Sayfa 245/569 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon
Arama sonucu : 4551 madde; 1,953 - 1,960 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

1.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    RIK 'in 33 günlük (3 Ocak 2024 - 1 Aralık 2023) mevduat faiz eşleniği 78.8215%.

Grafiği de oldukça iyi.
    RIK grafiği sizi yanıltmasın, portföyünde en yüksek ürün kamu dış borçlanma araçları (%41) ürünü var. Ben Nisan'da evi satıp kamu dış borçlanma ürünü olan Eurobond aldım dolar bazlı %11 yükseldi, CDS düşüşü sayesinde, CDS 700den 250lere düştü ve düşecek yeri kalmadı, bundan sonraki dönemde CDS yükselmesinde bu ürün eksi yazar dolar bazlı ona göre düşünün derim, ben Ocak'ta elimdeki eurobond'un %30unu satıp biste döneceğim zira dolar bazlı kar gayet iyiydi 9 ayda, bundan sonra yönü terse dönebilir tabi şu anda fed faiz indirimi de amerikan 10 yıllık tahvil faizini aşağı çekiyor bu da eurobondumuzun kar etmesine destek oluyor ama oradaki durum da en fazla %0,5-1 arası fayda sağlar bize. CDS riskini aldığınızı dikkate alın özetle, 2023 Mayıs'ta CDS hızlı artmıştı iki seçim arası Mayıs ayı RIK getirisi %3müş.

Alıntı Originally Posted by manevracı Yazıyı Oku
    RIK grafiği sizi yanıltmasın, portföyünde en yüksek ürün kamu dış borçlanma araçları (%41) ürünü var. Ben Nisan'da evi satıp kamu dış borçlanma ürünü olan Eurobond aldım dolar bazlı %11 yükseldi, CDS düşüşü sayesinde, CDS 700den 250lere düştü ve düşecek yeri kalmadı, bundan sonraki dönemde CDS yükselmesinde bu ürün eksi yazar dolar bazlı ona göre düşünün derim, ben Ocak'ta elimdeki eurobond'un %30unu satıp biste döneceğim zira dolar bazlı kar gayet iyiydi 9 ayda, bundan sonra yönü terse dönebilir tabi şu anda fed faiz indirimi de amerikan 10 yıllık tahvil faizini aşağı çekiyor bu da eurobondumuzun kar etmesine destek oluyor ama oradaki durum da en fazla %0,5-1 arası fayda sağlar bize. CDS riskini aldığınızı dikkate alın özetle, 2023 Mayıs'ta CDS hızlı artmıştı iki seçim arası Mayıs ayı RIK getirisi %3müş.
    Sen emlak, eurobond ve bist arasında dönerken değişken fon olan RIK niye farklı enstrümanlara geçmesin

3.  Alıntı Originally Posted by Valfranc Yazıyı Oku
    Sen emlak, eurobond ve bist arasında dönerken değişken fon olan RIK niye farklı enstrümanlara geçmesin
    evet haklısınız aktif yönetmişler Mayıs'ta eurobond oranı 0'mış, Haziranda çok iyi yerden girmeye başlamışlar haziran sonu %20 eurobonda geçmişler. Kasım sonuna kadar böyle gidip Kasım sonu aralık sonu arası 20-40%a çıkmışlar. Şu anda oran olarak maksimum buraya park etmişler gibi.

4. dvt, aoy, afs, yani amerika tarafına ful satış verdim. sp500 ya rekor kırarak 4820 üstünde en az 2 gün kapanış yapmalı veya 4600'de destek bulduğunu en az 2 gün göstermeli. bunlara varana kadar ppf'de beklemeye devam. 2 aydır güzel kar ettim ve geri vermeyi göze alamıycam.

5.  Alıntı Originally Posted by tantrum Yazıyı Oku
    RIK 'in 33 günlük (3 Ocak 2024 - 1 Aralık 2023) mevduat faiz eşleniği 78.8215%.

Grafiği de oldukça iyi.
    Aldım gitti.

Tek handikapı satışta valörün t+3 olması.

Alıntı Originally Posted by friendly_1980 Yazıyı Oku
    dvt, aoy, afs, yani amerika tarafına ful satış verdim. sp500 ya rekor kırarak 4820 üstünde en az 2 gün kapanış yapmalı veya 4600'de destek bulduğunu en az 2 gün göstermeli. bunlara varana kadar ppf'de beklemeye devam. 2 aydır güzel kar ettim ve geri vermeyi göze alamıycam.
    %50 çıkayım bende , aft bugün -0,77 kaybetmiş ,saat 18 baz alındığı icinmi ? Yoksa en az -3 u vardı ..

7.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    %50 çıkayım bende , aft bugün -0,77 kaybetmiş ,saat 18 baz alındığı icinmi ? Yoksa en az -3 u vardı ..
    evet devamı yarın..

8.  Alıntı Originally Posted by dell14 Yazıyı Oku
    dediğin gibi dolar destek atsa bile bu kadar iyi olmaması lazımdı. acısı yarına çıkmasa iyi: ) yarın da iyi gelirse aft'nin abd futures'te şort pozisyon aldığından şüphelenmeye başlarım. pasta grafikteki diğer ibaresi bunla ilgili olabilir.

Sayfa 245/569 İlkİlk ... 145195235243244245246247255295345 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •