Sayfa 485/999 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon
Arama sonucu : 7985 madde; 3,873 - 3,880 arası.

Konu: Banka Mevduat Faizleri (ARTI PUAN/tezgah altı faiz oranları)

1. yurtdışı finans kuruluşları yıl sonuna kadar 500 600 baz puan civarı faiz indirimi bekliyor. bu da kademeli olarak faizlerin gerileyeceğini işaret ediyor.
    şu koşullarda tl yi bankaların hoşgeldin faizleri yerine 6 ay- 1 yıl civarında bağlamak mantıklı değil mi? çünkü hoşgeldin faizleri 2 ila 3 puan civarı daha yüksek ama sürekli güncelleniyor ve düşme eğiliminde. ing 23 tü ardından 22.5 ve hemen birkaç gün sonra 22 ye indirdi. faizin günlük hesaba yatması avantaj ama örneğin 5 ay sonra faizler 400 baz puan aşağı indiğinde bugün uzun vadeye 19,5 dan bağladığın para daha çok faiz getirecek. foruma yeni üye oldum. ilk mesajım..teşekkürler

Alıntı Originally Posted by hakan.kurt Yazıyı Oku
    yurtdışı finans kuruluşları yıl sonuna kadar 500 600 baz puan civarı faiz indirimi bekliyor. bu da kademeli olarak faizlerin gerileyeceğini işaret ediyor.
    şu koşullarda tl yi bankaların hoşgeldin faizleri yerine 6 ay- 1 yıl civarında bağlamak mantıklı değil mi? çünkü hoşgeldin faizleri 2 ila 3 puan civarı daha yüksek ama sürekli güncelleniyor ve düşme eğiliminde. ing 23 tü ardından 22.5 ve hemen birkaç gün sonra 22 ye indirdi. faizin günlük hesaba yatması avantaj ama örneğin 5 ay sonra faizler 400 baz puan aşağı indiğinde bugün uzun vadeye 19,5 dan bağladığın para daha çok faiz getirecek. foruma yeni üye oldum. ilk mesajım..teşekkürler
    Ulke kurtulmus desene

GM 8 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3.  Alıntı Originally Posted by mertkucukuncu Yazıyı Oku
    Ulke kurtulmus desene

ülkenin kurtulup kurtulmayacağını bilmiyorum.dar gelirli mahvolmuş,orta gelir sınıfı yokolmaya başlamış ama aynı orta ve dar gelir grubu ki bu çoğunluğu oluşturuyor, rahat ,zengin,şahşahalı üst gelir grubunu sadece izliyor, alkış tutuyor.bu üst gelir grubu deyince sadece siyasetçileri düşünmeyin.haftasonu magazin programlarının hali yıllardır durumu özetliyor veya futbol camiasında verilmeyen vergileri düşünün kulüplerin borçlarını ödeyemediği halde milyon euroluk transferlere devam ediyorken bileti zor alıp maç giden veya abonelik ücretini karşılayamadığı için maçı izleyemeyen kesimin daha fazla transfer harcaması istemesi gibi uyuma hali mevcut..bunlar çok ayrı konular..
    bir şekilde imf veya başka bir yerden kaynak bulup doların iplerini ellerinde tutabilir ve bu yabancı kuruluş tahminlerinin doğrultusunda faiz indirimleri gerçekleştirebilirler zira ötv kdv indirimi marketlere baskı tanzim rakamlarla oynama sepetteki ürünleri veya ağırlığını değitirme vs sebeplerle bir şekilde enflasyonu düşürebilir ve bu ölçüde faiz indirimleri olabilir bana göre..sizce uzun vade bağlamak mı yoksa mevduat getirisinin düşeceğinin riskini alıp güncel faizde beklemek mi mantıklı?

Alıntı Originally Posted by hakan.kurt Yazıyı Oku
    ülkenin kurtulup kurtulmayacağını bilmiyorum.dar gelirli mahvolmuş,orta gelir sınıfı yokolmaya başlamış ama aynı orta ve dar gelir grubu ki bu çoğunluğu oluşturuyor, rahat ,zengin,şahşahalı üst gelir grubunu sadece izliyor, alkış tutuyor.bu üst gelir grubu deyince sadece siyasetçileri düşünmeyin.haftasonu magazin programlarının hali yıllardır durumu özetliyor veya futbol camiasında verilmeyen vergileri düşünün kulüplerin borçlarını ödeyemediği halde milyon euroluk transferlere devam ediyorken bileti zor alıp maç giden veya abonelik ücretini karşılayamadığı için maçı izleyemeyen kesimin daha fazla transfer harcaması istemesi gibi uyuma hali mevcut..bunlar çok ayrı konular..
    bir şekilde imf veya başka bir yerden kaynak bulup doların iplerini ellerinde tutabilir ve bu yabancı kuruluş tahminlerinin doğrultusunda faiz indirimleri gerçekleştirebilirler zira ötv kdv indirimi marketlere baskı tanzim rakamlarla oynama sepetteki ürünleri veya ağırlığını değitirme vs sebeplerle bir şekilde enflasyonu düşürebilir ve bu ölçüde faiz indirimleri olabilir bana göre..sizce uzun vade bağlamak mı yoksa mevduat getirisinin düşeceğinin riskini alıp güncel faizde beklemek mi mantıklı?
    Eskiler bu konuda beyan edecegim fikri assa yukari tahmin eder ama benim fikrim kisa vade baglamak yonunde çünkü zaten imfde gelirse yuzde 40 cok rahat gozukur tl mevduatta, aciklamasi cok uzun olur ama kisa bir aciklama isterseniz arjantinin yakin ekonomik gecmisini inceleyin, faiz dusecek yaygarasi koparanlar 1 yilligina paranizi yari faizden hacılamak isteyenler,

Bunlar yatirim tavsiyesi degil sadece benim fikirlerimdir.

5. viop teminat 21.38% mevduat karşılığı günlük

6. iş portföy para piyasası fonu 23.70 mevduat karşılığı günlük.

23.40% 9 günlük.

7. Yeni akım para piyasası likit fonları
    DLY kodlu deniz portföy para piyasası fonu 23.40 m.k larda geziniyor..
    Yılların mevduatçıyım ilk kez şahit oluyorum böyle bir duruma..
    Hemde günlük..İstediğin an al sat..Dolara geç
    Büyük avantaj.

8. dolar direncini zorlayıp zorlayıp geri çekiliyor.
    akp nin işi bu sefer zor gibi.
    işin ilginç tarafı pek de anket yayınlanmıyor.
    dsp muhalefet tarafındaki oyunu bozabilir.

Sayfa 485/999 İlkİlk ... 385435475483484485486487495535585985 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •