Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 3,353 - 3,360 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Dostum yuzde 20 civari artik enflasyonun baya altinda kalmaktadir...

Alıntı Originally Posted by spektrum Yazıyı Oku
    Herkese merhaba.
    Ay sonuna doğru mevduat dönüşüm var. EFT limitinden ötürü 6-7 güne yayılacak bir transfer söz konusu. Bu süreçte para piyasası fonu almayı düşünüyorum. Tefastan baktığımda en yüksek ilk 3 performans HYV, EIL ve PPZ görünüyor. Bu ve/veya diğer fonları tanıyan tecrübeli arkadaşlardan fikir alabilir miyim?
    yatirim tavsiyesi degil bilgi amacli yazilmistir

2.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    yeni konutlarin fiyatı eylul fiyatlarına göre x 3 oldu , eski ev ve mahallelere bakmak lazim
    Kentsel dönüşüme girecek, arsa payı yüksek hurda daire arıyorum.

Yeniler x3 oldu ama böyle gidersek seneye x6 olacak.

3.  Alıntı Originally Posted by myfinans Yazıyı Oku
    Kentsel dönüşüme girecek, arsa payı yüksek hurda daire arıyorum.

Yeniler x3 oldu ama böyle gidersek seneye x6 olacak.
    Benimde aklimda bugun bu vardi. Acaba 1 yeni daire almak yerine. Kentsel donusume girmesi muhtemel 2 veya 3 daire almak daha mantikli degil mi diye dusunuyordum yuruyus yaparken. Hem riski dagitmis olur muyuz acaba ? Sepet misali ?

Tek olumsuz tarafi Kentsel donusumu yapacak müteahhit kendine pay alacagi icin 90 m2 olan eski dairemiz yeni daire olarak 50m2 olmasi muhtemel herhalde. Cok bi bilgim yok , akil yurutmeye calistim.

Konudan bagimsiz olarak 2 haber paylasayim.

Stagflasyon endiseleri dinmiyor. Stagflasyon endişeleri Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada artmaya başlarken, fon yöneticilerinin portföylerindeki milyarlarca doları hedge araçlarına yönlendirmeye başladığı belirtiliyor.

https://www.bloomberght.com/stagflasyon-riski-2304118

Petrolun -37 dolar oldugu, aes fonunun alima kapatildigi donemler.

Eksi petrol fiyatının arkasından 12 kişilik Whatsapp grubu çıktı.

https://www.bloomberght.com/eksi-pet...-cikti-2304129

4.  Alıntı Originally Posted by Black Mirror Yazıyı Oku
    Benimde aklimda bugun bu vardi. Acaba 1 yeni daire almak yerine. Kentsel donusume girmesi muhtemel 2 veya 3 daire almak daha mantikli degil mi diye dusunuyordum yuruyus yaparken. Hem riski dagitmis olur muyuz acaba ? Sepet misali ?

Tek olumsuz tarafi Kentsel donusumu yapacak müteahhit kendine pay alacagi icin 90 m2 olan eski dairemiz yeni daire olarak 50m2 olmasi muhtemel herhalde. Cok bi bilgim yok , akil yurutmeye calistim.

Konudan bagimsiz olarak 2 haber paylasayim.

Stagflasyon endiseleri dinmiyor. Stagflasyon endişeleri Avrupa başta olmak üzere tüm dünyada artmaya başlarken, fon yöneticilerinin portföylerindeki milyarlarca doları hedge araçlarına yönlendirmeye başladığı belirtiliyor.

https://www.bloomberght.com/stagflasyon-riski-2304118

Petrolun -37 dolar oldugu, aes fonunun alima kapatildigi donemler.

Eksi petrol fiyatının arkasından 12 kişilik Whatsapp grubu çıktı.

https://www.bloomberght.com/eksi-pet...-cikti-2304129
    Benimde düşüncem o yönde
    Hatta deprem riskine karşı farklı şehirlerde olursa daha iyi.
    Ucuz, arsa payı yüksek, hurda daireleri imkanlar ölçüsünde toplamak.

5.  Alıntı Originally Posted by servetbey Yazıyı Oku
    Dostum yuzde 20 civari artik enflasyonun baya altinda kalmaktadir...
    Farkındayım hocam da kronik mevduatçı olarak geldik bu dünyaya, emtia, döviz borsa vs. kültürüm yok. Çok denemişliğim var ama bana göre değil.

6.  Alıntı Originally Posted by yuji Yazıyı Oku
    Bu üç fonun getirisi birbirine yakın farketmez hangisi olduğu pek. Çalıştığnız bankanın kendi ppf'i varsa o daha iyi olabilir (öğleden sonra da aynı gün bozdurmaya müsade ediyor bazıları)

Para transferini şubeye talimat verip yapabilirsiniz limite takılmaz (ben bikaç defa ücrestiz yaptırdım bu şekilde)
    Teşekkürler sayın Yuji. Odea'dan dönüşüm olacak ay sonu. Tefas fonu alabilirsiniz demişti müşteri temsilcisi, gün kaybı olmadan hemen bağlamak istiyorum. Hedef Portföyün fonu bugün de iyi getirmiş ama 1 sene geçmişi olan bir fon ondan emin olamadım.

7. Bende fonlara bakıyorum da para piyasası fonları bayağı düşük kaliyo .bunların bir iki tık üstü biseyler var mı mesela osd dikkatimi çekti borçlanma araçları fonu nasıl acaba bilgisi olan arkadaş var mi

8.  Alıntı Originally Posted by zaftra Yazıyı Oku
    Bende fonlara bakıyorum da para piyasası fonları bayağı düşük kaliyo .bunların bir iki tık üstü biseyler var mı mesela osd dikkatimi çekti borçlanma araçları fonu nasıl acaba bilgisi olan arkadaş var mi
    Bence orta riskli, etliye sütlüye pek dokunmayan, kendi halinde takılan değişken fonlar daha uygun gibi. OBP, EBD, IDY, TE4, SUC, SUA gibi veya TPF.

Sayfa 420/1002 İlkİlk ... 320370410418419420421422430470520920 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •