Sayfa 77/1002 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 609 - 616 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

1. Bugun opb,opl,ffp,ffh,rpd,eıc,ysu
    Bu hsyf ye donusmus fonlari satmak istedim ama satmadim yarin biraz toparlarim diye saat 13 lerde bist -1 lerdeydi aksam yine bist dustu
    Yarin yine tokata devam.
    Bu bistin toplayacagi yok. Dolarin 8-9 olacagi konusuluyor buralara inerse
    Biteriz.
    Defansif degisken biliyosun icinde
    Megerse doviz var.ters hedge yapilmis
    Vs.
    Yabanci fonlarin.doviz kurundan dususunu anlarimda .dususte korusun diye aldigim bu fonlarin bugun ortalama %10 zararini kabul edemiyorum.
    TCD bile kendini korumus.yoneticisine
    Helal olsun turev murev halletmis isi.
    İs yarina kaldi.
     Alıntı Originally Posted by iyimser Yazıyı Oku
    Yarında zarar yazacak fonlardan bu gün satış veren varmıdır acaba zarar kes gibi. Ama inanıyorum bunlarda geçecek Kâra tekrar geçeceğiz inşallah
    M2007J20CG cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    ARKANA BAK TAM ORADAYIM
    Gönderi
    1,672
     Alıntı Originally Posted by Webster Yazıyı Oku
    SAW ustadim yakarsa dunyayi garipler yakar
    76 yi devirirsek cig olur akariz kara kizda
    Umarım, bir yerden yüzümüzü güldürsün artık yüce Odin..
    I WANT TO PLAY A GAME ==> ( twitter'a gel )

3. Fonlarda döviz long yakalandık fon yöneticisi bizi oydu. Dolar 12 nin altına zor düşer.

4.  Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    re-pie attığım maile telefonla dönüş yaptı, yönetimden kubilay beyle görüştüm, kendisi samimi nazik bir insan, paydaşlarını enflasyondan korumak için cuma günü borsadan çıkıp %25 döviz pozisyonu aldıklarını ama pazartesi akşamı konuşma gelince usd viop akşam seansında kapalı olduğu için şort pozisyon alamadıklarını(viop dolar akşam seansının açılması için bist yönetiminin çalışma yaptığını, o zaman bu tür gelişmelerle daha kolay baş edeceklerini), düşüş sürdükçe dövizi azaltacaklarını ve yükseliş başlarsa artıracaklarını, %22 döviz tutmaya devam ettiklerini, bugün borsada pozisyon almaya başladıklarını, çok tecrübeli bir kadro olmalarına rağmen piyasanın çok kaotik olduğunu, kayıpları kısa sürede telafi etmeyi hedeflediklerini izah etti. hisse.net'i de takip ediyorlarmış. kayıptan dolayı özürünü iletti.
    Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Borsada nasıl bir pozisyon alacaklar? Borsa devamlı düşüyor.

5. Rpd tahmin ettiğim gibi dolar pozisyonunu arttırmış yoksa +2.5 gelmezdi pazartesi.
    Ama o kadar zaman her gün dolar yüzde 5 artarken pozisyonu arttırma ama pazartesi arttır. Şansa bak diyelim artık.
    Webster, friendyl 1980 başta olmak üzere 2018 gibi olur muyuz diyen oldu bu forumda ama bu sefer farklı dedik, doların gene dusmeyecegine inandık.
    Beni bu sefer doların düşmesinden doların dueyecegine olan inancım bir nebze kurtardı. Portfoyun fon kısmının yüzde 80 i rpd , ıja ve tga daydi.cuma borsa düşüşünü görmeden sabah ıja ve tga yi sattım, gelenle döviz sepeti alayım dedim. Pazartesi sabah döviz gene coşuyor rpd anca %0,5 yapacak yeter ya dedim onu da sattım. Ereğli hariç hisseleri de sattım. Döviz bazlı fonlarim %15 sanıyordum ama arada ala ala yüzde 20ye çıkmış sonradan fark ettim.
    Özetle olabilecek en az zararla çıktım şansa. Bunu da fon valorlerine borçluyum.

Bazı bankalar önceden döviz korumalı mevduat uygulamasını biliyormuş ama fonlarinda buna karşı bir önlem almadılar. Ama muhakkak bireysel hesapları inceleme haksız kazanç çıkacaktır

6.  Alıntı Originally Posted by ayurdakok Yazıyı Oku
    Öncelikle bilgilendirme için teşekkür ederim. Borsada nasıl bir pozisyon alacaklar? Borsa devamlı düşüyor.
    valla bu beni de düşündürüyor açıkçası. 1400 tekrar gelmez inancı var ama piyasa dediğin olmazı olduran yer. viopla falan önlem almazlarsa bi yerde zarar kesmek gerek. gidişatı görelim.

7.  Alıntı Originally Posted by Kemtuz Yazıyı Oku
    Rpd tahmin ettiğim gibi dolar pozisyonunu arttırmış yoksa +2.5 gelmezdi pazartesi.
    Ama o kadar zaman her gün dolar yüzde 5 artarken pozisyonu arttırma ama pazartesi arttır. Şansa bak diyelim artık.
    Webster, friendyl 1980 başta olmak üzere 2018 gibi olur muyuz diyen oldu bu forumda ama bu sefer farklı dedik, doların gene dusmeyecegine inandık.
    Beni bu sefer doların düşmesinden doların dueyecegine olan inancım bir nebze kurtardı. Portfoyun fon kısmının yüzde 80 i rpd , ıja ve tga daydi.cuma borsa düşüşünü görmeden sabah ıja ve tga yi sattım, gelenle döviz sepeti alayım dedim. Pazartesi sabah döviz gene coşuyor rpd anca %0,5 yapacak yeter ya dedim onu da sattım. Ereğli hariç hisseleri de sattım. Döviz bazlı fonlarim %15 sanıyordum ama arada ala ala yüzde 20ye çıkmış sonradan fark ettim.
    Özetle olabilecek en az zararla çıktım şansa. Bunu da fon valorlerine borçluyum.

Bazı bankalar önceden döviz korumalı mevduat uygulamasını biliyormuş ama fonlarinda buna karşı bir önlem almadılar. Ama muhakkak bireysel hesapları inceleme haksız kazanç çıkacaktır
    ya şans da diyemeyiz aslında. şans işini şansa bırakanları hiç sevmez: ) dediğin gibi mesleğim olmadığı halde benim bile bi öngörüm vardı, disiplinsizim o başka. valla fon olarak geçmişteki kredileri hala bende yüksek, ama hatalar devam ederse zaten kendini bitirir.

8. Gpg %+1.75
    Bundan ayri olarak genel anlamda toparlariz can sıkmaya gerek yok.

Saygilar.

Sayfa 77/1002 İlkİlk ... 2767757677787987127177577 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •