Sayfa 529/759 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon
Arama sonucu : 6068 madde; 4,225 - 4,232 arası.

Konu: BLCYT - Bilici Yatırım

1. https://i.hizliresim.com/r5Pdq1.png
    Son 3 ayın alanların maliyeti..

2. Semayesinin yarısı kadar kar etmiş..temettüsünü yatırımcısına ödeyen..f/k’sı 2.7 olan ender şirketlerden biridir bilici holding..

Alıntı Originally Posted by keko Yazıyı Oku
    herkesin kendine göre bir hesabı var..benim beklentim 6 -6,5 miyon kardır...ama süpriz yaparsa 8-9 milyon civarı da kar getirebilme potansiyeli olabilir....
    Rakamlar ana ortaklığa ait rakamlar mı ?

İç piyasada durgunluk var açıkçası satışlar konusunda çok iyimser değilim.
    Umarım sizin beklediğiniz gibi iyi rakamlar gelir.

5.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    Rakamlar ana ortaklığa ait rakamlar mı ?
    evet dostum bize hep ana ortaklığa ait olan karlardan söz ediyoruz...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

6.  Alıntı Originally Posted by parasever Yazıyı Oku
    İç piyasada durgunluk var açıkçası satışlar konusunda çok iyimser değilim.
    Umarım sizin beklediğiniz gibi iyi rakamlar gelir.
    dün bunu şirkete sordum...bana bizi hiç etkilemediğini söyledi...ihracatçı bir firmayız dedi...hatta dün de kazançkapısı dostumuz türkiyenin tekstil ihracatı ocak ve şubat ayında azalmış dedi sizde etkilenmeler oldu mu diye sordu...bu soruya da hayır biz hissetmedik demiş...

tekstilde gelen gümrük vergisi tekstil şirketlerini rahatlatmış...bundan sonraki çeyreklerde daha da güzel bilançoların gelme ihtimali yüksektir...süpriz güzel bir kar gelirse çok iyi olur...bu süpriz kar şok etkisi yapar ve ölü modundaki blcytı belki canlandırır... aksi halde bir baba gelinceye ve hisseye el atıncaya kadar böyle ölü modda kalır...
    ALLAH ım bana doğruyu doğru, yanlışı da yanlış olarak göster ve bana doğru ile amel etmeyi nasip et

7. 45 milyon ciroya kar beklentimin 5.9 oldugunu yazmistim. Gecen sene ayni donem kar 5.1 milyondu. Bu sene ciro arttiysa ki 2018 son ceyrekte ciro 50 milyon gerceklesmis. 50 milyon ciro olmasi durumunda 6-7 milyon arasi kar beklerim. Bu kar bu konjekturde cok iyi bir kar demek olur. Ama fakat lakin fiyatini olumlu etkiler mi bu noktada gecmis tecrubem olmaz diyor. Her donem karini arttirip fiyati ayni seviyelerde kalan ve surekli fk si dusen bir sirketten bahsediyoruz sonucta.

8.  Alıntı Originally Posted by zincirsiz Yazıyı Oku
    45 milyon ciroya kar beklentimin 5.9 oldugunu yazmistim. Gecen sene ayni donem kar 5.1 milyondu. Bu sene ciro arttiysa ki 2018 son ceyrekte ciro 50 milyon gerceklesmis. 50 milyon ciro olmasi durumunda 6-7 milyon arasi kar beklerim. Bu kar bu konjekturde cok iyi bir kar demek olur. Ama fakat lakin fiyatini olumlu etkiler mi bu noktada gecmis tecrubem olmaz diyor. Her donem karini arttirip fiyati ayni seviyelerde kalan ve surekli fk si dusen bir sirketten bahsediyoruz sonucta.
    Sanayii şirketlerinin durumu malum..karlılığını sürdürebilen şirketler göze gelecek hele hele bu denli ucuzsan muhakkak satın alınacak..daha aşağılara gelmesi daha da iskontalı fiyattan bize lütuf etmesi olur..tahtaya yeni yeni giriyorum bu da benim için fırsat olacak..

Sayfa 529/759 İlkİlk ... 29429479519527528529530531539579629 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •