Arama sonucu : 89 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Kapasitede büyüme (yatırım) - ciroda büyüme - döviz gelirleri - karlılık

Hybrid View

Previous Post Previous Post   Next Post Next Post
    FRİGO
    Üretiminin yüzde 90 nı narenciye ürünleri
    Satışlarının yüzde 95 ini yurtdışına yapıyor.
    Geçen yıl kapasite yüzde 25 artırıldı
    Bu sezon Türkiye narenciye üretimi yüksek ve şirketin stokları ful

Bunları aklımızın bir köşesine yazarak aşağıda tradingeconomics sitesinden alıntıyı kopyalıyorum.

İspanya ve Portekiz'de rekor düşük yağışlar ve yetersiz ABD narenciye üretimi arasında, Nisan ayında 170 USD/Lbs'nin üzerine fırladı
    ABD Tarım Bakanlığı, 2021-22 narenciye mahsulünün 1945 bu yana en düşük olması ve %13 daha düşük olması beklendiğini söyledi.
    Portakal Suyu fiyatları son bir yılda yüzde 80 artarak 100 dolardan an itibariyle 180 dolara yükseldi.

Alıntı Originally Posted by playmaker Yazıyı Oku
    FRİGO
    Üretiminin yüzde 90 nı narenciye ürünleri
    Satışlarının yüzde 95 ini yurtdışına yapıyor.
    Geçen yıl kapasite yüzde 25 artırıldı
    Bu sezon Türkiye narenciye üretimi yüksek ve şirketin stokları ful

Bunları aklımızın bir köşesine yazarak aşağıda tradingeconomics sitesinden alıntıyı kopyalıyorum.

İspanya ve Portekiz'de rekor düşük yağışlar ve yetersiz ABD narenciye üretimi arasında, Nisan ayında 170 USD/Lbs'nin üzerine fırladı
    ABD Tarım Bakanlığı, 2021-22 narenciye mahsulünün 1945 bu yana en düşük olması ve %13 daha düşük olması beklendiğini söyledi.
    Portakal Suyu fiyatları son bir yılda yüzde 80 artarak 100 dolardan an itibariyle 180 dolara yükseldi.
    FRİGO için yazdıklarımıza ilaveten KNFRT Konfurt Gıda için özellikle 2021 son çeyrek satışlarda ve ihracattaki patlamayı takip etmek gerek.
    2022 ilk çeyrekte ivme aynen devam ederse değişik fiyatlara gidebilir.
    Frigo halka açıklığı yüzde 70 e yakın olmasına rağmen KNFRT halka açıklık yüzde 22 seviyesinde olması avantaj.
    Ben iki şirket arasında kararsız kaldım. Bu nedenle ikisinde de pozisyon açmayı düşünüyorum.
    2022 İlk çeyrek bilançolara kadar sabırla bekleyip sonrası için bilançolara bakarak karar vereceğim.

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •