Sayfa 496/853 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon
Arama sonucu : 6817 madde; 3,961 - 3,968 arası.

Konu: Bana kalırsa.

Duhul
    Apr 2017
    İkamet
    tekirdağ
    Gönderi
    141
    Türkiye Varlık Fonu'ndan yapılan açıklamaya göre, Mart 2019’da kullanılan 1 milyar euroluk sendikasyon kredisinin yenilendiği ve 4 yeni bankanın da katıldığı anlaşmada, iki yıl vadeli kredinin yıllık maliyeti 2019 yılında oluşan maliyetin 25 baz puan altında kalarak Euribor+ yüzde 2,25 olarak gerçekleşti.

ICBC ve Citibank’ın eş koordinatörlüğünde gerçekleşen ve 1,4 milyar euro talep alınan işlemde, ICBC lider talep toplayıcı, Citibank talep toplayıcı ve dokümantasyon temsilcisi, HSBC ise kredi temsilcisi olarak görev aldı.

​​​​​​​Sendikasyon kredisine Arab Banking Corporation, Emirates NBD, HSBC, ING, Intesa Sanpaolo, JP Morgan, Qatar National Bank ve Sumitomo Mitsui Banking Corporation yetkilendirilmiş lider düzenleyici olarak, Banco Bilbao Vizcaya Argentaria, Bank of America, Barclays ve Societe Generale de lider düzenleyici seviyesinde katıldılar.

2. Arkadaşlar merhaba ;Reis ,dün "altın ve dövizinizi bankalara yatırın" dedi ya, şimdi herkes altın ve dövizini bankalara yatırsa ve (mevzuata uygun olarak ) ben bunlara el koydum dese ne olur sizce?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    adanalı, bu adamın demesi ile millet bankalara altın doviz koymaz, kendi seçmeni başta koymaz. Hatta kendi bakanları vekilleri belediye başkanları harıl harıl paralarını dovize çevirip yurt dışına götürüp orada yatırım yapıyordur diye düşünüyorum.

tayyip aile serveti ile(vakfı) manhattan da yüzmilyonlarca dolara apartman yaptırıyor. Aile serveti ile ingiliz adalarına yaptığı doviz transferleride belgelendi.

Üstelikte gittikleri yerler dini görüşlerine tamamen ters yerler. Cinselliğin aşırı serbest olduğu, uyuşturucunun serbest olduğu, alkolün su gibi aktığı yerler. Adamların bir yüzü başka ve diğer yüzleri bambaşka. Bunlar Allahın adını nasıl ağızlarına alabiliyorlar hayret ediyorum desem yalan olur. Evrildiğimiz maymun teorim insanları açıklıyor. Açıklanamaz hiç bir şey bırakmıyor.

20 yıl kadar önce en büyük Türkün kendileri olduğunu düşünenlerden bir MHP li bir bakanın cebinden TL çıkmamıştı sadece doviz çıkmıştı. Sağcı kesim böyledir. Onlara oy verenlerinde yaklaşık aynı kafada olduğunu düşünmek yanlış olmaz.

Bankalardaki dovize el koyması imkansız, imasını yapması bile kendisini bitirir. Tabi gariban kalabalıklarıda bitirir. Doviz fiyatı o gün ikiye katlar, o yıl enflasyon 100 ü geçer. İma bile edemez.

.
    Son düzenleme : alicemal; 25-03-2021 saat: 13:57. Sebep: ay-yıl

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    Bugün önce dovize biraz yükseliş geldi sonrada bankaları hafiften satmaya başladılar.

Dovizin yükselişi açıklanabilir. Hisse satan yabancı parasını dovize çevirip çıkıyor olabilir. Önümüzdeki hafta perşembe açıklanacak MB verilerinden anlarız.

Bankaları hafiften satıyorlar. Satsınlar, yerliler yabancıların elinde olmayan kağıtları alırlarsa sorun kalmaz. kchol, isctr gibi Güçlü firmalar kendi senetlerini alsalar yabancıların etkisi dahada azalır ama almıyorlar.

ISC nin F/K sı komik seviyelerde bir ara 3 ünde altına indi ama kendi senedini almıyor. Son yıllarda 5 milyarın üzerinde kâr açıklayan şirket bu. Kendi senedini almıyor. Belkide alıyordur detay takip etmiyorum ama alsa F/K buralarda olmaz.

Bu günlerde bazı günler kırmızı bazı günler yeşil geçeceğiz gibi görünüyor.

Yabancının kırmızı günler banka satsada abartacağını sanmıyorum. %1 leri 2 leri geçmez diye düşünüyorum. tayyip faktörü devreye girmezse taban görmeyiz. Bugün halkb de satış biraz fazla özel durumu olsa gerek.
    Diyelimki banka taban gördü. Alıcı tarafa yerli girmezse ve yabancının elinde olmayan diğer kağıtları alırsa yine sorun olmaz. Yabancı kendi kendisine zarar verir. yerliye bişey olmaz. Endekste pek düşmez.

alicemal amirali karla diğer 3 ünü zararla verdim ortalamada %2 civarı bi zararla işlemleri kapattım ben bu hükümet durdukça borsada oynamam
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
    : ayhan'ı kaybettik. Aslında yabancının elinde olmayan SAĞLAM hisseyi UZUN VADE alacaksın. Tabi yabancı satışı devam ederde yine epey aşağı inersek.

Bende geçen gün aldığım takviye longları kapadım.

BIST yönetimide hala seyrediyor. Normal olmayan bir durum var. Herhangi bir temele dayanmıyor. 3 F/K lı işc satılıyor, 4 F/K lı diğer bankalar satılıyor. Krizden çıkma dönemindeyiz ama krize giriyormuşuz gibi ucuz bankalar taban yapılıyor. Satanı suçlayamayız ama BIST yönetimini suçlayabiliriz BISTi korumadığı için.

Çözümü devre kesici değil. FON kuracaksın, silkeleme durumunda ve bu günlerdeki gibi anormal durumlarda o FON devreye girecek. Aslında bu işi yapması gereken piyasa yapıcı bankalar ama onlar tam tersi KY ye tuzak kurup soymaya çalışıyorlar. Çocuğunu bakıcıya vermişsin, maaş alıp çocuğuna bakması gerekiyor. Ama bakmışsın aldığı maaşın yanında senin çocuğuda dilendiriyor. Bizim piyasa yapıcılar aynen bu bakıcı gibiler.

BIST yönetiminin Böyle anormal temelsiz anlarda KY leri koruması gerekir, ama mal gibi seyrediyorlar.

ülkede mb başkanı değişti. piyasalar allak bullak oldu ama bir Allahın kulu bıkıpta piyasaları yatıştıracak kelime etmedi. bi lütfü elvan yarım ağız birşeyler söyledi.
    pala bıyık jöleli çıktı ateşe benzini döktü çekti giti
    kabile devleti diyorlar muz cumhuriyeti diyorlar kızıyorum burası Türkiye Cumhuriyeti diyorum
    ama yetkilileri muz cumhuriyeti vatandaşı kabile üyesi gibi adamlar
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

Duhul
    Jul 2018
    İkamet
    akdeniz - karadeniz.
    Gönderi
    4,399
     Alıntı Originally Posted by alicemal Yazıyı Oku
    Kriz bitti gibi görünsede cevaplanması gereken sorular var.

Endekste bankaları ve bazı BIST100 kağıtlarını taşıyan yabancılar bundan sonra ne yapacak.?

Kenarda durup almazlarsa, veya hafifte olsa satmaya devam ederlerse. Yerlinin gücü BISTi yukarı taşımaya yetecekmi.?

Bu sebeple şu haftalarda en merak ettiğim konu Mart ayındaki yerli yeni oyuncu girişi-çıkışı sayısı. Yabancı önceki haftalarda da sattığı için merakımda haftalara dayanıyor.

Bu krizde kaç yerli battı.? batanları gören dışarıdakiler BISTe para sokarmı.? İnsanlar battım diye konuşuyorlar ve herkes dinliyor. BIST yönetimi bir yerlerine kına yakabilir. Çözümü söylemiştim FON kuracaksınız ve gerektiğinde silkeleme ve yapay krizlere-coşkulara müdehale edeceksiniz. İnsanlar temele dayanmayan şekilde batmamalı.

1550 yi tekrar ne zaman görürüz.?
    Öyle hızlı bir çıkış olacağını sanmıyorum. Hala yabancılar tehlike arz ediyorlar. Yabancı tehlikesi önceki haftalarda zaten vardı, şimdi dahada büyüdü.

Ne olursa yabancı satmaktan vazgeçer ve hatta almaya başlar.? Hoş belkide şu an alıyorlardır bunu bilmiyorum, aracı kurum çalışanı olsaydım günlük olarak yaklaşık bilirdim.?

Neticede söylemek istediğim, "kriz bitti herkes geriye yaslansın" anonsu gelmeyebilir.

Sabah yazdığım yazı buydu.

Yabancılar taban yaptırmayı bıraktı ama yerlinin gücü bundan sonra endeksi taşımaya yetecekmi.?

MB Krizinden öncesine bakarsak, yabancı 1 alıp 2 satıyordu. Yerli yabancıya 1 katılıp 2 katılmıyordu. İkisininde hangi gün ne halt yiyeceği belli olmuyordu.

Şimdi işler dahada belirsizleşti.

ayhan ında söylediği gibi hükümet kendi çıkarı hariç hiç bir şeye kafa yormuyor. Gezi parkını bu seferde bir vakıfa vermişler. Kendi kontrollerindeki bir vakıfa. Adamların aklı burada. Kendi ceplerinde.

İş çok belirsizleşti. Kim neye göre hareket ediyor belli değil.

S&P yada DAX da işlem yapmak gerekir. Benim banka maalesef bu hizmeti sunmuyor.

Bol şans diyeceğim ama işin şanslada alakası kalmadı. Resmen KY katlediliyor. tayyip e yada yabancılara kızamazsın, onların doğası öyle.

BIST yönetimine kızıyorum, kardeşim FON kurun, alın MB den yeterli milyarları, BISTin kalan güvenilirliğini koruyun yoksa 5 yıl öncesine döneceksiniz. Giren 1 milyon kişi telef oluyor-olacak.

Espri yapacamda espri yapacak halde kalmadı.

Temel veriler alinde kalan longları tut diyor. Gözümüzün önündede saçmasapan bir sebeple sermaye ufak ufak eriyor.

Yabancının elinde %40 dan fazla mal var.

Sayfa 496/853 İlkİlk ... 396446486494495496497498506546596 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •