Sn KısaVade,

Dediğiniz gibi, EW tartışmasına girmeyelim, enflasyonun hesaplanmasındaki, Bist-Endeks verilerinin de hesaplanmasındaki (temsiliyet açısından) şüpheleri kenara bırakalım.

Tradinview'den enflasyon oranı kodla çekilerek dediğiniz gibi endeks yaratılabilir, bunda bir sıkıntı var, ondalıklı kısımdaki çok küçük hesap hataları çok büyük veri kaymalarına neden olabiliyor bileşik etki yüzünden, o yüzden genelde kurumsal bir enflasyon endeks verisi kullanmayı tercih ediyorum. Onu da bir şekilde elde ettik zaten.

Dediğim gibi, elimizdekilerle ilerlemek en iyisi, enflasyonu (hem ABD hem Türkiye) olduğu gibi kabul ediyorum, en kapsamlı donanımlı teknik analiz türevi olarak da elliott dalga teorisini kullanacağım, çünkü başka bildiğim bir analiz yöntemi yok.

Konuyu deşerek devam ediyorum, beni bu şekilde düşünmeye iten nirengi noktaları, emareler silsilesi.

1966-1982 düzeltmesinin enflasyondan arındırıldığındaki görüntüsü çok ilginç, ve 1995 te başlayan şey, ilginç bir emare.

Eş zamanlı olarak ilgili zaman kesitlerindeki USA CPI' daki açısal değişikler dikkat çekici, bu enflasyonun malum arttığı dönemler.

Çoğu şeyi, şunu da ekleyeyim, bunu da derken grafik üzerine kaydetmiş bulundum, tekrarlamayayım, grafikler uçmaz inşallah uzun süre.

Saygılar