Alıntı Originally Posted by Zdx&Lunar Soul Yazıyı Oku
Yine çok yanlış bir bakış açısı. Hayatının merkezine muhalif olmayı yerleştirmişsin böyle hayat geçmez. Hep işin gereksiz kısımlarındasın. Bir savaş çıktı ve bu elinde yok ne olur? O gördüğün makine önemli bir makine. O kadar küçümsenecek bir makinede değil. Ülkeye ekonomik açıdan çarpan etkisi ile katkısı kimbilir ne kadar.

Kullanılan önemli kritik sistemlerin çoğu ASELSAN Baykar işine benzemez. Yanılıyorsun.

Şu şirkete de artık fasoncu muamelesi yapmayı bırak. Burada eleştirebileceğin tek şey tahtada yapılan saçmalıklar. EE ondan da en çok ben faydalanıyorum modundasın daha ne?

Hangi şirket sana daha nisan ayından nerede ise 2023 cirosu ne ona kadar paylaşıyor bu memlekette. Bak bende bir şirket var herşey ticari sır zerre kap yok.Sorsan küçük dağları onlar yaratıyor ama kap yok.

Bence bazen aza kanaat edip mutlu olmayı denemelisin. Bu şirket sınıf atlamış sen riw riw peşindesin kusurabakma. Bu kadar gözönünde olan firmanında bahsettiğin gibi antin kuntin işler yapması mümkün değil. Bu işler çatır çatır ciro ve kar rakamına yansır yansıyacak. Nato standartlarında bir araç boru değil. Muadilinin olduğunu falanda sanmıyorum.

https://www.youtube.com/watch?v=iOIR2iKQruw
Olayı hala anlamadın, in çıktan para kazandım kazanıyorum ama sabit bir hissede taşıyorum hiç dokunmadığım. Aza kanaat sözlerinde komik burada bulunma amacımız belli )
Bak şimdi olay şu iyice anla diye anlatayım : bu sefine ihracatı yapar kral para kazanır ama aselsana ödemeleri ihracat fiyatı ile değil yerli fiyat yani ölü fiyat üzerinden yapar, tıpkı baykarda olduğu gibi. Sen hiç şunu duydunmu, ASELSAN ihracata yönelik bir ürün yapıyor ve baykar yada sefine şirketi yerel fiyattan aselana çalışıyor bu ürün için ?
Asla duyamazsın. Yada bu cici şirketler borsaya açılır mı? Şşmdilik asla. Ne zman aselsanın bunlara ucuza hamallık devri biter işte o gün borsaya Kote olur bu ciciler. ASELSAN fason oldu fason anla artık. Devlete bedavaya çalışması yetmedi, ihrcat için özellerede bedavadan hallice çalışmaya başladı. Muhtemelen ASELSAN yönetimide buna göre dizayn edildi, aldıkları maaş haram zıkkım olsun