Sayfa 980/1002 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon
Arama sonucu : 8012 madde; 7,833 - 7,840 arası.

Konu: Yatırım Fonları X

Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    Suphesis öyle olacaktır, karı zamanında alıp ,6 -12 ay sonra artabilecek enstrüman Lara yatırım yapıp beklenmelidir
    Herkese merhaba

Evet katılıyorum, 7-8 yıllık tecrübem var fazla değil. Ama şunu çok iyi öğrendim ki herkesin beklentisinin tersine hareket ediyor borsa

Seçimden önce düşecek, göreceksiniz, herkes batacak dediler olmadı
    Seçimden sonra neredeyse 2 katına gitti endeks. Firmalar bazında durum daha da çılgın.
    Etrafımdaki herkes borsa düşsün diye bekliyor. bence buradan düşüş pek olamayacak, olsa da ufak düzeltmeler şeklinde olacak, zaten öyle oluyor bir süredir.

Ama düşüş geldiğinde herkesi korkutacak bi şey olacaktır ve düşsün diye bekleyenleri daha da korkutup daha da düşüş beklemelerine sebep olacak. Bekleyenleri daha da bekletecektir.

Eyyorlamam bu kadar, yatırım tavsiyesi değildir. Benden yatırım tavsiyesi alacak arkadaşlar bana ulaşın elimde kelepir köprüler var. 2 tane de kanal var, Panama ve Süveyş. Ortak edebilirim, paraya sıkıştım.
    Ahahaha

2. Bu enflasyon ile yabancının olmadığı, yerlinin tahtaların sahibi olduğu yerde, borsanın birkaç ay yatayda kalması düzeltme sayılır.

Öyle yüzde 25~30 luk ya da daha fazla düzeltme, belki seçimlerden sonra faiz beklenen enflasyona yakınlaşırsa olursa olur.

Negatif faiz böyle sürüp, kur arttıkça yabancının olmadığı yerde zor geri gelmesi.

3. Bist
    https://tr.investing.com/indices/ise-100

Arjantin Merval
    https://tr.investing.com/indices/merv

Enflasyonist ortamın yaşadığı iki ülkenin borsaları, ne kadar da benziyorlar birbirlerine.
    Hatta bizimki biraz daha insaflı arada bir küçük düşüş yaşamış.

Bu da dow
    https://tr.investing.com/indices/us-30
    Faiz artışı, enflasyonun düşüşü falan derken iniş ve çıkışlar var doğal olarak.

4. "Devalüasyon sonrası şahlanan enflasyondan korunmak isteyen ve sermaye kontrolleri nedeniyle yerel piyasaya sıkışıp kalmış yatırımcılar, Arjantin borsa endeksi Merval'e koştu. %48'lik bir aylık yükseliş 2002'den bu yana en iyisi." (Bbg)
    https://twitter.com/e507/status/1697...642891520?s=20

5.  Alıntı Originally Posted by hayrani Yazıyı Oku
    teşekkürler hocam. bu fon, ak portföyün yeni çıkan düyüyen şirketler fonu Bay'ın katılım versiyonu gibi olmuş anlaşılan. bol kazançlar dileğiyle selamlar
    Sn hayrani,

Bahsettiğiniz KPU fonu ilk 3 ayını doldurdu, 3 aylık performansta %84 ile katılım hisse fonlar arasında getiri de 1. Sıraya oturdu.

İlk 3 aylık portföyünü biraz daha detaylı inceledim, sadece Bist 100 dışı hisseler değil, Bist 30dan da(thyao ve pgsus gibi) hisselere de portföyünde yer vermiş. Fon büyüklüğü hızlı büyüme gösteriyor, buna rağmen portföyde fazla değişiklik yapmadan uzun vade büyüme ve değer yatırımı temasına bağlı kalacaklar gibi duruyor. Kendileri de uzun vadeli yatırıma uygun bir portföy oluşturacaklarını ifade ediyorlar.

Fon yönetim ücreti de %2.2 ile çoğu hisse fona göre makul.

3 ay bir hisse fonunu değerlendirme için kısa bir süre olsa da, bende uzun vadeli yatırım yaptığım için bu fona portföyümde yer vermeyi düşünüyorum.

Şuan hisse portföyüm HKH ve ELZ'de. Elz'deki miktarı KPU'ya kaydırmayı planlıyorum. Aslında ELZ'den de memnunum, iskontolu hisseleri portföyünde tutuyorlar, ama Kpu'nun portföyü, uzun vadede daha fazla büyüme potansiyeli sunuyor diye düşünüyorum, tabi yanılabilirimde. Elz'yi de yedekte tutmaya devam edeceğim.

Saygılar

6. Türkiyede verilebilecek maksimum asgari ucret 350$ veya 400$ arası. Ithalat - ihracat farkina göre. Cari zararin devam edebilmesi için.

Dolar kurunu belirleyen asgari ucrettir. Brut asgari ucreti 400 e bolun, olması gereken Dolar kurunu bulun.

Aksini söyleyen iktisatçı değildir. Gitsin simit satsin.

7.  Alıntı Originally Posted by reyz Yazıyı Oku
    Herkese merhaba

Evet katılıyorum, 7-8 yıllık tecrübem var fazla değil. Ama şunu çok iyi öğrendim ki herkesin beklentisinin tersine hareket ediyor borsa

Seçimden önce düşecek, göreceksiniz, herkes batacak dediler olmadı
    Seçimden sonra neredeyse 2 katına gitti endeks. Firmalar bazında durum daha da çılgın.
    Etrafımdaki herkes borsa düşsün diye bekliyor. bence buradan düşüş pek olamayacak, olsa da ufak düzeltmeler şeklinde olacak, zaten öyle oluyor bir süredir.

Ama düşüş geldiğinde herkesi korkutacak bi şey olacaktır ve düşsün diye bekleyenleri daha da korkutup daha da düşüş beklemelerine sebep olacak. Bekleyenleri daha da bekletecektir.

Eyyorlamam bu kadar, yatırım tavsiyesi değildir. Benden yatırım tavsiyesi alacak arkadaşlar bana ulaşın elimde kelepir köprüler var. 2 tane de kanal var, Panama ve Süveyş. Ortak edebilirim, paraya sıkıştım.
    Ahahaha
    Bist grafiğine bakarsanız ocak ayından mayıs ikinci haftasına kadar nasıl düzeltme yaşadığını görürsünüz. Ona benzer bir düzeltme sonrasında yaşanmadı. İlla olacaktır ama ne zaman olur bilemeyiz. Belki seçime 3 ay kala başlar düzeltme belli mi olur?

Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.
    Yazılarım kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir...

8. Herkes kendine göre pozisyon alıyor, gönlümüze göre olsun 🎲

Sayfa 980/1002 İlkİlk ... 480880930970978979980981982990 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •