Sayfa 810/881 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860 ... SonSon
Arama sonucu : 7044 madde; 6,473 - 6,480 arası.

Konu: VESBE - Vestel Beyaz Eşya

1. Sayın Doxa sen ama Bloombergtekiler gibi çuvallayıp ondan sonra 3 ay sonra tekrar tekrar herşeyi ben biliyorum modunda yazmıyorsun.

Yanlış anlaşılmış olabilirim benim lafım senin gibilere değil.Özellikle bizim bu finans sektörü memlekette bir garip.Gerçi şimdi diyeceksin ki Ülkenin nesi normal.

Dayanamadım ben o yazıyı görünce 1-2 kelime karaladım.

Arkadaş marketleri savunuyor geçen bir şey yaşadım onu geniş bir zamanda burada yazacağım.
    "Hayalleriniz için sessiz bir şekilde savaşın. Çünkü onları gerçekleştirirken yaratmış olduğu etki insanların tahammül edemediği bir şeydir."

2. Sayın Lunar sıkıntı yok, münazara yapmıyoruz. Maksat görüş paylaşmak. Fikir edinmek. Farklı acılardan bakmak ve varsa yanlış kararlarımızı değiştirmek.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

3. Eurusd sıkıntı altı boş.

4. Eurusd tüm ülke ihracatı için sıkıntı. Avantaj sağlayacak yerli firma çıkmaz. Tercih edilecekse yine de tercih edilir

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    YATIRIM TAVSİYESİ DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by doxa Yazıyı Oku
    Eurusd tüm ülke ihracatı için sıkıntı. Avantaj sağlayacak yerli firma çıkmaz. Tercih edilecekse yine de tercih edilir
    Yakın zamanda buraya yazmıştım. Avrupada dolar ile satış yapılmıyor, bildiğim kadarıyla tüm rakipler euro ile satıyor. Mesela samsung, maliyet dolar, satış euro. Vestel' de aynı? Maliyet, parite, zam hepsinde aynı oranda değil midir?

Avrupa dışı bölgelere bakarsak. Mesela Türkiye' de bulunduğum sektörde ben, avrupadan ithal ürünleri euro kur ile satıyorum. Üreticinin maliyeti dolar. Pariteden dolayı bu yıl iki defa zam yaptı. Dolar ile satan rakiplerim var. Maliyet artıştan ziyade pariteden dolayı önüme geçiyorlar.

Beyaz eşya' da global olarak çok iyi durumdayız sanırım. Özellikle avrupada. Zam yapma konusunda da zor durumda olduğumuzu düşünmüyorum. Asıl sıkıntı enflasyon arttıkça, tüketimin azalması.

6.  Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
    MSCI endeks değişiklikleri açıklandı

Dünyanın önde gelen endeks yapıcılarından MSCI, endekslerinde 31 Mayıs 2022
    gece yarısından itibaren geçerli olacak değişiklikleri açıkladı.

Buna göre;

- MSCI Global Standart Endeksi'ne Türkiye'den Sabancı Holding ve THY
    hisseleri eklendi.

- MSCI Global Small Cap Endeksi'ne Türkiye'den 5 şirket eklenirken 6 şirket
    çıkarıldı;
    Bu kapsamda eklenenler:
    -Alarko Holding
    -İş GYO
    -Kızılbük GYO
    -Penta Teknoloji
    -Vestel Beyaz Eşya

Bu kapsamda çıkarılanlar:

-Anadolu Sigorta
    -Bera Holding
    -Sabancı Holding
    -Tofaş
    -THY
    -Yapı Kredi Bankası

MSCI'ın diğer endekslerinde Türk şirketleriyle ilgili herhangi bir değişikliğe
    gidilmedi.

https://app2.msci.com/eqb/gimi/stdin...PublicList.pdf

https://app2.msci.com/eqb/gimi/small...PublicList.pdf
    Merhaba,
    Bu haber ne anlama geliyor?

7.  Alıntı Originally Posted by sene1983 Yazıyı Oku
    Merhaba,
    Bu haber ne anlama geliyor?
    Sn. sene1983,
    Yabancının olmadığı bir ortamda çok bir faydası olmaz. Yarın bir gün yabancılar borsamıza tekrar yatırım yapmaya karar verirlerse illaki bir şirketin msci endeksinde olması o şirkete avantaj sağlar. Şuan için nötr bir durum.

HTC U11 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Arçelik borsadan çıkacak sanırım. Yeni hisse geri alım programını açıkladı. Garanti bankasından sonra bu da "borsa kumarhanesine" dayanamıyor artık. Yabancının gelmesinden de ümidi kesmiş.

Sayfa 810/881 İlkİlk ... 310710760800808809810811812820860 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •