Sayfa 16/75 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon
Arama sonucu : 597 madde; 121 - 128 arası.

Konu: Serbest Yatırım Fonları I

1.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostlar selamlar bende geldim araniza, nitelikli yatirimci onayi verdim. Amacim usd birikimlerime mevduatta alamadigimiz getirileri almak orta uzun vadeli yatirimciyim, elbette biliyorum ki serbest fon larda yuzde 10 stopaj mevcuttur.
    Kulübe hoşgeldiniz Servet bey, bilgi paylaştıkça çoğalır. Lutfen siz de hangi serbest fonları sevdiğinizi bizimle paylaşınız

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

ilk deneme alimi ufak bir deger ile cuma talep ettim, pazartesi gelecek..

ilk alimi kendi bankamdan yapabildim..
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=GZE
    GARANTİ PORTFÖY EMTİA SERBEST FON

Bankada iki fon daha mevcut..
    GBN GARANTİ PORTFÖY BEŞİNCİ SERBEST FON gunluk oran 0.416 mevduat 15.5% akbank ta tutuyor alis 1 satis 1
    GTY GARANTİ PORTFÖY TREND SERBEST FON alis 1 satis 3 icerik hisse

diger portfoyler benim ekrana cikmadi belki onay istemek lazim, pazartesi sorabilirim...

Alıntı Originally Posted by supremegod Yazıyı Oku
    Kulübe hoşgeldiniz Servet bey, bilgi paylaştıkça çoğalır. Lutfen siz de hangi serbest fonları sevdiğinizi bizimle paylaşınız

M2006C3MG cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

3.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    ilk deneme alimi ufak bir deger ile cuma talep ettim, pazartesi gelecek..

ilk alimi kendi bankamdan yapabildim..
    https://www.tefas.gov.tr/FonAnaliz.aspx?FonKod=GZE
    GARANTİ PORTFÖY EMTİA SERBEST FON

Bankada iki fon daha mevcut..
    GBN GARANTİ PORTFÖY BEŞİNCİ SERBEST FON gunluk oran 0.416 mevduat 15.5% akbank ta tutuyor alis 1 satis 1
    GTY GARANTİ PORTFÖY TREND SERBEST FON alis 1 satis 3 icerik hisse

diger portfoyler benim ekrana cikmadi belki onay istemek lazim, pazartesi sorabilirim...
    GZE - GARANTİ PORTFÖY EMTİA SERBEST FON'yi kendi çapımda yüklü miktarda taşıyorum. Ancak GZE, tüm vadelerde (Hafta, ay,üç ay, altı ay) serbest olmayan rakibi TGE'ye (İŞ Emtia Fon Sepeti) geçilmiş durumda.

Benzer durum IOG (İş Gümüş Serbest)'te de geçerli. O da serbest olmayan rakiplerine sürekli geçiliyor.

Hatta ilk zamanlarda rakibi GZL'nin önünde olan IJT (İş Tarım Serbest) de bir aydır altta kalmaya başladı. Benim gözlemim serbestlerin kaybettikleri.

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Doviz ile ilgili fonlarda KIS de basarili gibi gozukuyor. KUB ve KRS borsalar gerilerse patinaj yapabilir. IDF , FFS , FPE , IPV gibi fonlara da dagitim yapmak iyi bir fikir olabilir.

NBZ ve EUZ performansindan memnun musunuz sayin eusebio ?

Izb konusunda ise bende ilk acildigi gun talep gondermistim. Ilk 10 musterisinden biriyim, beklentim buyuk. Tefasta islem gormeyen istanbul portfoy serbest fonlarini alabilmek icin iyi bir secenek. Yatirim tavsiyesi degildir.

Saygilar , bol kazanclar.
    Bu fonları alabilmek için nitelikli yatırımcı koşulunu taşıyabilmek ve istanbul portföyde hesap mı açmak gerekiyor ?

GZE icindeki iki ETF den
    CMOD 26.51dolar yuzde 0.97+
    ICOM 7.87usd yuzde 0.61+

yuzde 6 olarak GTZ icerikleri de bugun biraz negatif idi

umarim yarin pozitif etkileniriz...

Alıntı Originally Posted by eusebio Yazıyı Oku
    GZE - GARANTİ PORTFÖY EMTİA SERBEST FON'yi kendi çapımda yüklü miktarda taşıyorum. Ancak GZE, tüm vadelerde (Hafta, ay,üç ay, altı ay) serbest olmayan rakibi TGE'ye (İŞ Emtia Fon Sepeti) geçilmiş durumda.

6.  Alıntı Originally Posted by cakozgur Yazıyı Oku
    Bu fonları alabilmek için nitelikli yatırımcı koşulunu taşıyabilmek ve istanbul portföyde hesap mı açmak gerekiyor ?
    Tefasta islem gormeyen istanbul portfoy fonlari icin istanbul portfoy veya isyatirimda hesap acmaniz gerekli. KRS , IDF , IZB gibi fonlar tefasta islem gordugu icin bankaniz veya araci kurumunuzda yatirim hesabi ile alim-satim yapabilirsiniz. Nitelikli yatirimci oldugunuzu beyan etmenizi istiyorlar 1 milyon tl uzerinde likit varligim var seklinde. Daha sonra tefasta islem goren serbest fonlara yatirim yapabilirsiniz.

ilk gun izlenimler
    sabah fon lara baktim fiyatlari belli olanlari not ettim ama GZE de fiyat sabit, gunluk getiri degeri de sifir olarak gorunuyordu, biraz once tekrar kontrol ettim MK degeri 330cikti muazzam bir getiri olmus
    Bugun ku TPC kadar nerede ise, tebrikler...

Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    GZE icindeki iki ETF den
    CMOD 26.51dolar yuzde 0.97+
    ICOM 7.87usd yuzde 0.61+

yuzde 6 olarak GTZ icerikleri de bugun biraz negatif idi

umarim yarin pozitif etkileniriz...

8.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Tefasta islem gormeyen istanbul portfoy fonlari icin istanbul portfoy veya isyatirimda hesap acmaniz gerekli. KRS , IDF , IZB gibi fonlar tefasta islem gordugu icin bankaniz veya araci kurumunuzda yatirim hesabi ile alim-satim yapabilirsiniz. Nitelikli yatirimci oldugunuzu beyan etmenizi istiyorlar 1 milyon tl uzerinde likit varligim var seklinde. Daha sonra tefasta islem goren serbest fonlara yatirim yapabilirsiniz.
    Teşekkür ederim. sn Black Mirror

Sayfa 16/75 İlkİlk ... 614151617182666 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •