Sayfa 802/1003 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon
Arama sonucu : 8020 madde; 6,409 - 6,416 arası.

Konu: Viop XXXVI

1. Hazine ve Maliye Bakanı Lütfi Elvan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı alkışlamadı.

https://www.sozcu.com.tr/2021/gundem...amadi-6774940/

Bu cuma gider gibi duruyor..

2.  Alıntı Originally Posted by Verge Yazıyı Oku
    U30 endeks ağırlığı en yüksek ilk beş tahta, oyun genelde bu tahtalar üzerinden dönüyor...

- EREGL - 10.80

- GARAN - 7.66

- BİMAS - 7.61

- TCELL - 6.69

- TUPRS - 6.20

Bu beş kağıt U30 da yaklaşık %40 ağırlığa sahip...

BİMAS ı son dönemlerde pek devreye almıyor, malum hem ceza meselesi, hem de cezadan dolayı BİMAS ın hükümetle sürekli ters düşme ihtimali...

TCELL genelde devreye almazdı, ama son dönemde o kadar sıkıştı ki, mecbur kalıp TCELL i bile devreye aldı, genelde TCELL tercih etmemesinin sebebi RUS ortağın her yükselişte fiyata bakmadan mal çıkması...

GARAN' da bugün çıkılan malı herkes görmüştür zaten, şimdilik onu da pek alası yok...

TUPRS petrol fiyatları %3 aşağıda, rafineri marjları da sürekli düşmesine rağmen bugün sonuna kadar zorlayıp aldı, yarın onu da alması pek olası değil...

Yarın için geriye bir tek EREGL kalıyor adamın elinde, yarın el mecbur EREGL i alacak, muhtemelen 20.65' e kadar...

Sadece yarına özel bir strateji/pair trade yapacak olsam 1 kontrat TUPRS şort, karşılığında 8 kontrat EREGL long açardım...

Açılışta çok ters bir durum olmazsa ben 50 kontrat TUPRS şort, 400 kontrat EREGL long açmayı düşünüyorum...

TUPRS nerde kaparım bilmem ama (muhtemelen 153' lerde) EREGL 20.65' lerde aynı sayıda kontratla şorta dönerim...

Şunu unutmayın yükselen trendde şortta kısa longda uzun süre kalmak lazım, gavurlar bunlara boşuna bu isimleri vermemişler...

Düşen trendde ise tam tersi, şortta uzun, longda kısa süre kalmak gerekir...
    Sadece 1 hafta evvel...

TUPRS için 160 - 210 bandından önce pozisyonlarımı kapatmayı düşünmüyorum,
    210 liraları görürsem acımadan şort açarım,
    Nihai zirve revizesini 235'e çekiyorum, dedikten sonra...

Şimdi fiyat 160 bile olmadan şortlayacağım diyorsunuz.

Sizce yanlış giden bir şeyler mi var Tüpraş'ta?

YTD

Viop XXXVI

Resmî gazete : 100 dolar üstü işlemlere kimlik zorunluluğu getirildi (daha önceden tüm işlemlerden isteniyordu )

“ Umutsuz durumlar yoktur, umutsuz insanlar vardır. Ben hiçbir zaman umudumu yitirmedim.” Mustafa Kemal Atatürk.

>>> FORUM KURALLARIMIZ <<<

4. Birçoğumuzun alışık olmadigi türden bir piyasa oluştu..Sırf bu yuzden normal şartlarda güvendiğim endeks short pozisyonlarımı kapadım bugün..Yarın kimsenin anlamadigi bir sebepten ötürü +5 veya -5 yapabilecek potansiyel var piyasada..Viop kısmında dikkatli olmak gerekir..Sermayeye zeval vermemek adına bu sureci disardan izlemek mantikli olabilir ..İleriki surecte cok daha guvenle acabilecegimiz long veya short pozisyonları oluşabilir..Bol kazanclar herkese..

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    on milyon olmuş la, on... milyon... iki kere on var içinde bak 10 üzeri 7 abi, yediğimiz buradan köye yol olmuş yüzsüzlüğe bak
    Sonra Akp seçmenine çomar, koyun diyince kızıyor forumun şakirtleri!!!

6.  Alıntı Originally Posted by aokan1973 Yazıyı Oku
    AKP Grup Başkanvekili Özkan: Acaba Japonya, "nasıl başarısız bir ekonomiyiz" diyerek 114 yen olan dolar kurunu göstererek kendi ekonomisini değerlendiriyor mu? https://t.co/Gok2tNayby

Vatandaşın zekası ile güzel dalga geçiyorlar değil mi?
    1 TL 100 kuruş
    1 dolar 100 cent
    1 yen 1 yen. Alt birim yok. Önceden sen varmış yüzde biri. Kaldırılmış. Binde biri rin varmış. Önce o kaldırılmış. Yani 1 yen eşittir 1 yen.

Sonra dönelim

100 kuruş esittir 1 lira
    100 cent eşittir 1 dolar
    100 yen eşittir 100 yen

Şimdi bir kez daha bakalım

100 cent 1066 kuruş
    100 cent 114 yen. Güncel kurlar ile.

"politikada hiçbir şey kazayla olmaz. olmuşsa, öyle planlanmıştır."
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

7. Dünden pahalı yarından ucuz...
    Gece gece coşmuş yine...

Neyse, az kaldı... sıkın dişinizi...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

8. Unicredit, Yapı Kredi’de hisse satışına başladı

https://www.hisse.net/haber/?p=5903

Sayfa 802/1003 İlkİlk ... 302702752792800801802803804812852902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •