Sayfa 250/1005 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon
Arama sonucu : 8037 madde; 1,993 - 2,000 arası.

Konu: Viop LVll

1. Şirketleri yurt dışı benzerleri ile karşılaştırmak lazım.

Görüntü benzin ve dizel araba üreticileri ile kömürlü işletmeler pek sevilmiyor.

Yabancı banka, telekom, zincir perakende alır gibime geliyor.

Savunma şirketleri birleşir ise onlara da büyük ilgi olabilir. TV'de uzmanlar askeri bir ürün satacağımız zaman referansınız nedir, ordunuz kullanıyor mu diye soruyorlar diyor. Ufak ordusu olan ülkelerin silah sanayi çok ilgi görmeyebilir.
    Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

2.  Alıntı Originally Posted by akcay Yazıyı Oku
    oda 2022 başında 80 liraydı...

1300-1500 raporları ard ardına gelmişti...

her gün iş yatırım rapor yayınlıyordu 35 dolarda...

kaç kere uyardım pgsus hakıında...
    Sasa ok de, pegasus ne alaka. FD/FAVÖK diye bir ey duydun mu? 2023 gerçekleşmesi, 2024 beklentileri hepsi 5 altında. Bak fk demiyorum FD/FAVÖK diyorum.

Pegasus şu an dünya üzerinde 10-15 den fazla uçağı olup da favök kar marjı %35 lere gelebilmiş tek şirket. Başka eşi benzeri yok yani.

2 sene önce 90 dı, imdi 600 o zaman pahalı kafası tam acemi borsacı kafası. Sen dünkü borsacı değilsin, hangi kafa ile bunu yazıyorsun merak ettim.

Şirket 2 sene önce 90 tl iken daha pahalı, şu an 650 tl iken daha ucuz olabilir temel açıdan. Ha piyasa satış yer, karda olanlar satar, hisse düşer, psikolojik etkisi var kar üzerinde oturan yatırımcı satabilir. Ama temel olarak 650 tl pahalı demek, iş bilmemek, cahillik demek benim için...ya da art niyet.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by *Bozkurt Yazıyı Oku
    Relax ol Ayasofya abi, herşey kontrolüm altında
    Oğlum şemsiye orada dururken suyun içinde arada bir nefes alınca kontrolüm altında diyin çabuk bişiler yap yoksa kızacam. Kizarsam soğumam

4. Sasa’sı olanın tasası var şu sıralar.

5. trader san trade ini et, teknik bak...al-sat, ne ne yaparsan yap...ama temel analizden, şirket değerlemesinden bir şey anlamadan, şu pahalı, bu ucuz diye atıp tutma.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6. %8 e gelmiş ama işlem yok, sabah ki fiyat geçerli

Tüm yorumlarım asla/zinhar alım veya satım tavsiyesi değildir.
    "Zayif devamli adalet ister, halbuki bu kuvvetlinin umurunda bile değildir."

7.  Alıntı Originally Posted by ariston Yazıyı Oku
    Milletin parasını borsada kilitleyecekler belki.
    Bingo!!!

Pandemi dönemi herkes piyasadan parasını çekti.Bu sayede yüklendikleri hisseleri katladılarda katladılar.Asıl felakete hazırladılar piyasayı

Dün Hafize hanım banka mevduat fazilerinin daha da artması gerektiğini belirtti.Döviz yükselmiyor altın ha keza öyle.Ev araba almak satmak imkansızlaşmış durumda fiyatlar arşa çıkmış durumda ve kredi musukları kapalı.Hiç bir yerde paranızın değerini enflasyon karşısında koruyamazsınız tek yol mevduat diyorlar.Kümesi dolduruncaya kadar bu operasyon devam.Peki sonra?

Dün arjantındeki mevduatların bir gecede %50 devalüe edilen paraları nedeniyle eridiğine tanık olduk.Bu arada ingilterede bir yetkili mum ve radyo stoklaması tavsiyesinde bulunuyor.Bunlar bir noktada dijital bir kıyamate hazırlıyorlar insanları.Big reset çokta uzak değil sanki.Şalteri tekrar kaldırdıklarında köleler ve krallar kalabilir.

O nedenle 3-5 sene(Belkide çok daha kısa bir sürede)gelebilecek bir kaos teorisine karşı yapabileceğin tek şey Bosporos un dediği gibi bugün yiyebiliyorsan ye,gezebiliyorsan gez.Dünya sağlık örgütü nün başı karbon ayak izi gibi bir ucube söylentiyle insan seyahatlerini yakın gelecekte engellemeleri gerektiğini söyledi.Göstere göstere prangalıyorlar insanları.

Tüm bu yazdıkların bir öngörüye dayanmaktadır.Kesinlik anlamı taşımaz.Bununla birlikte karamsarlar en nihayetinde hep haklı çıkar ama iyimser bu arada anı yaşamayı ihmal etmeyerek hayatını yaşamaya devam eder.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,750
    Arkadaşlar bu işten nasıl en az zararla çıkılır..

Akfen Gayrimenkul Yatırım Ortaklığı A.Ş. %200 bedelli açıklamış.Dün 4.000 lotu varmış..Dün fiyat 4.05

şimdi AKFGYR (1.98 den işlem görüyor) 4.000 lotu ve AKFGY (2.00 den işlem görüyor) 4.000 LOTU VARMIŞ.

Bu arkadaşın ne yapması gerekiyor?

1 tlden 8.000 lot alabilirim mi diyor?(o da tam bilmediğinden yanlış soru sormuş olabilir)
    Az ciddiyet, Çok geyik...

Sayfa 250/1005 İlkİlk ... 150200240248249250251252260300350750 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •