Seçimden sonra Biden gelirse muhtemelen ABD de iç savaş çıkar. Trump gelirse ÇİN ile dış savaş gerçeğe dönüşür.

Biden küreselci Lücifere inanan satanist kitlenin adamı ve kitlenin ana hedefi tek dünya devleti.

Trump ın temsil ettiği evangelist hristiyanlar ise ABD nin ulusal devlet olmasını ve büyük İsrail devletinin kurulmasını hedefliyor.

Bu baskın 2 grup koltuğu kolay kolay terketmezler; her ikisi de kendi inançlarını herşey pahasına savunmaya hazırlar.

Bu sebeple ben ABD nin nasıl şekil alacağına göre karar vermek doğru olur diye düşünüyorum.

BIDEN gelirse, yavaş yavaş tüm ABD yönetimini United Nations, WorldBank, ve IMF gibi Globalist kuruluşlara devredip ulusal FED vb ABD dahili iç kuruluşları tamamen lağvedeceğini düşünüyorum!

Trump gelirse ABD piyasaları tekrar yükselmeye devam eder ama muhtemelen ÇİN ile savaşmak zorunda kalırlar.

ABD artık eski ABD olmayacak. Yeni bir format atılacak.

Analizleri yaparken dini motifleri düşünün! Çünkü iki grupta fanatik bağnaz dindar yobaz!

Alıntı Originally Posted by meesut Yazıyı Oku
Bu ay içinde ilk revizemi yapıyorum. Yukarıda da bahsettiğim gibi 3200-3400 arasında dalgalanma bekliyordum, ancak bu hafta itibariyle 3400'lerin test edilip geçildiğini gördük. Eğer bu fake-sahte bir çıkış, bir ayı tuzağı değilse, ki onu da tekrar 3400'lerin destek olarak çalıştığını görerek deneyebiliriz, yeni bir boğa piyasasının yani yükselişin başlangıcı olabilir. Buralardan portföyüme bir birim ilave yaparak portföydeki yabancı hisse ağırlığını arttırmaya karar verdim.

Belki de bu hareket artık Trump'un şansının kalmamasının ve Biden'in fiyatlanmaya başlanması olabilir. Aşağıda 2 link paylaşıyorum, grafiklerden de görüleceği gibi seçim dönemlerinden sonraki bir kaç ay içerisinde borsa genellikle yükselerek tepki vermiş, özellikle aynı partiden başkanların seçimi kazanıp devam ettiği süreçte. Ancak burada yine bir handikap var, eğer başkan ilk döneminden sonra kaybedip, diğer siyasi kanada kaybetmişse, borsa yatay devam etmiş bazen de düşmüş. Bu kez de aynı senaryonun gerçekleşip gerçekleşmeyeceğini yılbaşına kadar göreceğiz sanırım. Biraz da burada Trump'ın kaybedeceğine ama daha önceki yılların aksine, borsanın bunu pozitif fiyatlayacağına oynayarak, payımı biraz arttıracağım.

https://www.forbes.com/sites/kristin.../#550182f14f86

https://static.fmgsuite.com/media/do...4a17b384d1.pdf