Sayfa 260/653 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360 ... SonSon
Arama sonucu : 5218 madde; 2,073 - 2,080 arası.

Konu: AKBNK - Akbank T.A.Ş.

1. Ülkenin en büyük özel bankalarından biri olan AKBNK, 2020 yılı ilk çeyreğinde ve ikinci çeyreğinde pandemi olmasına karşı güzel bilanço açıklamış ve kar etmiştir.
    Ödenmiş Sermayesi :5 milyar 200 milyon TL
    2020 yılı 6 aylık karı :2 milyar 896 milyon TL
    pd/dd: 0,5
    f/k :4,3

İş yatırımın 9,73 TL hedef fiyat ve yaklaşık %73 yükselme potansiyeli verdiği Akbank, Garanti, Yapı kredi ve İş bankası üzerinden yabancıların operasyon çekmesine izin veriliyor.
    Akbank bugün 5,24 TL ile işlem görüyor. Bankalar yoğun yabancı satışı altındadır.

Bu durum ülkemizin milli bir meselesidir. Durum sadece bankalardan ibaret değil Ülkemizin en büyük sanayi kuruluşu olan Tüpraş da bundan farklı değildir.

Ekonomiden sorumlu kişilerin acilen bu duruma bir el atmaları gereklidir. Bankaların ticari faaliyetleri baskı altına alınmamalıdır. Temettü dağıtma, dağıtmama kararı bankaya tez elden bankaların yönetimine verilmelidir.
    Özel bankalar düşük faiz ile her önüne gelene kredi vermeye zorlanmamalıdır.

Hükümet uyguladığı başarısız ekonomik politikalarına Ülkenin en büyük bankalarını alet etmemelidir.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2. Adam, Tank Palet Fabrikasini bile satti, tam buldun adamini.

3. Düşüşlerde tutar mı diye beklenen dirençlerin hiç biri tutmuyor, kötünün kötüsü en kötüsü oluyor ama çıkışlarda 3-5 kademeyi süründüre süründüre çıkıyor. Çıkarken süründüre süründüre, düşerken günlerce devre kesici. Fitil fitil yerlinin burnundan geliyor.

Hangi yatırım aracında bu kadar kepaze işkence var. Altın döviz yatırımcısı aheste aheste parasını katlıyor, tasarruflarını koruyor.

Dedelerimiz, ninelerimiz boşuna parasını arsaya, altına yatırmamış, yılların tecrübesi. Borsa dediğin tezgah bildiğin ponzi'den farksız, masadan ilk kalkan parayı vuruyor. Sona kalan hep tokadı yiyor.

Yatırım al sat tut tavsiyesi değildir.
    Kesinlikle Yatırım Al Sat Tut Tavsiyesi değildir.

Akbank hedef hisse fiyatı en dusuk veren Seker 7.20 Ziraat 8.60 Is yatırım ise 9.20 ve bu rakamlar son ceyrek bilanco sonrası guncel rakamlar. Fakat bir de gercek var o da 5.24.YTD

5. merhaba arkadaşlar öncelikle bayramınızın hayırlara vesile olmasını dilerim ben akbank hisselerimi 5840 dan sattım SATIŞ SEBEBEBİM lütfen dikkat buyrun yabancıların bu kagıttaki pozisyonlarını 5308tl civarında elden çıkardıgını saptadım pandemi dönemi yaklaşık 300 milyon lotun satış maliyeti 5308 tl yani sizin anlayacagınız 5300 seviyelerinden bu malı tekrar yerine koyacaklar daha sonrasında 9400 seviyelerine çıkaracaklar ben bunu akbank 6000 tl nin üzerinde iken söyledigimde herkes güldü amasonuç ortada sabırlı olun dedigim rakama satarsınız ileriki zamanlarda belki kulagımı çınlatırsınız hepinizi saygıyla selamlar bu vesile ile tekrar bayramınızı kutlarım.yatırım tafsiyesi degildir

6. 5.30 mu?
     Alıntı Originally Posted by rumbeyi Yazıyı Oku
    merhaba arkadaşlar öncelikle bayramınızın hayırlara vesile olmasını dilerim ben akbank hisselerimi 5840 dan sattım SATIŞ SEBEBEBİM lütfen dikkat buyrun yabancıların bu kagıttaki pozisyonlarını 5308tl civarında elden çıkardıgını saptadım pandemi dönemi yaklaşık 300 milyon lotun satış maliyeti 5308 tl yani sizin anlayacagınız 5300 seviyelerinden bu malı tekrar yerine koyacaklar daha sonrasında 9400 seviyelerine çıkaracaklar ben bunu akbank 6000 tl nin üzerinde iken söyledigimde herkes güldü amasonuç ortada sabırlı olun dedigim rakama satarsınız ileriki zamanlarda belki kulagımı çınlatırsınız hepinizi saygıyla selamlar bu vesile ile tekrar bayramınızı kutlarım.yatırım tafsiyesi degildir
    YAL-L21 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. Yabancı satışları bireysel yatırımcı mı yoksa fon mu bilmiyorum ama resmen yangından mal kaçırır gibi satıyorlar.Brunson döneminde bile bu kadar satış olmamıştı bu sefer dıj güçler değil tamamen kendi kendimizi...

Son uc islem gunu en cogu 25 milyon gibi bugun para cıkısı toplamda 50 milyon bile olmadı.Hisse piyasa degeri 3 milyar dustu.Sabancı grubu bu 50 milyonu vakıf ya da halk veya kucuk bankaların yaptıgı yaptırdıgı gibi karsılasa ya da karsılatsa bu dusus cok sınırlı olurdu.Bunu neden yapmadıklarını anlamak mumkun degil.Dusen piyaa degeri Uluslararası sendikasyonlarda Libor artı faizi arttırabilir.Zaten CDS yuksek.Eve karsılık kredi alacaksın banka 300 bin lira degerli eve ne kadar kredi verir o ev 250 bin degerinde ise ne kadar kredi verir.Geri alım yapmazlar,bilgilendirme ile yatırımcıya guven tazelemezler once yaptıkları gibi.Bir atalet var.Umarım bu bir uyanıs olur.Aksiyon alip interaktif olurlar bu piyasada.YTD

Sayfa 260/653 İlkİlk ... 160210250258259260261262270310360 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •