Sayfa 544/751 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon
Arama sonucu : 6008 madde; 4,345 - 4,352 arası.

Konu: VESTL - Vestel

1.  Alıntı Originally Posted by alikkkk Yazıyı Oku
    Borç var diye temettü dağıtmasin kötü bir yaklaşım,hisseyi taşıyana destek vermesi de güzel, enjsa da dünya borç var ama her yıl zorunlu temettüsünü ödüyor yabancı ortak nedeniyle,Vestel de holdinge ödeyecektir,bence devamlılık kazanacak çünkü yüksek kur+enflasyon+ ihracat rakamları+ yeni yatırımlar karlılığı destekliyor temettuyu de destekleyecektir
    Hiç emin değilim hocam inşallah gerçekten de ZOREN bedellisi için ödemiyordur temettüyü, bu yıl kadar olmasa da düzenli öder inşallah.

Bence esas sorun bu temettü kararınından sonra yüklü bir bedelli hazırlığı ve bunu duyan yabancınının arkasına bakmadan kaçışı... Bank of un satışları bunu gösteriyor bence! Tabiki kendi düşüncem ve yatırım tavsiyesi değildir ve de yatırım tavsiyesi olarak algılamayın.

3.  Alıntı Originally Posted by ToKKan Yazıyı Oku
    kusura bakmayın. gereksiz tartışmalar. kaş yaparken göz çıkıyor ve seviye düşüyor. bulaşmaz olsaydım. insan cevap vermeye
    mecbur kalıyor. coletta arkadaşımız beni suçlayan kişiye ne güzel söylemiş." 6 ay içinde 100 tl diye bağırıyor yazmıştınız"
    o da bana dönüyor aynı şeyi söylüyor.
    borsa böyle bir yer. insan davranışları çok karmaşık oluyor. alınan hisse senedinin düşerek zarar yol açması üzüntü ve korku duygularını arttırıyor. bazen bu duygular bastırılır fazla hissedilmez. bekleyiş ve öfke kişilerde gerginlik uyandıran duygular. geleceğinden aşırı korkan kişilerin tepkisi
    aynıdır. elindeki hisse senedini her ne fiyatta olursa olsun mutlaka satmak ister. bir kaç gün beklemesi halinde belki daha iyi fiyata
    alıcı bulunma ihtimalini düşünmüyor. hatta bir kaç gün sonra satmaktan bile vazgeçecekken..
    psikolojik faktörlerin fiyatlar üzerindeki etkisi ender hallerde bir kaç hafta olabilir. orta vadede trendlerin psikolojik etkileri
    çok daha azdır. uzun vadede borsanın veya bir hisse senedinin gitmekte olduğu yön hakkında hiç etkili değildir.
    uzun trendler ekonomik gelişmeler(temel veriler) gibi etkenlerdeki değişikliğe göre şekillenir.
    vestelde yaklaşık on lirada uzun vadeli yükselen trend başladı. gördüğü en yüksek zirveden yirmidokuz liralara geri çekilmesi
    bir trend düzeltmesidir. bu geri çekilmede psikolojik satışlarda etkili olmuştur. yükselen ana trend çizgi aşağılardan geçmekte
    dir(22 - 23 liralar) "TREND KIRILMADAN HİSSE SENEDİ SATILMAZ" panik satışların sona ermesinden sonra piyasa sakinleyecektir.
    işlemler azalacaktır. belki bir dinlenme süreci olabilecektir. gereğinden kısa sürede aşırı gerileyen fiyatlar alım fırsatı olarak değerlendirilecektir. bakın burada çok önemli bir şey olacaktır. satıcılar azalmış olacaktır. satıcıların azalmış olması yükselişin
    çok hızlı gelişmesini sağlayacaktır.
    bu nedenle eski ustalarca düzeltmelerin yeni yükseliş dalgaları için gerekli olduğu her fırsatta dile getirilmektedir..
    Yine müthiş anlatım.Ellerine sağlık üstadım

4.  Alıntı Originally Posted by Cok Yazıyı Oku
    Bence esas sorun bu temettü kararınından sonra yüklü bir bedelli hazırlığı ve bunu duyan yabancınının arkasına bakmadan kaçışı... Bank of un satışları bunu gösteriyor bence! Tabiki kendi düşüncem ve yatırım tavsiyesi değildir ve de yatırım tavsiyesi olarak algılamayın.
    Hocam adam bedelli yapacak olsa neden temettü dağıtsın ki ne gibi bir mantığı olabilir bu işin.1 tl az temettü verirdi her şey çözülürdü.Bedelli yapsa kendi de para koyacak ortaya

Alıntı Originally Posted by ismen Yazıyı Oku
    Hocam adam bedelli yapacak olsa neden temettü dağıtsın ki ne gibi bir mantığı olabilir bu işin.1 tl az temettü verirdi her şey çözülürdü.Bedelli yapsa kendi de para koyacak ortaya
    Örnek Hektaş önce temettü kısa bir sonra bedelli

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

6. tokkan usta sen ve ben kalmışız koca forumda
    ne diyorsun bugüne genel hava berbat bu havada destekler çalışır mı?

7. şu an vestele paralel gidiyorz bozulmaz inşallah

8. ky yi tırsıttılar 2 gündür ky veriyor. yazık.
    Fani dünyanın sefası bir kuru kavga imiş, gerçeğiyle insan olmak her şeyden âlâ imiş.

Sayfa 544/751 İlkİlk ... 44444494534542543544545546554594644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •