Sayfa 74/631 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon
Arama sonucu : 5041 madde; 585 - 592 arası.

Konu: ISCTR - İş Bankası C

1. Bağış vergi matrahından düşülüyor, tahakkuk eden vergiden değil.

Vergi %30 diyelim. 10 birim bağış yapılırsa şirketin 3 birim vergi avantajı olur, kasasından bağış için net 7 birim çıkar.

Devlet aldığı vergiden aktarırsa 3 birim vergi kazancı, 10 birim bağış kaybı olur.

Burada asıl külfet bankanın.
     Alıntı Originally Posted by Deniz Ali Yazıyı Oku
    Abi vergiden nasıl düşülür devlet başındaki şahıs vergi gelirlerini resmen aktaramıyor mu deprem fonuna teknik kolaylık amaçlı bağış yap verginden düşeyim mi demiş oluyor bundan emin miyiz büyük özel bankalara 4-5 milyar tl banka başı rakam düşmüş oluyor . İlave külfet değilse iyi �

bazı finans yorumcuları yani CEHALET ORDUSU yandıkla gettttiiii 2023 temettüsü diye ağlıyor 21.30 itibaren aralarına da lümpen çok bilmişleri almışlar da onlar sa bankalar faizlidir haram yerler para kazandırmazlar siz salaksınız uzun vadeci olunmaz al sat olun diye nutuk atıyorlar ..

Trendey cidden EMİN MİSİNİZ ? Vergiden düşüleceğine emin seniz ? Neden bu yönde kimse bilgi vermiyor ? Çok bilmişler ağlamaya bile başladılar dikkat ettim orayı da okuyorum . Maksat nabzını ölçmek insanların �
    SM-N975F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. O zaman vergiden aktarım olmaması için bu yapıldı sanırım hayırlısı diyelim temettü umarım ödenir % 10 da razıyım nasip ytd

Banka başına 3 ila 3.5 milyar yardım toplanmış oluyor vergiden düşülmesi yüzünden bu sayede temettü için bir kapı da kapanmamış oluyor buna da şükredelim o zaman min = % 10 temettü şimdiden hayırlı olsun Ytd

3. Takas verilerinde;

Citi 1.09 milyar
    İş 936 milyon
    Doçe 228 milyon

Geri alım için 333 milyon lot almayı hedefliyor. Toplam takasının 1/3 ü kadar.

Beğenmeyenler burun kıvıranlar var ama bence rakam oldukça iyi

Kurumun elinde 936 milyon lot varken ille de 3 milyar karşılığı 330 milyon lot almak için uğraşacağını düşünmüyorum. Hisse fiyatı yukarı gidecek ve alacağı lotlardan bağımsız olarak kazanmaya değerli olmaya devam edecek. Değerlemelerde 17-20 arası fiyatlar biçiliyor. Hakettiği yere gekecektir. Kağıtta cirit atan ve fiyat istikrarsızlığı ile dalavere çevirenler her satış yapıp alttan toplarız diye düşündüklerinde sattıklarını yukarıdan almak zorunda kalacaklar bu nedenle bu miktar azımsanacak miktar değildir. Bu trene fonların vs girdiğini düşünün. Ben rasyonel olarak yukarı doğru sert hareketlerin olmasını beklerim doğrusu. Ytd

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Soooome-where o-ver the raaaain-boooow
    Gönderi
    4,384
    50milyar TL yardimi ben toplam destek/paket olarak anladim.

Toplam Para bagisi olarak degil yani.

Kredi ötelemesi bedeli + Bedelsiz Kredi + Deprem Bölgelerine yardimlar+ x TL'ye kadar olan kredi karti faizlerinin iptali + vs.....

5. üstatların gözü aydın . ağlaya ağlaya bugün %20 yukarda açılmayı sağladılar. gönül rahatlığıyla millete mal boşaltabilirler .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
     Alıntı Originally Posted by parmenidesxenophanes Yazıyı Oku
    üstatların gözü aydın . ağlaya ağlaya bugün %20 yukarda açılmayı sağladılar. gönül rahatlığıyla millete mal boşaltabilirler .
    hosgeldiniz
    yazilariniz bizim icin cok önemli
    Yatirim tavsiyeleriniz dogrultusunda islem yapacagiz ve bu sekilde kar ya da zarar edecegiz

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Gönderi
    4,384
    is yatirim SISE icin 2023 kar tahminini 21.293 milyar TL olarak güncellemis.
    Ozsermaye artis beklentisi de 95.128'den 131,031'e cikmasi yani kabaca %38 artis

8. temettülerde stopaj da yokmuş bu durumda .deprem bağış işleri de ilginçleşiyor

her ÖZEL BÜYÜK banka ORTALAMA 3- 4- 5 milyar tl yardım yapacak ise . temettü stopajından dolayı da 300-500 milyon tl yatırımcısına avantaj sağlayacak vergi indiriminde de 1.5 milyar tl AVANTAJI OLACAK desek banka başına külfet %11 den %6 kadar düşer anlamına gelir bence . bu külfet değil olsa olsa GÖNÜLLÜ SAĞLIKLI BİR BAĞIŞTIR etkisi ZERO yakın neticede toplam konsolide kar düşerken temettüyü de stopaj alınmadığından olumlu bile etkiliyor . ytd

BAĞIŞLAR UMARIM DENETLENİR, AFAD UMARIM denetlenir bu paraların tam yerinde harcanması yine bazı müteahhit grupların kayrılmamasını dilerim.

bist 5500-5000 arasında 5350 test edilerek dengelenebilir yarın açılışta +%5 kadar alım bekliyorum .alt -göbek dirençlerine yakın bankalar bakalım neler olacak robotları aktifleştirmediler baktılar twitterde aracı kurumlara dönük yatırım finans ,teb yatırım aleyhinde kampanyalar vardı.

bu malum aracı kurumlar ÜRKTÜLER ... X YATIRIM HESABINI KAPAT KAMPANYASI VARDI .

Y ARACI KURUM HESABINI KAPATMALISIN KAMPANAYSI DA VARDI .

PAZARTESİ VE SALI günü yaşananlar yüzünden malum aracı kurumlar CİDDEN LİNÇ EDİLDİ ,ARACI KURUMLAR hatalarından ders almak için 2 gün daha bes fonlar vb şirketler alımlarını bitirene kadar robotlarını da algolarını da manüpülasyon heveslerini de tam devreye sokmayabilirler, ardından kar realize gelecektir, haftaya normale döneriz satışlar başlar veya tersi olur malları kaparlar ve anormal bir ralli başlangıcındayız deriz bakalım YURTDIŞI DA HARİKA DENİYOR.

Sayfa 74/631 İlkİlk ... 2464727374757684124174574 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •