Sayfa 422/1002 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 3,369 - 3,376 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by mtdrk10 Yazıyı Oku
    Hocam sen bişey mi içtin bizle dalga mı geçiyorsun?Ne isviçre merkez bankası ne fiziki altını?fonun kap raporunda %13ü gmstr borsa fonunda,%72 si yabancı borsalarda işlem gören gümüş etf lerinde, bizim isviçre bankalarında kilitli kapılar ardında 20 kg gümüşümüz var mı yazmış adamlar?
    %72 si yabancı borsalarda işlem görüyor.Biz bu fona tl yatırıyoruz fonu yoneten kişiler "kardeş bana para olarak tl yatırdılar ben sizden tl ile gümüş alırım"demedilerse dolar ile alıyolar yani dolardan sonuna kadar etkileniyoruz.
    dolardan yani kurdan etkilenmeden altın gümüş yabancı hisse trade etmenin tek yolu forex veya bist viop'tan vadeli işlemler.

2. Hayırlısı, Teşekkürler

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. GBC fonu son bir aydır bana epey zarar ettirdi, içeriğini tam olarak bilmeden almıştım, bundan sonra beklemek mi gerekiyor veya biraz daha alım yapmalı mı karar veremedim. En çok neyden etkileniyor da böyle düşüyor onu da anlayamadım.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    dolardan yani kurdan etkilenmeden altın gümüş yabancı hisse trade etmenin tek yolu forex veya bist viop'tan vadeli işlemler.
    Yo sadece Forex değil aç bir teb altın gümüş ve dolar hesabı .deki ben dolarla gram gümüş altın alıcam. Hemen dolarla gram altın ve gümüş alabiliyorsunm ben şahsen TL ile altinnve gümüş almıyorum

Mi 9T Pro cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Yo sadece Forex değil aç bir teb altın gümüş ve dolar hesabı .deki ben dolarla gram gümüş altın alıcam. Hemen dolarla gram altın ve gümüş alabiliyorsunm ben şahsen TL ile altinnve gümüş almıyorum

Bak onu hiç duymamıştım. Bir diğer yöntem aldiğın gümüş fonu kadar viopta dolar şortlamak. Misal 8500 liralik gümüşü tek dolar/tl şort viop kurtarır. Bu yöntemle naci agbal doneminde dolar o kadar düştügü halde ben aft den güzel para kazanmıştım.

6.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Paralar gelmiştir herhalde. Kaçta geldi?
    Şu mevzuya biri cevap verseydi keşke.

7. Yatırım fonlarının "2021-1.Dönem Performans Sunum Raporları" bu ay kap'a yüklenmiş durumda. Özellikle yatırım yaptığımız fonların, bu raporlarına göz atmakta fayda var diye düşünüyorum. (Portföy yöneticisinde değişiklik var mı, fonun performansı, kıstasına göre getirisi, fonun stratejisinde/fon giderlerinde değişiklik olup olmadığı vs vs gibi bilgiler)

8.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku

Fibabanka'da da var aynı şey. Fiba FX üzerinden yapıyorsun, Teb'deki de aynı şekilde sanırım.
    Bilgi cesareti, cehalet cüreti getirir.

Sayfa 422/1002 İlkİlk ... 322372412420421422423424432472522922 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •