Sayfa 37/342 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon
Arama sonucu : 2732 madde; 289 - 296 arası.

Konu: şu anda ev almak ne kadar doğru bir yatırım 3

1.  Alıntı Originally Posted by ayhan53 Yazıyı Oku
    girişteki 4.650 ye
    11. kattaki 3.750 ye satıyordu aynı daireyi
    bina 17 katlı
    Ayhan başkan Arjantin'in Cordoba şehrinde bir amcadan güzel bir deri cüzdan almıştım ama o fiyata Arjantin'de su bile alamazdın.
    Sonradan anladım ki amcanın fiyatları takip edecek takati kalmamış olacak ki çok ucuza ürünler satıyordu.
    Böyle dönemlerde çok uygun fiyatlı daireler çıkabiliyor. Hala hiperenflasyon nedir anlamayan bir çok insan var.

11. kattaki ev sahibi o amcanın ekolünden olabilir...

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    “First of all, never play macho man with the market. Second, never overtrade.” – Paul Tudor Jones

Alıntı Originally Posted by vivatrader Yazıyı Oku
    Ayhan başkan Arjantin'in Cordoba şehrinde bir amcadan güzel bir deri cüzdan almıştım ama o fiyata Arjantin'de su bile alamazdın.
    Sonradan anladım ki amcanın fiyatları takip edecek takati kalmamış olacak ki çok ucuza ürünler satıyordu.
    Böyle dönemlerde çok uygun fiyatlı daireler çıkabiliyor. Hala hiperenflasyon nedir anlamayan bir çok insan var.

11. kattaki ev sahibi o amcanın ekolünden olabilir...

------
    Yazdıklarım kişisel görüşlerim olup asla yatırım tavsiyesi değildir
    siteyi ve evleri çok iyi biliyorum gerçek değer 1. kattaki
    ama giriştekinin derdi neyse o fiyatı koymuş
    belki 1. katta ki ile anlaşmışlardır.
    alıcı gelince gidin giriş kattakine bakın 4.650 ye veriyor sonra gelin bana diyor olabilir.
    akraba bile olabilirler
    giriştekinin satmaya niyeti yoktur da 11. kattakini satmya uğraşıyorlardır
    çünkü arsa sahiplerinin daireleri var binada
    dolayısıyla arsa sahipleri akraba ise öyle bi taktik uyguluyor olabilirler
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    bayadır güncellememiştik;

11.09.23 "İstanbul Satılık Daire" aramanızda 134.988 ilan bulundu."
    11.09.23 "İstanbul Kiralık Daire" aramanızda 41.200 ilan bulundu."

beklenilenin aksine satılık konut sayıları pek değişmezken kiralık ilanlarında ciddi bir artış var, üstelik okul sezonu açıldı sayılır.
    ekim kasım ayını merak ediyorum, kiralık sayısı artmaya devam ederse kiralık fiyatlarındaki trend tersine dönebilir.
    hala evini kiraya vermeyi düşünen enayiler var, cidden bu halkın finansal cahilliği bambaşka bir boyutta.

kiralık trendinin döneceğini düşünmeniz gerçekten şaşırttı beni, yılbaşında yeni maaş artışları geliyor en fazla yerinde sayar kiralar.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    hala evini kiraya vermeyi düşünen enayiler var, cidden bu halkın finansal cahilliği bambaşka bir boyutta.

kiralık trendinin döneceğini düşünmeniz gerçekten şaşırttı beni, yılbaşında yeni maaş artışları geliyor en fazla yerinde sayar kiralar.
    3 aydır mahsus boş tuttuğum eşyalı bir ev var içindeki 1 yılın sonunda 2.750 den çıkmıştı çıktığında 6 ya verebilirdim 1-2 ay içinde ama vermedim
    dün baktım emsalleri 12.000 olmuş
    vermeyi düşünüyorum ama sadece 1 yıllığına gelen acil hemşireleri var onlara
    seneye ağustosta çıkarlar
    geçen yıl hata edip haziran başında vermiştim
    bu defa üniversiteler açılmaya yakın ve 1-2 yıllık geçici görevli gelen sağlık personelinin tayin zamanına denk geldi
    bundan sonra hiç bir evimi temmuzdan önce vermem hatta eylülde vermeyi planlıyorum.
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5. Bursa da yabancı uyruklu bir grup, darp edip silahla rehin aldıkları gencin videosunu sosyal medyada yayınladı. Görüntüler üzerine harekete geçen Cumhuriyet Başsavcılığı, 2 kişinin tutuklandığını duyurdu. Çocukları suça sürükleyen kişi hakkında ise yakalama kararı çıkarıldı.

https://www.hurriyet.com.tr/gundem/g...lmadi-42328832

6.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Beni afedersin kazığa oturtsalar asla ama asla kiraya malımı vermem. Türkiye gibi kanunun yavaş ilerlediği bir ülkede malın boş kalsın daha iyi. Adam çıkarken içini harabe ediyor, çıkarken komisyon istiyor. Hepsini boş boş tutuyorum. Satmak isteyince anında görüntü beş dakikada Beşiktaş. Kiracı varken kolay kolay kimse satın almıyor gayrımenkulu.

7. Türkiye, kazığın her türlüsünü ayrı ayrı deneyimleyebilmek için mükemmel bir yer. Burada yetişen biri dünyanın başka bir yanında sıkıntı yaşamaz.
    Re-twittlediklerim katıldığım anlamına gelmez!

Ne yapsin mesela evini
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

M2101K6G cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 37/342 İlkİlk ... 2735363738394787137 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •