Sayfa 553/1002 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon
Arama sonucu : 8010 madde; 4,417 - 4,424 arası.

Konu: Yatırım Fonları IX

1.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    İnanın bende bulamadım dediğiniz gibi fon. Osd dediğiniz gibi getirisi yıllık yüksek gibi ama dolardan çok etkileniyor, agbal işten cikartildiginda elimde vardı bir aylık getiriyi bir günde götürdü. Yeni merkez baskanininda görevden alınabileceği söyleniyor, bu nedenle osd düşünmüyorum bu aralar. Pdd ilgimi çekti üç kalem var içinde getirisi yıllık yüzde 20 belki üstü olacak gibi. Bir inceleyin isterseniz.
    Yorumlarım tamamen amatördür
    Stopaj var mı pdd de?

VKY-L29 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

2. Bende bugun portfoyun %70 i olan osd leri satip 70 nzh 30 ahu alicam.
    Osd den 3 4 aydir ekmek yedik ama faiz inis trendinde osd patinaja basladi
    İlerde duruma tekrar bakariz
     Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    Osd satıp NZH almayı düşünüyorum NZH için bundan sonra nasıl olabilir?

M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Sayın tradestop un daha önce yatırım yaptığı pdd fonu ilk ciktiginda ppf karı kadar kazandırıyordu. Şu günlerde osd ye yakın ve sanki daha az riskli bu konuda ne düşünürsünüz
    Selamlar sn. Kemtuz,

Pdd fonu halen tutmaya devam ediyorum ben, faizsiz tarafta, kar payı hesaplarının üzerinde getirisi oluyor, şuanda da mevduatın bir iki tık üzerinde getirisi oluşuyor sanırım. Risk kategorisi 4. Stopaj indiriminden yararlanıyor. Valör t+1
    Fazla risk almadan, mevduattan bir miktar fazla getiri isteyenler için, değişken katılım fonu. İçeriğinin çoğunluğu özel sektör kira sertifikaları(orta vadeli), bir miktar katılım hesabında, az bir miktarda da kendi fonlarından var; Elz hisse fonu, az bir miktar Kıs doviz kira sertifikası fonu, az bir miktar girişim sermayesi fonu ve az bir miktar aygaz hissesi vardı en son dağılımda.

Son faiz indirimini dikkate alarak, Acil nakit ihtiyaç için tuttuğum diğer likit valörsüz fonlardan(Klu ve Mpf), Klu katılım para piyasası fonunu'da bankamın Zpk Kısa vade kira sertifikası fonu ile değiştirdim. Son zamanlarda Zpk, Klu'dan daha iyi getirileri olabiliyor, ayrıca ekim ayında Klu'nun yönetim gideride biraz arttırılacak.

Yarın da Kt portföy'ün kıymetli madenler fonu KUT, arz ediliyor, tarih değişmezse tabi. Kıymetli madenlere ayırdığım kısmın bir bölümünü buraya taşımayı planlıyorum. Tca altın fonu ve Kuveyttürk'te tuttuğum gram gümüş yatırımını buraya taşıyacağım. Kuveyttürkteki Gram Platin'i ise, şimdilik tutmaya devam edeceğim. Kut fonun portföy dağılım raporları geldiğinde içeriğinde platin taşıdığını görürsem bu miktarı da Kut fona taşıyabilirim.

Saygılar.

4. Osd de %10 eurobond var ve dolarla iliskili nzh de eurobond yok osd asiri etkilendiginde nzh rutin getirisini yapiyor.
    Bu ortam osd ortami degil
    Dolarbugun yine 0.63 osd yine uzecek
     Alıntı Originally Posted by gogoman Yazıyı Oku
    NZH tipi fonların içinde daha iyi bir tespitiniz varmıdır? Bir de bu tespitleri yıllık üzerinden yapmak doğru olmayabilir çünkü bu faiz kararı ve doların artışı üzerine bir de erken seçim potansiyeli daha kısada fon karşılaştırması yapmak gerektirebilir mesela OSD ye yıllık bakarsak NZH ve benzerlerinden önde fakat son 1 haftalık bakılırsa OSD gidişatı aşağı gibi kısada NZH yi sağlam gördüğüm için almayı düşündüm ama emin olmak çok zor bilen arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim

Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Osd de %10 eurobond var ve dolarla iliskili nzh de eurobond yok osd asiri etkilendiginde nzh rutin getirisini yapiyor.
    Bu ortam osd ortami degil
    Dolarbugun yine 0.63 osd yine uzecek

osd den bugünmu, yarınmi çıkmak
    mantıklı acaba ?

6. Ben birazdan satis girecem
    Komple nzh dusunuyorum.biraz ahu alicaktim vazgectim.
     Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    osd den bugünmu, yarınmi çıkmak
    mantıklı acaba ?

7. Cds yukselmis.dolar 0.58
    Bundan boyle osd ye ara vericem
    İlerde bakariz.
     Alıntı Originally Posted by cerento Yazıyı Oku
    Ben birazdan satis girecem
    Komple nzh dusunuyorum.biraz ahu alicaktim vazgectim.

çıktım full , stopaj durumuna gire yarın dönen parayı ppf bağlayıp bekleyecem

Sayfa 553/1002 İlkİlk ... 53453503543551552553554555563603653 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •