Sayfa 764/784 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774 ... SonSon
Arama sonucu : 6265 madde; 6,105 - 6,112 arası.

Konu: TKFEN - Tekfen Holding

1. ''El, elin koyununu ıslık çalarak güdermiş''

Tekfen'in içine düşürüldüğü durumun müsebbiplerini tarif edecek en doğru söz bu olsa gerek.

Bundan sonrası için daha ve en büyük handikap işlerin başında işlerden anlayan bir patronaj artık yok. Hissedarlar konken partilerinde günlerini geçiren umutsuz ev kadınları, alt yönetim de olabildiğince vasat. Önceki yöneticiler zaten tepeden tırnağa soruşturma hak edip yargılansalar güneş yüzü göremeyecek tiplerdi.

Ülkemizin milli değeridir, kanser olan organlarının kesilip atılarak yaşatılması gereken bir hasta Tekfen. Umarım şu an hastayı masaya yatıran cerrahlar yapmaları gerekenden geri durmazlar. Aksi halde hastanın masada kalmaz riski bir hayli yüksek.

Herkes için en iyisini dilerim.
    Az insan çok huzur

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,766
    39 un altında kapanışlar olursa OBO oluşur ve bu sıkıntılı durum ( zarar olayı ve beceriksiz yönetim) ile korkarım aşağı hareket sertleşir.23 yıldır bıstteyim..ilk defa bu hisseye bulaştım olana bak..

Yabancı gelince ucuz holdinglere yönelir diye almıştım..Olmayan oluyor ve yönetim KAP gönderiyor...Tuhaf bir olayı açıklıyor..

Az ciddiyet, Çok geyik...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    T.C. - duhul EYLÜL 2005
    Gönderi
    12,766
    Dolar bazlı grafiği...Halka arz fiyatının yarısında....

Az ciddiyet, Çok geyik...

X (eski kuşlu site)'de çok takipçili bir abimiz TKFEN için olumlu bir görüş bildirmişti. O ara sızdırılan KAP'a istinaden büyük düşüş yaşadı. Tabi bu olay sonradan anlaşıldı. Mesajı bulup soru soracaktım ama silinmiş. Grafikte ahım şahım bişey de görünmüyordu. Abi dediğim vatandaş da güya güvenilirdi ya da ben öyle sandım. Şu görülüyor ki çok takipçili abilerin paylaşımlarına şüphe ile yaklaşmak paranoyaklık olmamalı. Benim bir arkadaşımda var 150 000 lot. Allah'tan maliyeti düşük. Yukarıdan alanlara sabır diliyorum, geçmiş olsun.

5. Ey Tekfen,

1-Yeni inşaat işi alma,

2-inşaat işini tasfiye et; inşaat işi, sizin için artık ticari anlamda mukayeseli avantaj olmaktan çıkmıştır. İnşaat işini artık temel iş alanı (core business) olarak da tanımlama. çünkü rekabetçi bir şekilde ihale alacak ve onu bitirecek bir mukayeseli avantajın yok. "metalin terzisi" para kazanamıyorsa, yapacağı şey terzi dükkanını kapatmaktır.

3-hemen tasfiye edemiyorsan, inşaat işini devret, şirketi külliyen devir edemiyorsan, projerleri devir et..

el kesesinden cömertlik yapmaya son ver. kendi 51 liranla istediğin hovardalığı yap, bizim 49 liraya dokunma.

hatta, hakim ortaklara uyarsa ve inşaat işi ile bir gönül bağları varsa; aralarında kuracakları bir konsorsiyuma inşaat işini devir edelim. ama önce içindeki gayrimenklulleri ayırıp, bu tarafa bıraksınlar.

4-eldeki gayrimenkullerin tümüne exper değerlemesi yaptır ve bunu KY ile paylaş ki elimizde ne var, biz de bilelim. büyük ihtimalle hakim ortaklar biliyor. KY ile asimetrik bilgi durumuna son ver. neyi beklediğimizi biz de bilelim.

5-socardan yazdığın zararı eğer ki muhasebe kuralı gereği ters çeviremiyorsan, hiç değilse, projekte iş planı üzerinden değerleme (indirgenmiş nakit akımlar) yap ve KY ile paylaş.. neyi beklediğimizi bilelim.

6-risk sermayesi şirketlerinin en son değerlemelerine göre, topluca değeri nedir? bunu bir rapor ile KY ile paylaş ki neyi beklediğimizi bilelim.

7-inşaat işinde zararları bağımsız bir şirkete incellettirin; sonuçlarına göre adli takip yaptırın.. söylemeye de gerek yok ama "biz neden zarar ediyoruz", sorusunu sormadınız mı? bu kadar zarar etmek gücünüze gitmiyor mu? tekfende çalışsam ve yönetimde tırnak kadar etkim olsa, benim şirketimin parasının çar çur edilmesi aşırı derecede gücüme giderdi. mutlaka sorumlusunu bulur, buldururdum.. aklıma körfez geçiş köprüsünden atlayan gururlu japon mühendis geliyor.. ruhu şad olsun!

6. Günün en düşüğünden kapandı. Burası, eğer teknik varsa dönüm noktası. Dönmezse gap map ayağına iner. Her gün yaklaşık %10 düşen kağıdını umursamayan ce da mal sahibi de mülk sahibi de belasını bulur inşallah. Hükümettir, SPK dır derdi başka tabii.
    YTD

7. Kendileri bile şirkete güvenmiyorsa uzak durmak lâzim o kadar sıkıntılı dönemlerden geçtik 1 lot bile geri alımı yapmadılar üstelik son dinazor yüklü satış yapmıştı bunların mayası bozuk tutmuyor

Alıntı Originally Posted by Maslak1 Yazıyı Oku
    Ey Tekfen,

1-Yeni inşaat işi alma,

2-inşaat işini tasfiye et; inşaat işi, sizin için artık ticari anlamda mukayeseli avantaj olmaktan çıkmıştır. İnşaat işini artık temel iş alanı (core business) olarak da tanımlama. çünkü rekabetçi bir şekilde ihale alacak ve onu bitirecek bir mukayeseli avantajın yok. "metalin terzisi" para kazanamıyorsa, yapacağı şey terzi dükkanını kapatmaktır.

3-hemen tasfiye edemiyorsan, inşaat işini devret, şirketi külliyen devir edemiyorsan, projerleri devir et..

el kesesinden cömertlik yapmaya son ver. kendi 51 liranla istediğin hovardalığı yap, bizim 49 liraya dokunma.

hatta, hakim ortaklara uyarsa ve inşaat işi ile bir gönül bağları varsa; aralarında kuracakları bir konsorsiyuma inşaat işini devir edelim. ama önce içindeki gayrimenklulleri ayırıp, bu tarafa bıraksınlar.

4-eldeki gayrimenkullerin tümüne exper değerlemesi yaptır ve bunu KY ile paylaş ki elimizde ne var, biz de bilelim. büyük ihtimalle hakim ortaklar biliyor. KY ile asimetrik bilgi durumuna son ver. neyi beklediğimizi biz de bilelim.

5-socardan yazdığın zararı eğer ki muhasebe kuralı gereği ters çeviremiyorsan, hiç değilse, projekte iş planı üzerinden değerleme (indirgenmiş nakit akımlar) yap ve KY ile paylaş.. neyi beklediğimizi bilelim.

6-risk sermayesi şirketlerinin en son değerlemelerine göre, topluca değeri nedir? bunu bir rapor ile KY ile paylaş ki neyi beklediğimizi bilelim.

7-inşaat işinde zararları bağımsız bir şirkete incellettirin; sonuçlarına göre adli takip yaptırın.. söylemeye de gerek yok ama "biz neden zarar ediyoruz", sorusunu sormadınız mı? bu kadar zarar etmek gücünüze gitmiyor mu? tekfende çalışsam ve yönetimde tırnak kadar etkim olsa, benim şirketimin parasının çar çur edilmesi aşırı derecede gücüme giderdi. mutlaka sorumlusunu bulur, buldururdum.. aklıma körfez geçiş köprüsünden atlayan gururlu japon mühendis geliyor.. ruhu şad olsun!
    Dap gyo gibi olacak
    Yazık oldu marka değerini bile koruyamadi

Sayfa 764/784 İlkİlk ... 264664714754762763764765766774 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •