Sayfa 1037/1312 İlkİlk ... 37537937987102710351036103710381039104710871137 ... SonSon
Arama sonucu : 10492 madde; 8,289 - 8,296 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 2

1.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Bu kadar yazı yazmışsınız ama boş.. Bu saydığınız ve küçümsediğiniz işleri siz yapın siz alın böyle yüksek ücretleri. Elinizden tutan mı var? Mesela çobanlık yapabilirsiniz, elektrik yok, su yok, kira yok, 20K kemiksiz maaş ...
    Bu kadar yazıdan bunu mu anladın ? Umarım bir gün sende bu tip insanlarla muhatap olursun o zaman ne dediğimi anlarsın. Ayhan başkanın bahsettiği inşaat işinde ki mimar mühendisin inşaatta çalışan işçiden düşük maaş aldığını. Evde elinde kumanda sadece hastanın yanında dikilen kişinin . Işın profesyoneli hemşireden yüksek maaş aldığını. Yazmışım sende git çobanlık yap yazmışsın.tam bir çıkart telefonunu diyen dayı tiplemesi .

2. Dün birşey öğrendim. Bilgi kabilinden paylaşmak istedim. İngiltere'de ev alıp boş tuttuğun zaman ilk 3 aydan sonra belediyeye ödediğin vergi otomatik olarak iki katına çıkıyor. Amaç evin boş kalıp yıpranmasını hatta uzun vadede virane hale dönmesini engellemek.

Alıntı Originally Posted by M3RT85 Yazıyı Oku
    Dün birşey öğrendim. Bilgi kabilinden paylaşmak istedim. İngiltere'de ev alıp boş tuttuğun zaman ilk 3 aydan sonra belediyeye ödediğin vergi otomatik olarak iki katına çıkıyor. Amaç evin boş kalıp yıpranmasını hatta uzun vadede virane hale dönmesini engellemek.
    Lond3qda en büyük sorun konut bulabilmek o yüzdende fiyatlar dünyqnın bir.çok yerine göre çok uçuk rakamlara çıkqbiliyor.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

4. borsadaki sonuc gösteriyorki mevcut iktidar gidiyor...

betoncu tayfanın maması kesilir artık...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

5. Borsadaki görüntü öyle faizler artarsa gayrımenkul uzunca bir süre fiyat artışı durur..ytd.

6. https://www.dailymail.co.uk/property...noccupied.html

arada bahsettiğim Londra daki boş lüx evler.

semtin ortalama 40% i boş evlerden oluşuyor, zenginler arası alınıp satılıyor çok nadiren kullanılıyor.

orada yaşayan bir arkadaş varsa daha detaylı yazacaktır.

hani vergi konsun falan diyoruz ya bu boş evlerin sahipleri vergiyi bile umarsamaz muhtemelen, Londra nın göbeğinde lüx evi boş tutuyor.

İstanbul içinde bazı semtler yakında bu kapsama dönüşebilir.

7.  Alıntı Originally Posted by e.yegen Yazıyı Oku
    Borsadaki görüntü öyle faizler artarsa gayrımenkul uzunca bir süre fiyat artışı durur..ytd.
    Ana değişken enflasyon, enflasyon yükselirken sabit faizli kredi ile ev almak avantajlıdır.
    Ne zaman faiz enflasyonun üzerine çıkar o zaman iş değişir.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by renkly1i Yazıyı Oku
    Her yatırımı anlarımda bu KaKaMe'yi insan neden yaptırır. Aslı varken taklidine neden para yatırayım. İlk çıktığında arkadaşlara söyledim ama hepsi banka çalışanlarının gazına geldi.
    Şimdi gerçek dolar ile KKM dolarının farkını anlamışlardır umarım.
    Gerçek dolar 21tl. KKM doları 19.50. Onuda dolar karşılığı tl olarak veriyorlar.

Sent from my 2109119DG using Tapatalk
    Kur kac lira hic farketmiyor. Bozdugun dolari geri aliyorsun.
    Onden yillik dolara %20 faiz.
    TL faizin de var, kur cok armazsa ordan da nemalaniyorsun.
    Bolye karli bir yatirim firsati yok su an, tabii bu boyle devam edemez!

Sayfa 1037/1312 İlkİlk ... 37537937987102710351036103710381039104710871137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •