Sayfa 279/567 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon
Arama sonucu : 4535 madde; 2,225 - 2,232 arası.

Konu: ISDMR - İskenderun Demir Çelik

1.  Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    Herkese Günaydın Dükkanı açıyorum, Ya Bismillah, bol kazançlar!
    Günaydın fedoramca inşallah güzel bir gün olur Gine tabureyi dükakanın önüne koyup tavla oynamatyalım sıkıntıdan ;)

2. Madem Dudu başkanın bahsi geçti. Dudu Abi bir yerde ise boşuna değildir. Üç hissesinden biri Ereğli'dir. Demirler Sezgin Bey'e emanet olduğu için sessizce takip eder. O Hektaş tayfasını toparlamakla meşgul. Biz o sayfada
    Koyun kurt'un
    Yollar ford'un
    Temettü Dudu'nun diyoruz.
    Sezgin Bey ve Dudu Abi gibi büyüklerin sözünü dinliyoruz. Sağolsunlar, yatırımcıligi hiçbir karşılık beklemeden öğretiyorlar

3.  Alıntı Originally Posted by YSFKRM Yazıyı Oku
    Günaydın fedoramca ,
    Ferhan şensoyun bir.lafı var.
    Sabah neler olacak acaba diye uyaniyoruz , akşam yatarken ulan bu kadar da olmaz deyip yatıyoruz. Bu kadar olmaz diyeceğimiz günleri geride birakmiş olmaýi umut ediyorum.

SM-A217F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Ha ha ha Aynen Sayın YSFKRM

Geçen yazmıştım, ben artık Ereğli'nin yükselebilme ihtimalini seviyorum Her gün yeni bir umut, ama akşam yeni bir hayal kırıklığı oluyor, günler haftaları, haftalar ayları kovaladı, aylar yılları kovalamaz umarım Çok iyi tarif etmişssiniz.

Alıntı Originally Posted by erhankod Yazıyı Oku
    Günaydın fedoramca inşallah güzel bir gün olur Gine tabureyi dükakanın önüne koyup tavla oynamatyalım sıkıntıdan ;)
    Erhan Bey Tam tavlalığız aynen, iş yok yapacak bir şey de yok ne yapalım?

Hadi kolay gelsin...

Ama bakın hep bir umut var. O umudu da aslında şirketin geçmişi veriyor, en kötü alacağımız temettüler veriyor. Başka bir şirkette olsa psikoloji daha farklı olabilirdi... Yaşayıp göreceğiz mühim olan ayakta kalabilmek, düşersek, üstümüzden geçerler...

4. Bu fiyatlardan temettüleri verirse, evet realize edilme durumunda hisseler o an için ederini bulmaz belki ama, bu fiyattan vereceği temettü ile 2-3 bin adet fazla hisse alabiliriz.

Bu fırsatı vermezler bence, o yüzden fiyat uygun bir orana gelir diye düşünüyorum.

Gelmezse temettü ile fazla fazla hisse alır, 2024'e odaklanırım.. Bu resesyon bitecek elbet, resesyonun bitmesini bırakın hisse fiyatlaması illa piyasa ile ilişkili olacak diye de bir şey yok, şu an olmadığı gibi. ( bu kadar acımasızca olmamalıydı)

Bakın Petkim'e, Bakın Vestel'e... 1 yıldır Vestel'i de süründürüyorlar 2 ayda %100 yaptı, ne değişti, arada iki bilanço daha mı açıkladı karlar mı geldi.... PEtkim de sürünüyordu, temmuzdan Eylül'e %100 nerede ise...

Bunlar benim gözlemlerim, yatırımcı tavsiyesi değildir.

5. Ereğli yerinde saymaya devam etsin bakalım. Ben biraz ereğli satıp banka alacağım. Banka bilançoları açıklanana kadar bekleyeceğim. Kazanacağım para ile de ereğli oranımı arttıracağım. Bakalım kısmet....

6.  Alıntı Originally Posted by Kayalp Yazıyı Oku
    Madem Dudu başkanın bahsi geçti. Dudu Abi bir yerde ise boşuna değildir. Üç hissesinden biri Ereğli'dir. Demirler Sezgin Bey'e emanet olduğu için sessizce takip eder. O Hektaş tayfasını toparlamakla meşgul. Biz o sayfada
    Koyun kurt'un
    Yollar ford'un
    Temettü Dudu
    'nun diyoruz.
    Sezgin Bey ve Dudu Abi gibi büyüklerin sözünü dinliyoruz. Sağolsunlar, yatırımcıligi hiçbir karşılık beklemeden öğretiyorlar
    bu çok iyiymiş ya Dudu üstada selamlar olsun

7. Dünya yeşil çelik talebinden vazgeçmiyor, bir yerde çelik fiyatları çok yüksek biz bu karbon işini askıya alalım diyemiyor. Karbon üreten, bir bedel ödeyebilir, yada daha az karbon üretir. Durum böyleyken, hurdadan üretenler hem enerji hem de yeşil üzerinden hurda fiyatlarının artışını izleyecekler. 500 dolar hurdanın en kötü 970 dolar çelik üretim maliyeti oluşuyor. Bu durum ilk önce yeni yatırımlarda çekimser kalmayı sağlar, yüksek fırın ı kuralım, hurdadan ergitme tesisi mi kuralım. Bu sadece yassı için değil, kütük çubuk gibi bir çok üründe soru işareti. Hurda 372 dolar, 400 doları zorluyor. Yaşayıp göreceğiz.

8. Fakat her şey bir yana, ülkemizde sistemde kullanılmayan yastık altı veya bekletilen doların halen sisteme girmeyerek direnmesi cidden büyük bir olay. Koruma aracı olarak psikolojik güven veriyor, başka bir işe yaradığı yok.

Mesela altın ve dövizi bozdurup borsaya gelene %10-20-30 uygun fiyata banka veya kamu hissesi vereceğim dese dahi devlet karlı çıkar. Yada buna benzer başka cazip teklifler olabilir.

Sayfa 279/567 İlkİlk ... 179229269277278279280281289329379 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •