Sayfa 45/153 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon
Arama sonucu : 1217 madde; 353 - 360 arası.

Konu: Görüş açısı..

1. Abi siz anlatınca ve gösterince dalgalar rahatlıkla anlaşılıyor. Herhangi bir hisse açtığımda öyle olmuyor işte Dalgası olmayan hisse yapmışlar İsim vermeden bir hisse seçseniz, biz dalgaları, uzunluğunu bulmaya çalışsak..

2.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku
    Var mı.. ?

Varsa sorun.. Sonra sorunca, tam da bir şey anlatırken konsantrasyonum bozuluyor ve konu dağılıyor.. Ne anlatacaktım... unutuyorum..

Sahi... Ne anlatıyordum ben..

Diğer indikatörler nelerdir? 5. dalganın boyu ne olabilir? Bunun düzeltmesi nasıl olur? Bu trendi daha büyük bir trendin bir parçası olarak değerlendiriyor musunuz?

Bunları sormak için erken mi yoksa? Daha devam edecek miydiniz anlatmaya?

Amma çok soru oldu.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Mestan25 Yazıyı Oku
    Abi siz anlatınca ve gösterince dalgalar rahatlıkla anlaşılıyor. Herhangi bir hisse açtığımda öyle olmuyor işte Dalgası olmayan hisse yapmışlar İsim vermeden bir hisse seçseniz, biz dalgaları, uzunluğunu bulmaya çalışsak..
    Hisselerin analizi zordur..

Çünkü her hisse BIST-10, 30, 50, 100 gibi derin değildir..

Sığlık - Derinlik kavramını eski sayfalarda bir yerlerde anlatmıştım..

Fakat, sığ olmayan tahtalarda bu tür analizler çok da iyi çalışmaktadır.. Bulabilirsem bir örnek paylaşırım sizlerle..

Derinliği yüksek ve kitlesel hareket ettiği için BIST-100'ü seçtim..

Burada bir çok konuyu anlatıyorum.. Hissenize bu konulardan birini veye bir kaçını uygulayarak da sonuç alabilirsiniz..

Ama şu var ki; endeks ile paralel hareket eden (yani endeksi oluşturan) hisselerden oluşan bir portföyünüz var ise...

Veya, endeks dışında ama endeksten pozitif/negatif ayrışan hisseleriniz var ise, endeksi çok iyi anlamanız ve analiz edebilmeniz gerekir..

Diye düşünüyorum... naçizane..

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Trurl Yazıyı Oku
    Diğer indikatörler nelerdir? 5. dalganın boyu ne olabilir? Bunun düzeltmesi nasıl olur? Bu trendi daha büyük bir trendin bir parçası olarak değerlendiriyor musunuz?

Bunları sormak için erken mi yoksa? Daha devam edecek miydiniz anlatmaya?

Amma çok soru oldu.
    Diğer indikatörler çoktur.. Bissürüdür..

Çoğunlukla da, girdi olarak bir veye bir kaç değeri sizden beklerler..

Mesela MA ( Hareketli ortalama)... Kaç günlük hareketli ortalamaya bakacaksınız.. Vadenize göre bu değeri belirlersiniz.. Ya da hissenin geçmiş hareketlerini inceleyerek, en duyarlı olduğu MA değerini yakalamaya çalışırsınız..

Gibi.. Gibi..

Beşinci dalganın boyu ne olabilir.. ?

Üçüncü dalganın bir fibo oranı kadar olabilir.. Bilinmesi gereken tek şey; 5nci. dalganın boyu, 3ncü. dalganın boyundan kısa da olabilir, uzun da olabilir..

Öteki soru neydi.. ?

Hah.. Tamam..

5nci dalganın düzeltmesi olmaz.. 5nci dalga sonlanırsa trend kırılır (bozulur) yeni bir trend başlar.. Veya karasızlık (ayı) piyasasına girilir..

Başka soru var mıydı.. ?

Ooo.. Amma soru sormuşsunuz yav..

Her trend, bir başka trendin bir parçasıdır.. Bunun en iyi örneği de DOW'un 100 yıllık grafiğinde görülebilir..

Bir soru daha mı vardı ne.. ?

Evet varmış..

Soru sormak için geç kalmamışsanız, erken değildir..

Off... bitti galiba sorular..

5.  Alıntı Originally Posted by DeliKAN Yazıyı Oku

5nci dalganın düzeltmesi olmaz.. 5nci dalga sonlanırsa trend kırılır (bozulur) yeni bir trend başlar.. Veya karasızlık (ayı) piyasasına girilir..

Kastettiğim şey bu beşinci dalga sonlandıktan sonraki beklentiniz nedir? Yani bu yükselişin sonunda ne olmasını bekliyorsunuz? Üç dalgalık bir düzeltme ve tekrar yukarı bir trend mi? Yoksa başka bir şey mi? Büyük haritaya baktığımızda neredeyiz sizce?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
     Alıntı Originally Posted by Trurl Yazıyı Oku
    Kastettiğim şey bu beşinci dalga sonlandıktan sonraki beklentiniz nedir? Yani bu yükselişin sonunda ne olmasını bekliyorsunuz? Üç dalgalık bir düzeltme ve tekrar yukarı bir trend mi? Yoksa başka bir şey mi? Büyük haritaya baktığımızda neredeyiz sizce?
    Bu soruların hepsi zor sorular...

5nci dalga bittikten sonra dünya turuna çıkabilirim.. Veya bir sera kurup ilgin meyveler yetiştirmeye çalışabilirim.. Böyle beklentilerim var..

Yaşım 54.. Büyük haritaya bakmam.. N'aapiim bu yaştan sonra büyük haritayı..

Bir trend yakalarsam, tadını çıkartırım.

Her zaman hissede olacağım, her zaman para piyasalarından para kazanacağım gibi bir derdim yok...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gurbet
    Gönderi
    9,075
    Blog Entries
    3
    Başka sorusu olan yok ise.. Veya cevabını alamamış olan var ise..

Bu akşamlık yeter mi..?

Yok mu..? Var mı.. ? Yeter mi..?

8. Bir dahaki sefere bu kadar kolay bırakmam.

Teşekkürler zaman ayırdığınız için.

Sayfa 45/153 İlkİlk ... 3543444546475595145 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •