Sayfa 770/1005 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon
Arama sonucu : 8033 madde; 6,153 - 6,160 arası.

Konu: Viop L

1. Merkez Bankası’ndan altın ve nakit odaklı hamle
    Merkez Bankası, belirli bir limitin üstünde kişisel kredi kartlarıyla nakit çekimi ve kuyum harcamalarının kredi türüne göre yüzde 30 oranında menkul kıymet tesisine tabi olmasına karar verdi.

Bir arkadaş bunun ne demek olduğunu kısaca açıklarsa sevinirim.
    “Finans piyasasında, türev işlemleri (vob, forex) kitle imha silahlarıdır.” -mustican
    "Akıllı kimdir? Herkesten öğrenen. Kuvvetli kimdir? Hırslarını yenen. Zengin kimdir? Halinden memnun olan."

2.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    gerçekten ihtiyacı olduğunu düşündüğüm ve losemili çocuklar hariç bütün yardımları bende kestirdim.Etrafımda bir çok kişi aynı düşünceye sahip artık.Çok şükür durumum iyi sağlığım iyi olduğu sürece sıkıntım yok , 27 senedir borsadayım son 2 sene kadar rahat ve güzel paralar kazanmadım ama Tv de veya sokakdaki yokluğu gördüğüm için tepkimi yasal çerçevede verdim.Tvde depremde o insanlarla beraber ağladık üzüldük yardımlar yaptık ama bakıyorsun tepki yerine KADER deyip yönetimden memnun olduklarını gösterdiler , insanları anlamak yerine artık bende yönetenler gibi hareket ediyorum kendi sınırlarımda yapmam ve yapmaman gereken şeylere göre hayatımı yaşıyorum .Bu yüzden benim için artık herkes hak ettiği gibi yaşasın taşın altına ben elimi koyduğum yerde , heryerde hayat pahalılığını ve zorluğunu söyleyen insanların bu tavır ve hareketleri beni yordu
    Yazmayacaktım ama yazayım. Deprem bölgesine bir çok yardımım oldu.
    Deprem bölgesine konteyner yaptırım gönderdim. Benim için orada insanların kime oy verdiği umurumda değil. Seçimler de umurumda değil. O konteyner'da CHP'li HDP'li, İYİ Partili, Akpartili kalıyor olabilir. Bilmiyorum. Ben bir iyilik yaptım denize attım. Balık bilmezse halık bilir. Sosyal medyada böyle yazanlar da var. Ayıp ya ayıp. Bu düşüncede olan insanları kınıyorum. Bölücülük yapıyorsunuz.

Ne kadar ahlaksızca, vicdansızca. Lanet olsun sizin gibi insanlara. Adama yaptığı yardımı başa kakıyor.

Zihniyetin geldiği duruma bak.
    Yatırım Tavsiyesi Değildir. Her yiğidin yoğurt yiyişi farklıdır. Ben bir strateji uygularım gerçekleşir ya da gerçekleşmez.

3.  Alıntı Originally Posted by sindoma53 Yazıyı Oku
    gerçekten ihtiyacı olduğunu düşündüğüm ve losemili çocuklar hariç bütün yardımları bende kestirdim.Etrafımda bir çok kişi aynı düşünceye sahip artık.Çok şükür durumum iyi sağlığım iyi olduğu sürece sıkıntım yok , 27 senedir borsadayım son 2 sene kadar rahat ve güzel paralar kazanmadım ama Tv de veya sokakdaki yokluğu gördüğüm için tepkimi yasal çerçevede verdim.Tvde depremde o insanlarla beraber ağladık üzüldük yardımlar yaptık ama bakıyorsun tepki yerine KADER deyip yönetimden memnun olduklarını gösterdiler , insanları anlamak yerine artık bende yönetenler gibi hareket ediyorum kendi sınırlarımda yapmam ve yapmaman gereken şeylere göre hayatımı yaşıyorum .Bu yüzden benim için artık herkes hak ettiği gibi yaşasın taşın altına ben elimi koyduğum yerde , heryerde hayat pahalılığını ve zorluğunu söyleyen insanların bu tavır ve hareketleri beni yordu
    toogunu çıkarma işin.
    papaza kızıp oruç bozulduğu nerde görülmüş.
    yardım bişi karşılığında yapılmaz.
    üstelik de yapılmak zorunda olan bişey, ister dini, ister vicdani.
    İnsan olmanın, olabilmenin doğal bir sonucu.
    Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,752
     Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku
    Deprem bölgesine konteyner yaptırım gönderdim. Benim için orada insanların kime oy verdiği umurumda değil. Seçimler de umurumda değil. O konteyner'da CHP'li HDP'li, İYİ Partili, Akpartili kalıyor olabilir. Bilmiyorum. Ben bir iyilik yaptım denize attım. Balık bilmezse halık bilir. Sosyal medyada böyle yazanlar da var. Ayıp ya ayıp. Bu düşüncede olan insanları kınıyorum. Bölücülük yapıyorsunuz.

Ne kadar ahlaksızca,vicdansızca. Lanet olsun sizin gibi insanlara.
     Alıntı Originally Posted by şahit Yazıyı Oku
    toogunu çıkarma işin.
    papaza kızıp oruç bozulduğu nerde görülmüş.
    yardım bişi karşılığında yapılmaz.
    üstelik de yapılmak zorunda olan bişey, ister dini, ister vicdani.
    İnsan olmanın, olabilmenin doğal bir sonucu.
    Size katılıyırum.

Benim siyasal görüşümde değilse yardım yapmam demek,TÜM SAMİMİYETİ ORTADAN kaldırır.

Bir hayır eğer gerçek karşılık bekleniyorsa(öteki tarafta) ALLAH RIZASI için yapılır.

ONDA DA kimlik-siyaset aranmaz.

Üstelik depremden 1. derece etkilenenler orada yaşayan nufusun %20-30 udur...Onların düşüncesinin ne olduğunu nereden bilebilirsin?
    Az ciddiyet, Çok geyik...

5. Ateistler de yardım yapar sayın Abka
     Alıntı Originally Posted by ABKA Yazıyı Oku
    Size katılıyırum.

Benim siyasal görüşümde değilse yardım yapmam demek,TÜM SAMİMİYETİ ORTADAN kaldırır.

Bir hayır eğer gerçek karşılık bekleniyorsa(öteki tarafta) ALLAH RIZASI için yapılır.

ONDA DA kimlik-siyaset aranmaz.

Üstelik depremden direk etkilenenler orada yaşayan nufusun %20-30 udur...Onların düşüncesinin ne olduğunu nereden bilebilirsin?
    Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,752
     Alıntı Originally Posted by mandradasutvar Yazıyı Oku
    Ateistler de yardım yapar sayın Abka

Redmi Note 9 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Elbette..onlarda insanlık için vs. vicdani görevini yapar.Kendi argumanları var...Yapılsın da kim ne niyetle yapıyorsa olur..
    Az ciddiyet, Çok geyik...

7. yardımı dine bağlamayı dogru bulmuyorum...

insanlar Allah rızası içinde insani olarakta yardım yapabilir...

insani olarak yardım yapıp bunu kesmesi insanların doğal hakkıdır...

demek bu şekilde yaşamak hoşlarına gidiyor diye düşünebilir...

bende tüm yardımları kestim...

ve artık hiçbirşey pahalı demiyorum...

herkes halinden mutluysa öyle yaşasınlar...
    Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by Ex2000 Yazıyı Oku

Ne kadar ahlaksızca, vicdansızca. Lanet olsun sizin gibi insanlara. Adama yaptığı yardımı başa kakıyor.

Zihniyetin geldiği duruma bak.
    Algı işi sizlerin en sevdiğiniz işler şuanda yapmak istediğin gibi yalnız her konuda biraz büyük gelirim sen ve altta yazan şahıs gibilere çünkü sizin ömrünüz biatla geçiyor bizde biat ALLAHA ,
    o bölgede veya hayatın içinde şuanki yaşam şartlarından sıkıntı duyduğunu söyleyen bir sürü insan dinledim , insanlar tvde neler söylüyordu bugunkü iktidar değil başka iktidarda olsa aynı şeyleri söylerim beğenmediğiniz insanları hala neden seçiyorsunuz , önümüz belediye seçimleri memnun değilsen gönder kim olursa olsun.
    Olayları anlamadan kendi dünyana göre yazma senin gibiler bunu anlayamaz zorlama kendini.
    FORMASYON AVCISI -53

Sayfa 770/1005 İlkİlk ... 270670720760768769770771772780820870 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •