Arama sonucu : 37 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Temel ve Tekniğin Buluştuğu Hisseler

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
  1. Sayın hisseci44 yazdıklarınızı ilgiyle okurdum.. Yatırım anlayışınızi bende benimsiyorum. Yeni Alkım, petun olarak gördüğünüz hisseler varmı.paylasirsaniz sevinirim.

Alıntı Originally Posted by Drkunduz Yazıyı Oku
    Sayın hisseci44 yazdıklarınızı ilgiyle okurdum.. Yatırım anlayışınızi bende benimsiyorum. Yeni Alkım, petun olarak gördüğünüz hisseler varmı.paylasirsaniz sevinirim.
    Herkese merhabalar,

coronavirus sebebiyle tüm dünyada ve ülkemizde gıda , ilaç gibi zorunlu ihtiyaca dayalı tüm sektörler çalışırken diğer tüm sektörler ne yazık ki durmuş yada duracak noktaya gelmiş , bu ekonomik durgunluğun hem şirketler hemde ne yazık ki ülkelere bir maliyeti olacak sanıyorum.

tüm dünyada ve maalesef ülkemizde yaşanacak ekonomik etkileri görmeden yeni yatırımlar yapmayı ya da bulmayı düşünmüyorum,
    en azından özellikle 6 aylık ve hatta belki 9 aylık bilançoları görmeden hisse seçmek yada yatırım yapmak doğru olmayacak sanıyorum.

bence corona ekonomik etkilerini ,ancak temmuz ağustos aylarında da görebileceğiz.
    şu anda konuşulan kriz etkileri ve beklentileri bence tamamen teorik .
    pratik sonuçlarını görmek lazım diye düşünüyorum,
    örneğin tüm sektörler durmuşken, evet gıda ve ilaç sektörleri çalışıyor ve mutlaka güzel bilançolar açıklayacaklar, ancak ne kadar iyi bilançolar olduğunu görmek lazım , piyasanın fiyatladığı kadar hızlı olmalı mıydı? yakın geleceğin kıymeti şirketleri olacaklar ancak yinede piyasa belkide derin etkiler ile olağandan hızlı hatta çok sert fiyatladı ve bu hisseleri bile yüksek riskli hale getirdi .
    belkide iyi bilançolar gelecek olmasına rağmen bu fiyatlamalara değecek bilançolar olmayacak.

piyasalar belkide kasım aralık gibi dip çalışmasını tamamlanmış olacak..
    bu zamana kadar endeks acaba tekrar 80bin li seviyeleri görür mü ? diye merak ediyorum.

Eğer bu sürece nakitte denk geldiniz yada bir şekilde gıda ilaç gibi hisseler de yakalandıysanız ve nakite geçebildiyseniz
    piyasaların dip olduğunu düşündüğünüz noktada bence ALKİM yada PETUN gibi özel bir hisse bulmaya gerek kalmadan tüpraş , arçelik , işc ,petkim, Koç Holding gibi (bu hisseleri özel olarak değil rastgele örnek olarak yazdım) endekse dahil Türkiye'nin marka şirketlerinin bu süreç de değer kayıplarına bakarak en fazla ucuzlamış olanlardan yine 6 ve 9 aylık bilançolarını görerek seçim yaparsanız bence en doğru yatırım olur.

piyasa normal olduğunda ; hisseler değerinde olduğunda ,temel ve teknik olarak taramalar yaparak özel hisseler bulmaya çalışıyorum ancak şu anda bence tüm marka şirketlerde büyük değer kayıpları yaşandı ,
    özetle yukarıda anlattığım gibi piyasanın dip olduğunu düşündüğünüz yerden ,corona etkilerini görerek marka şirketlerden tercih ederek 12 - 24 ay vade ile piyasayı izlemeden yatırım yapılabilir sanıyorum

Ağustostan sonra görüşmek üzere şimdilik

herkese bol kazançlar...
    Son düzenleme : Hisseci44; 02-05-2020 saat: 09:31.
    Ben bana kandım bir şey kazanamadım, siz SİZ olun sakın bana kanmayın.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •