Sayfa 384/405 İlkİlk ... 284334374382383384385386394 ... SonSon
Arama sonucu : 3239 madde; 3,065 - 3,072 arası.

Konu: ALKIM - Alkim Alkali Kimya A.Ş.

1. Arkadaşlar, sıkıntı yapmayın, patronun bir miktar mal satması orta-uzun vadede sorun oluşturmaz.
    Hissemiz çok primli değil, hatta iştiraki alka'nın yatırımı düşünüldüğünde uygun fiyatlarda sayılır.
    Önümüzdeki günlerde dengesini bulacaktır, rahat olun
    YTD

2.  Alıntı Originally Posted by jtucker Yazıyı Oku
    Arkadaşlar, sıkıntı yapmayın, patronun bir miktar mal satması orta-uzun vadede sorun oluşturmaz.
    Hissemiz çok primli değil, hatta iştiraki alka'nın yatırımı düşünüldüğünde uygun fiyatlarda sayılır.
    Önümüzdeki günlerde dengesini bulacaktır, rahat olun
    YTD
    Haklısınız, biraz fazla sıkıntı yaptık... neyse ki tekrar rayına girmiş görünüyor...
    sanırım patron satışları bitti...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

3. 150.000.000 lira ödenmiş sermayesine karşılık 9 aylık bilançoda
    453.446.981 lira gibi müthiş kâr açıklayan bir şirketin hissesi
    zaten doğru düzgün yükseliş yapmamış, paramız enflasyon karşısında erimiş
    Buna karşılık bir de patron satışlarından kaynaklı düşüş olunca doğal olarak
    insan hayal kırıklığı yaşıyor, şirkete güven sarsılıyor...
    Bundan sonra yoluna hızlı bir şekilde devam eder inşallah...
    Görüşlerim yatırım tavsiyesi değildir. Herkesin aklı kendine

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Somewhere in the moon
    Gönderi
    6,972
    Daha önceden su soruyu sormustum
    Arkın Kora neden Alkimde hisse satiyorda Alkada hisse satmiyor,
    Cevabini ögrenmis oldum...
    1 yildir atil duran bir fabrika var,
    birseylerin degismesi lazim,
    Yazdıklarım Yatırım Tavsiyesi Değildir.
    Dürüstlük çok pahalı bir hediyedir ucuz insanlardan beklemeyin W.Buffet

5.  Alıntı Originally Posted by aytunc Yazıyı Oku
    Haklısınız, biraz fazla sıkıntı yaptık... neyse ki tekrar rayına girmiş görünüyor...
    sanırım patron satışları bitti...
    İki yıldır satıyor her bitti dediğinde tekrar satmaya devam ettiler yine de çok emin olmayalim derim

6. Satmaya devam edecekler, bundan emin olun. Bilinçli kaldırıp üstüne satış verilen bir art niyet var. Bu olmamış olsaydı belki satmazlar derdim.

Fabrikayı söküp taşıyacağız dendi. Başka gelişme varmı? ne durumda? bilmiyoruz. Faydalı kaplar genelde geç atılır yada faydasıza dönünce atılır. Gereksiz olanlarda anında atılır.

Benim maliyetim komik rakamlar. Yerde bulsan almayacağın miktarlarda. Üstten maliyetlenenler olduysa ALLAH kolaylık versin. Belki sonraki bilançoları değerlendirir.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

7. Bir zamanlar sayın Yak, yönetimdekiler arasında çekişme olabilir demişti. Baya ileri görüşlü birisiymiş.
    Yukarıda yazdıklarım sesiz düşüncemin klavyeye dökülmüş halidir. Kesinlikle, al sat tut tavsiyesi niteliğinde değildir. Kelin ilacı olsa kendi başına sürer.

8. Kora Holding'in ALKIM Hisse Satışları Hakkında
    Arkın KORA 09.12.2022

https://www.linkedin.com/pulse/kora-..._share-article
    Kora Holding A.Ş. Hisse Satışları ve Alkim Alkali Kimya A.Ş. Yönetimi Hakkındaki Yorumlarım

2019 yılından bu yana Avrupa'da yaşıyorum ve bugün itibariyle şahsi şirketim Kora Holding A.Ş. üzerinden Alkim Kimya A.Ş. (Alkim) şirketine ait %16.99 ALKIM imtiyazsız hisse sahibiyim. KAP açıklamalarından da görüleceği üzere bir süredir nisbeten limitli miktarlarda Alkim hissesi satmaktayım. Satışlar sadece şahsıma ait olup başka hiçbir hissedar ile beraber hareket etmiyorum.

Satışlarımın asıl sebebi Alkim dışındaki kişisel yatırımlardır. Bu önemli detayın dışında benim gözümde Alkim olması gerektiği yerde midir? Samimi olarak belirtmek isterim ki ben Alkim'i bugün olduğu yerin üzerine büyüyen ve kurumsallaşan uluslararası bir şirket olarak görmek arzusundayım. Bu hedefe ulaşmak için dinamik, yeniliklere açık, üst düzey tecrübe ve becerilere sahip bir yönetimin şirketi bu hedefe götürmesi lazım. Fakat mevcut durumda şirketimizin üst yönetiminin (yönetim kurulu + üst düzey yöneticiler) büyük bir kısmı bu dinamizmi ve yenilikçi atılımları şirkete yansıtamamaktadır. Ben yirmi beş yılı aşkın bir süredir bizzat yönetim kuruluna yukarıda bahsettiğim hedeflere ulaşmak için yeni projeleri, değişim ve hatta uluslararası firmalarla işbirliği önerilerini gündeme getirmeme rağmen yeterli desteği, olumlu yaklaşımı bulamamaktayım. Halbuki Alkim eğer yenilikçi, değer üreten yeni projeleri ve bunları gerçekleştirecek ekibi destekleyen bir üst akıla sahip olursa şu anda bulunduğu konumdan çok daha yukarıda olması içten bile değildir yeter ki bu projeleri bugünden itibaren tarlaya ekecek zihniyete açık olalım, kıymetli çalışanlarımızdan da daha iyi faydalanalım, gerekirse de yeni insan kaynaklarını bünyemize katalım. Tabii bu yeni filizleri eylem noktasında arzu edecek bir üst akıla da ihtiyacımız var.

Şunu söylemeliyim ki, Alkim, tüm yılların birikimi, yüksek teknolojisi ve altyapısı ile mevcut halinden daha büyük, bir 'bölgesel uluslararası şirket' olmayı hak etmektedir. Fakat bu potansiyelin hayata geçebilmesi için vakit geçirmeden en temel ve kapsamlı sistemik değişimlerin yapılması gerektiğini düşünüyorum.

Sayfa 384/405 İlkİlk ... 284334374382383384385386394 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •