Sayfa 402/430 İlkİlk ... 302352392400401402403404412 ... SonSon
Arama sonucu : 3433 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: SGK Emeklilik İşlemleri

1. Selam
    Bu zamlar sonrasi emekli maasi $700'den $1050'ye cikti
    Simdi bu geliri ABD hukumetine yedirmeden nasil kullaniriz tasasi sardi

2.  Alıntı Originally Posted by heval Yazıyı Oku

Ben 45 de iş hayatını bıraktım...Birikimleri de yavaş yavaş eritiyorum... Ev araba yeterli dedim...Kazandığımın neredeyse hepsini çocuklarla beraber eziyorum a.q. İnsanın sadece 1 hayatı var...Emekliliğin tadını çıkarmak en güzeli...
    Ben 40 yaşında kurumsal hayata veda ettim. Finansal piyasalar, bağ bahçe işleri; yine çalışıyoruz tabi, ama kafam rahat(7 yıldır). Az çok birikim de var, 50 den sonra birikenlerden de yemeye başlarım. Geriye çok bir şey bırakma niyetim yok, Allah ömür verirse 70 e kadar sıfırlarız baya

Bu arada iki çocuk da 10 ar yıl özelde okudu, bir evi de onlar ezmiş oldu. Şimdi olsa okuyamayız tabi öyle.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. heval ve cautionary ile benzer yolda ilerliyoruz. Ben de aktif iş hayatını bırakalı 7 yıl oldu. 3-5 yıl öncesine kadar nereden ne alsam, ileri dönük ne yatırım yapsam diye hesap kitap yapardım. Şu anda artık benim için ilerisi diye bir şey yok. 75 yıl ömür üzerinden aktüeryal hesap yapıyorum Tüm mal varlığımı kalan aylık süreye bölüyorum. Çıkan sonuca göre aylık gelir belirleyip ona uygun bir yaşam sürüyorum. Ben de kimseye bir şey bırakmak niyetinde değilim, öldükten sonra it yer, şeytan duasını okur
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by callandor Yazıyı Oku
    Selam
    Bu zamlar sonrasi emekli maasi $700'den $1050'ye cikti
    Simdi bu geliri ABD hukumetine yedirmeden nasil kullaniriz tasasi sardi
    Şu anda ülkede en ucuz şey dolar
    O yüzden herkes geçmişe göre doalr bazlı yüksek maaş alıyor gözüküyor.
    Mb nin doları tutma taktiği bir gün patlarsa o maaşlar yarıya düşer
    69 mu yok daha neler. Bu yıl mı? İmkansız.Bozguncular ağzınızdan çıkanı kulağınız duyuyor mu?

5.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    heval ve cautionary ile benzer yolda ilerliyoruz. Ben de aktif iş hayatını bırakalı 7 yıl oldu. 3-5 yıl öncesine kadar nereden ne alsam, ileri dönük ne yatırım yapsam diye hesap kitap yapardım. Şu anda artık benim için ilerisi diye bir şey yok. 75 yıl ömür üzerinden aktüeryal hesap yapıyorum Tüm mal varlığımı kalan aylık süreye bölüyorum. Çıkan sonuca göre aylık gelir belirleyip ona uygun bir yaşam sürüyorum. Ben de kimseye bir şey bırakmak niyetinde değilim, öldükten sonra it yer, şeytan duasını okur
    90+ yıl yaşarsanız ne olacak

6.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Yukarıdaki gibi bir diyalog sonrası arkadaş aynı soruyu sormuştu Ya 90 yıl yaşarsak?

Tam Yokluk içinde bile insanlar yaşadığına sevinir. Bizim gibilerin en kötü senaryoda bile bir b planı vardır. Çok yaşamamız sadece geride bıraktığımız ev, araba vs nin azalmasına sebep olur. Yani çok yaşamamız, bizden çok geride kalanların dezavantajına olur

Mesela iki çocuğa birer ev bırakma niyetim var, onları kendi malım gibi de görmüyorum, kolay kolay satmam. Ama 70 e geldik paralar suyunu çekti, ihtiyacım var, acımam satarım. Gerisini çocuklar düşünsün
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by D R A G O N Yazıyı Oku
    Ben 75 yaşı yemek ve hareket kısıtlamasının olmadığı dönemin son olarak kabul ediyorum. Zaten o yaştan sonra isteseniz de rahat harcayamazsınız, kaldı ki fiziksel kısıtlardan dolayı bir çok şeyi psikolojik olarak da yapmak istemeyeceksiniz.

Ha riskleri de hesap ediyorum elbette, mesela 90+ olursa da her halükarda gittikçe miktarının azalacağını bilsem de bir emekli aylığı olacak. İleri sağlık sorunları olursa da normalde satmayı asla düşünmeyeceğim köyde atadan miras tarlalar var, onları satarım
    Yazdıklarım kendi görüşümdür, Yatırım tavsiyesi değildir.

8.  Alıntı Originally Posted by boymatlı Yazıyı Oku
    Ben 75 yaşı yemek ve hareket kısıtlamasının olmadığı dönemin son olarak kabul ediyorum. Zaten o yaştan sonra isteseniz de rahat harcayamazsınız, kaldı ki fiziksel kısıtlardan dolayı bir çok şeyi psikolojik olarak da yapmak istemeyeceksiniz.

Ha riskleri de hesap ediyorum elbette, mesela 90+ olursa da her halükarda gittikçe miktarının azalacağını bilsem de bir emekli aylığı olacak. İleri sağlık sorunları olursa da normalde satmayı asla düşünmeyeceğim köyde atadan miras tarlalar var, onları satarım
    aha benim kafa, demiştim zaten b planı vardır diye bu arada bana da aileden kalan biraz tarla var, ama onlar satılık değil, hiç bir koşulda satmam...bana emanet, çocuklara devrederim..daha doğrusu kim kıymetini bilirse ona devrederim, çocuğum olması da şart değil.

Sayfa 402/430 İlkİlk ... 302352392400401402403404412 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •