Sayfa 943/1017 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon
Arama sonucu : 8130 madde; 7,537 - 7,544 arası.

Konu: Altın fiyatlarının geleceği (XAU)

1.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    İki adım dibinde dünya savaşı başlıyor. Fiziki Altın alan vatan sevdalısıdır. Onu gün gelince çıkarır devletine savaş desteği için karşılıksız verir.
    Yok zombi istilası olacak sen fiziki al.

2. Kimisi fiziki altin alir bunun ile kendini rahat hisseder kimisi finansal piyasalarda fon alir etf alir kontrat alir farkli urunlerle sepet yapar agirlik ayarlar bunlr neden tartisma konusu oluyor iki taraf icinde bunu anlamadim ikisinin de riskleri veya getirileri kendi taraflarinda mevcut

Ulkemiz icin de mevcut kamu stoklarimiz haric birey bazinda gayet gizli altin stogu baya saglam olan bir ulkeyiz bunun da hic bir kotu yani bulunmuyor sadece birey bazinda tek urune saplanip kalmak alternatif getirilerden mahrum kalmak disinda ancak bunu boyle uygulayan insanin bakis acisi farkli sisteme guvenmediginden fiziki cazip geliyor. Kamusal bakis acisi ile de aksine boylesine saglam bir yan rezervi devletini seven her yonetici ister manupilasyona konu olmadigi surece merkez bankalari neden altin stoklar bunun bir sebebi oldugu gayet acik

Asil gelistirmemiz gereken taraf insanlarin finansal piyasalara bakis acilarini gelistirip farkli urunlere de yonelimlerini saglamak ve cesitliliklere ulasimini kolaylastirmak olmali bazi kurumlar buradaki boslugu gorup bu alanda karliligi yolun basinda gozardi edip yola ciktilar

Ancak burada insanlarin asmasi gereken farkli bir zorluk daha bulunuyor. Mesela insanlarin uluslarasi piyasalara erisimini kolaylastirmak ve getirileri uzerinden insanlari fahis ve zorlu bir vergilendirme uygulamasinin insanlari ne kadar kayit disina ittigini gorememek finansal sisteme katilmalarinin onune set cekmek ne kadar dogrudur ?

SM-M526BR cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. Bu aralar Amerikan ve İsrailli kökeni olan yiyecek içecek markalarına uğramamakta fayda var. Her türlü olay ihtimal dahilinde. Risk yükseliyor.

Why McDonalds, Starbucks and other American brands continue to pay the price of politics in the Middle East

https://www.arabnews.com/node/2398351/middle-east

4.  Alıntı Originally Posted by kastirsef Yazıyı Oku
    En büyük gümüş üreticilerinden First Majestic in gümüş üretim maliyeti Eylül 2023 te net 25.9$ a çıktı son bilançoda. Kendi açıkladığı AISC 19$ ama hatalı. Doğrusu 25.9$ olmalı.

Gümüş alımlarına kademeli devam ediyorum TEFAS Fonları ile YZG MJG DMG karması tercihim.

Altın almıyorum artık. Gümüşe kaydım. Umarım o da bana kaymaz. :-)

LibreOfis teki hesaplamalara göre.

Gümüş üretim maliyetlerine yaklaştı ve aşağı gidemiyor. Yatayda sıkışma devam edip sonra bir ara yukarı atom bombasını patlatabilir. Ama bu aylar da sürebilir. Bu sebeple acele etmeden TEFAS Gümüş fonlarını aşağı taban çizgisine yaklaştıkça arttırmakta büyük fayda var. Kademeli alım iyidir.

5. Bu aralar Amerikan ve İsrailli kökeni olan yiyecek içecek markalarına uğramamakta fayda var. Her türlü olay ihtimal dahilinde. Risk yükseliyor.

Why McDonalds, Starbucks and other American brands continue to pay the price of politics in the Middle East

https://www.arabnews.com/node/2398351/middle-east

6. dert gümüş değil

dert doların tahtının sallanmasını sağlayan altının yükselişini kırmak

hatta gerekirse fiyatı aşğıya çekip milleti pişman ettirmektir...

altının hareketini kırmak için gümüş kullanılıyor...

bazı uzmanlar AGU yani altın gümüş paritesine göre altının bu fiyatları hak etmediğini idda ediyorlar...

yıllarca abd ve küresel ortakları altın yerine

kağıt parları yani abd doları ve küresel ortaklarının paralarının dolaşımda olmasını

dünyada mal ve hizmetlerin değerinin kendi paralarıyla fiyatlanmasını sağladılar...

yani bir nevi beyinlere kazıdırlar...

adeta otomatik ezbere çevirdiler..

Türkiyede de gördük hem aşırı negatif faiz hem basılan paralar ...

dünyada mal ve hizmetlerin dolar yerine başka bir değere göre tespiti ABD için kürese savaş nedenidir...

bakalım gelişmeler neyi gösterecek...

7. Altının muhtemel trendi. Sebep üretim maliyetlerinin artması ve merkez bankalarının karşılıksız M3 para arzını arttırmaları.

Basılan M3 paralar eninde sonunda hiper enflasyona dönüşür. Hemen olmasa bile mutlaka nihayetinde dönüşür.

Son düzenleme : kastirsef; 05-11-2023 saat: 11:58.

8.  Alıntı Originally Posted by Foncu Yazıyı Oku
    Sene 1920 değil. Herkes sistemden varlığını çıkarırsa kriz çıkar.
    Bize ne sizin "kağıt üzeri sisteminizin" krizinden?
    "Parayı piyasada değerlendirmek yerine fiziki varlıklara gömüyorsunuz" üçkağıtçıların en klasik palavrasıdır.
    İnsanlar kağıtlara değil de elle tutulur varlıklara parasını yatırınca o para piyasadan kaybolmuyor.
    Sadece üç-KAĞIT-çıların cebine değil gerçek elle tutulur varlık üretenlerin cebine giriyor, yani o da yine halkın cebi.
    Patronların veya bankaların cebi değil.
    Siz istiyorsunuz ki herkes kumarhanenin müdavimi olsun, mayışı alan hemen kumarhaneye koşsun, kağıt alsın.

1929 krizinde elle tutulur varlığı olan hiçkimse kaybetmedi. Hepsi varlığını korudu.
    Kim kaybetti?
    -Kumar oynayanlar, borçla hisse alanlar
    -Borçla ayakta duran firmalar, ve malesef onların işçileri.
    Kim servetini katladı?
    -Kağıtları zirveden satıp halkın parasını cebe indirenler.

Halk da aptal olmasaymış.
    Evi tutarken herkes iyidir. Yeni kiracı adayınız iyi birine benziyor olsa da, DAVA GEÇMİŞİNİ mutlaka isteyin.
    https://www.milliyet.com.tr/ekonomi/...nir-mi-6994969

Sayfa 943/1017 İlkİlk ... 443843893933941942943944945953993 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •