Sayfa 8/1001 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon
Arama sonucu : 8007 madde; 57 - 64 arası.

Konu: Viop XXXIX

1.  Alıntı Originally Posted by Karax Yazıyı Oku
    Mal gibi piyasa sistem tamamen kredili ve viop patlatma üzerine kurulu. İşleri bitmediyse biraz daha verirler. Bittiyse dustugu yerden cikmaya baslar.
    Ben pala olsam tabana kadar verip akşam seansında son 15 dk 50 puan alıp. Yarın bi 50 puan daha yukarıdan açıp hisselerle birlikte akşama kadar rahat rahat gelene geçene verirdim.

Amacım mal almak ise tabana yakın kapatıp yarın tabana yakın açıp akşama kadar 10-20 puan aralığında diplerden malı toplardım.

Pala ben değil miyim istediğimi yaparım. İyi ki değilim.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,786
    Bana göre öyle.Kendimce argumanlarım bu...gerisi herife kalmış.

Bence haber vs. olmayacak.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

3. viop akşam 2217 tepki verdiyse de tutunamadı. 2200 geri geldi.Ayılar bu seviyeden bile satıyorlar. Hadi diyelim rusya ukrayna gerginliği satış zincirleme etki yapıp devre kestirdi.Eğer ortada geçerli bir sebep yoksa viop akşam en azından 2250-2300 tepki vermesi gerekirdi.

Olay Rusya ukrayna gerginliği ise Rusya borsasından daha fazla tepki verdik.Üstelik rusya ukrayna diplomatlarını geri çekti haberi saat 15.00 de yalanlandı.

İstifa söylentileri ise kim istifa ederse etsin bu kadar etki yapmaz

Erdoğan faizleri 12 nin de altına indireceğiz lafı ise bu haber saat 12.00 düştü.O zaman dolar neden 14.00 üzerinde değil.Anlık 13.62

Hepsi yalan ise viop akşam neden yeterince tepki vermiyor

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul/L.A
    Gönderi
    723
     Alıntı Originally Posted by el turco Yazıyı Oku
    şu fatih altaylı'nın istifa haberini piyasa öğrenmiş olabilir. haber belki doğrudur.

sanki ne olacaksa ne değişecek?

bir kişinin değişmesi ile o ülke ihya olacak ya da batacaksa, o ülke zaten batar eninde sonunda.

ama reis paşa ilelebet payidar kalacaktır demişse konu kilit.

fuzuli demiş ya söylesem tesiri yok, sussam gönül razı değil.
    TUİK başkanı diyorlar işte. Altaylı'nın açıklamalarından da TUİK olduğu anlaşılıyor aslında...
    Muhtemelen istifa etmiştirde, doğrudur. Yakında açıklanır...
    Ama aynen katılıyorum size, çok önemsiz bir haber.
    TUİK'in başında kimin olduğunun ne önemi var???
    “Is man merely a mistake of God's? Or God merely a mistake of man?” - F.Nietzsche

5. Bu Rus borsası da bizden beter. Yanlız tarihi alım yerinde

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,786
    GARAN neden düşerki..12.20 zaten alım noktası. 2 aylık faiz eklesen bile 11.80 den aşağı olmamalı.
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Alıntı Originally Posted by tidebringer Yazıyı Oku
    Endeks devre kesici uygulamasının kalkması veya gözden geçirilmesi gerekiyor. Bugünkü çöküşe devre kesici sebep oldu. Piyasa -%2 -%3 te takılırken satışlar biraz hızlanınca aman devre kesiciye kadar satalım şeklinde düşünceyle şelaleye dönüştü durum. Malum son zamanlarda ilk devre kesici hiç bir işe yaramıyor sadece panik yaratıp seans acılır acılmaz -%7 ye iniyorduk.
    Brüt takas kimler için geldiyse, endeks kesici de onların büyük bedenleri için geldi. Piyasa yapıcının işini kolaylaştırıyor, indirirken tetikleyici işlevi var. Anafor oluşturuyor geridekileri içeri çekiyor. Ayrıca, hesapların derlenip toparlanmasına yardımcı oluyor. Bir çeşit yangın alarmı gibi. Camı kırıyor, zile basıyorsun, sesi duyan dışarı kaçıyor. Sonra da tek tek çıkanları sayıyorsun. Yangın var mı, yok mu tali konu. Öncelik sayımda..

Esen kalın.

Duhul
    Oct 2021
    İkamet
    St.Tropez . Miami . Panama . Los Angeles . Sütlüce daimi terk 84
    Gönderi
    3,668
    viop manevi cihazlanma derneği haarp çalıştırdı
    kainatın BİR varlığından bütünleşip! kendi birliğinde meçhul bir menzile yol almakta olan, insan dediğimiz yüce varlığa salat ve selam olsun ! hamza sütbıyık -aka- klaus maximilian kerpenter münche

Sayfa 8/1001 İlkİlk ... 6789101858108508 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •