bu rakam piyasadan kapatılınca dolarda vahim sonuçlar doğar...YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR ŞAHSİ GÖRÜŞÜMDÜR.
    Bu konuda çok yazdım o yüzden sıkıldım biraz da. Ama müdahil olmadan da duramam her zamanki gibi...

Bu yazılanlarla gerçekte olanlar birbirini tutmuyor. Gerçekte: Bankalar TCMB'den ne kadar swap yapıyorlarsa, tam tersini Londra bankalarıyla yapıyorlar. Bu sayede Londra TL faizi, GLP seviyesinde kalıyor. Olayın kur seviyesiyle tek alakası bu. Kredilerle ise uzaktan yakından alakası yok. Bankaların açığa dolar satması diye de bir şey yok. Bu swaplar sayesinde carry trade devam ediyor ve TL değerleniyor: dolar düşüyor.
    Forum kuralları 'nı okudunuz mu?

1. Siyaset, din ve futbol konularında fanatizm,
    2. İdeolojik tartışma ve kavgalar,
    3. Sonuna YTD yapıştırıp fiyat tahmini veya hedefi göstermek,
    4. Hisse başlıklarında hisse harici konular yazmak
    5. Silinecek bu tarz yazıları alıntılamak / cevaplamak...

Kurallara AYKIRIDIR.

4.  Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    O Çin bankası bu kafayla alt ligten kurtulamaz zaten
    Dünyadaki açık ara en büyük banka değil mi zaten bu çin bankası .

5.  Alıntı Originally Posted by ayberk_08 Yazıyı Oku
    Değerli Üyeler,

Görülen o ki yavaş yavaş mevduat faizleri aktif bono faizine yaklaşıyor ve hatta geçmek üzere.

Şayet brüt % 14.30 oranı üzerinde faiz veren Banka var mı ?
    Cevaplarınızı bekliyorum.
    Burganın oranları Aktifi geçti bile.. N Kolay Bonoyu cazip kılmaları için en az 1,50-2 puan artış yapmaları gerekiyor kanımca..

14,30 üzeri şuan için Burgan ve bazı bankaların swap oranları var sadece.. Haftaya çarşamba PPK'dan politika faizi artışı temennimiz

Alıntı Originally Posted by kayadr Yazıyı Oku
    Az önce fiinasbank müşteri temsilcisine ING %13 faiz veriyor dedim. bende %13,20 verebilirim dedi.. daha önce 11 üzerine vermiyordu yükselme olacak gibi ama usd de sıkıştık kaldık
    Miktar ne kadar verilen oran için?

7.  Alıntı Originally Posted by chilypeppers Yazıyı Oku
    Burganın oranları Aktifi geçti bile.. N Kolay Bonoyu cazip kılmaları için en az 1,50-2 puan artış yapmaları gerekiyor kanımca..

14,30 üzeri şuan için Burgan ve bazı bankaların swap oranları var sadece.. Haftaya çarşamba PPK'dan politika faizi artışı temennimiz
    Bonoyu sunan kuruluş bankalar için öngörülen iflas kurallarına tabii olmadığı için şahsi görüşüm aradaki fark mevduat faizinin en az 4-5 puan üstü olmalı.
    En güçlü veya en zeki olan değil, DEĞİŞİME en açık olan türler hayatta kalır...Charles Darwin
    https://twitter.com/r_x_p_u

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    bangkok/köln/antalya
    Gönderi
    234
    burgan 14.50 90k yeni giriş 39 gün

Sayfa 395/1024 İlkİlk ... 295345385393394395396397405445495895 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları