Sayfa 34/45 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon
Arama sonucu : 356 madde; 265 - 272 arası.

Konu: Deprem ve piyasalar

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    bir yazı vardı, en değerli kurumlara, en zeki insanları, en kaliteli insanları almak için, çeşit çeşit sınavlar, testler, mülakatlar yapılıyor (hoş bizde o da yapılmıyor da) koskoca bu kurumları ve ülkeyi yöntecek bir siyasileri seçerken, birinin bir zamanlar şoförü olması yeterli olabiliyor, diplomasız olması yeterli olabiliyor...
    masadan yine ses çıkmadı bakalım allahın günü çok..temel amcamı çıkarın olsun bitsin...

2.  Alıntı Originally Posted by R-E-X Yazıyı Oku
    masadan yine ses çıkmadı bakalım allahın günü çok..
    ne bekliyordun bu halde 6 lı masa toplansın siz de avucunuzu ovuştura ovuştura "bakın bu halde aday peşinde koşuyorlar" diye yandaş medyada bağır bağıra yayın(SİYASET) yapın... olmadı kusura bakma...

Alıntı Originally Posted by fedoramca Yazıyı Oku
    ne bekliyordun bu halde 6 lı masa toplansın siz de avucunuzu ovuştura ovuştura "bakın bu halde aday peşinde koşuyorlar" diye yandaş medyada bağır bağıra yayın yapın... olmadı kusura bakma...
    2018 den beri erken seçim diyen sizsiniz sanki yeni bir olay...

Alıntı Originally Posted by decamercion Yazıyı Oku
    Hep söylüyorum iktidar değişince gelecekler uzaydan mı gelecek, bu toplumun içinden çıkan, aqplilerin yetiştiği topraklarda evlerde okullarda yetişen insanlar değilmi, Ha belki daha az/çok hırsız olacak, değişen ne olacak bizim için? Yabancı hakemin konuşulduğu bugünlerde yunan da olsa siyasetçilerimizde yabancı olsa seçime he derim ama, mensela 1 yunan 2 japon, 2 danimarkalı, 1 amarikan, 2norveçli fln hükümet kursa yemin ediyorum bizdekilerden daha faydalı olurlar.
    Yöneten +70 yaşında gelecek? 70 yaşında
    Arkadaş biz niye 40 yaşında bir cb fln seçemiyoruz. bıktık dinazor silüetlerden.
    Siyasi çıkar peşinde olmak bu işte maalesef.
    Şantiye şefi - müteahhit - yapı denetçisi - belediye kontrolörü...vs zincir kurulup çürük ev yapılmış. Halâ sabah akşam iktidar gitsin muhabbeti dönüyor. Sanki yeni gelenler insan değil. Robot onlar. Yazdığım zincir komple değişecek. Ya da zincirdekiler insan olacak, onları da kontrol edecek yeni siyasi karakter süper dürüst olup her şeyi çözecek. Yok daha neler....

Kadıköy belediyesi laboratuvarından bir bayan anlattı bugün tv' de. Binalardan alınan karot örneklerini gösterdi. Cihazları gösterdi. Binanızı test ettirin tavsiyesinde bulunuyor. Durum vahim.

Kendi hayatınızı kendiniz kontrol edin, ona buna bırakmayın dememizin nedeni bu.

5.  Alıntı Originally Posted by Babakan83 Yazıyı Oku
    Bugüne kadar bircok olayda, yolsuzluk skandalında bir sekilde sıyrıldılar... 17-25 Aralık Ses Kayıtları.... Zerrabın yediği naneler....

Bu olay ayna gibi ortada inkar edecek bir durumları yok iftira montaj diye yan çizecek durumları yok.... KY bu olayın peşini kesinlikle bırakmamalı....

SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    kolay kolay gitmezler, kaybedecekleri seçimi de yapmazlar...
    seçim erteleme kulisi... Bu halk arkasında olduktan sonra buradan da sıyrılırlar(!)
    https://www.yenicaggazetesi.com.tr/s...di-629290h.htm

Fatih Altaylı son yazı;

Seçimi erteleme meselesini yazdım geçenlerde.

İktidar kanadında ciddi ciddi ele alınan, deprem nedeniyle seçimi erteleme meselesini.

Mevcut durumun, zaten bıçak sırtı giden bir seçim sürecini iktidar açısından iyiden iyiye olumsuz hale getirmesi sonucunda seçimin ertelenmesinin iyiden iyiye gündemde olduğu belli.

Ben de birkaç gün önce Anayasa Mahkemesi' nin eski bir kararına atfen iktidarın şansını denemek isteyebileceğini yazdım.

Pek çok hukukçu arayıp bunun mümkün olmadığını anlattılar.

Ersan Şen, AYM kararının o gün için doğru ama bugün için geçerli olmayan bir karar olduğunu ancak Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile seçimlerin ertelenebileceğini, Anayasa Mahkemesi' nin zorlama bir tavırla OHAL devam ettiği müddetçe hukukilik denetimi yapmayabileceğini, burada da son sözü YSK' nın söyleyeceğini belirtti.

Eski Yarsav Başkanı Eminağaoğlu da AYM' nin 2012' de aldığı kararın bugün uygulanmasının hukuki olarak mümkün olmadığını söylüyor.

Ben elbette onlar gibi hukukçu değilim.

Ancak konuşulanları, planlananları duyup aktarabilirim.

Ve bana gelen bilgilere göre, süreç Ersan Şen' in söylediğine yakın bir şekilde ilerleyecek gibi duruyor.

İktidar kanadı, seçimleri erteletme işini YSK' ya paslayacak.

Önce bir seçim kararı alınacak.

Sonra YSK, 4 ilde tamamen 6 ilde ise kısmen seçim sürecini yürütmesinin fiilen imkansız hale geldiğini bildirecek ve seçimlerin ertelenmesini isteyecek.

Böylelikle seçimler en az 6 ay, muhtemelen bir yıl ertelenecek.

Sonrası!

Allah kerim.

Ya Timur ya fil ya Nasreddin....

7. Sn Fedor bildiğim kadarı ile Ohal seçim ertelemek için yasal olarak sebep olamaz... Zaten Haziran da yapılması gereken bir secim... 4 Ay var.....

SM-G781B cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Fikirlerim beni baglar asla yatirim tavsiyesi degildir.

Sayfa 34/45 İlkİlk ... 24323334353644 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •