Alıntı Originally Posted by beşiktAŞK Yazıyı Oku
1. madem oralar osmanlı topragıydı ve zorunlu olarak osmanlıda savastırıldı (ki kısmen katılmıyorum) şimdi ordan gelenleri (osmanlı vatandaslarını) multeci diye niye dıslıyorsun? artvin bir sebepten sınırdısı kalsa 20 sene sonra biz artvinlilere hadi kardeşim yoluna mı diyeceğiz?
2. Bugunku arnavutluk un modern turkiyeden ayrılma sebebi sınır bağlarının kopmasıyla direk alakalıdır. arnavutlar ve balkan göçmenleri bugun bile turkiyenin burokrasisinin ve temelinin merkezindedir. yani bir kader birliğimiz vardır. (SİZE GÖRE OLMASA BİLE)
3. ATATURK un 10 kusak ötesini bilemem ama anası babası dedesi balkan (selanik ve cevresi) kökenlidir. illa zorlarsan 300 yıl önce nerden geldiğinin önemi yoktur. VE ATA mız olması ve yurdumuz için hayatını feda etmiş olması ona saygı duymamız için yeterlidir. yani turk ve ya balkan değil ugandalı bile olsaydı yaptığı hizmetler karsılığında ben yine kendisine ATATURK derdim.
4. Adı ustunde DİN KARDEŞİ sırf bu yuzden bile arap diye aşağılamamızı engelliyor. kılıc sallanacak bir durumda yok petrol bulunana kadar çöl un kimse için bir değeri yoktu. kavga da yoktu. barısı osmanlı sağladı diyemeyiz yani.
5. pakistanda savas veya huzurluk yok hemi? ac bak bakalım KEŞMİR denilen yerde ne oluyor. kac bin iç göç var orda. afganistanı hiç saymıyorum bile.

Biz kullerinden doğmuş genç bir devlet değiliz. biz osmanlının devamıyız. bu lafıma itiraz edeceklere turk polis teşkilatının 178. yılının kutlanmasını itfaiyenin 300 kusur yılını kutlanmasını ve daha nice kurumların 100 kusur yılık olmalarını bana acıklamalarını isterim. lafın özu osmanlı bir isim ve yönetim değişikliğine uğramıstır yoksa kadroları veya kurumları değişmemiştir. sekil değiştirmiştir. bu yuzdensönen bir sey yoktur. baskılandığımız bir 100 yıl yasadık ama cok sukur bugun dunyanın en gelişmiş (gsyh) ilk 20 devletinden birisiyiz.
https://tr.euronews.com/2022/10/31/s...0al%C4%B1yordu.

sözun özu turkiye sandığınızdan buyuk guclu bir ulkedir.
Ben tarihi gerçekleri anlattım; bunları kafamıza göre eğip bükemeyiz.

Tarihi gerçeklerden çıkan sonuçlar ise yoruma açıktır. Dolayısıyla YORUMLARINIZa yorum katmayacağım. Örnek vermek gerekirse; Suriye’den gelene siz vatandaş dersiniz öbürü din kardeşi der diğeri mülteci der….

Saygılar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi