Sayfa 307/570 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407 ... SonSon
Arama sonucu : 4554 madde; 2,449 - 2,456 arası.

Konu: Yatırım Fonları XI

Alıntı Originally Posted by grafik Yazıyı Oku
    Arkadaşlar Dolarla alınan Serbest fonları inceledim .Yıllık getirileri Ortalama yüzde 80-90 civarında...... Bu yüzde 80-90 TL olarak galiba .... Zaten Doların yıllık kur farkı yüzde 70 falan ,geriye ekstra getirisi TL bazında yüzde 20 kalıyor ki yüzde 10 stopaj da var daha ........ Bu yüzde 20 nin dolar bazlı getirisi yüzde kaça tekabül eder ? Eourobond ve DİBS ile karşılaştırınca hangisinin getirisi fazla olur ?
    Sorulara fazla cevap gelmiyor ama ben söyleyim..
    Dolar kuru %61,29 artmış dzm 91..stopajla 82 olsun..100 tl 161.29 yerine 182 tl olmuş..yani dolar artı %13 lük getirin olmuş..bence iyi..eurobondlardan dbh ile sepet yaparsan güzel olur dzm az biraz önde..performanslarını da görmüş olursun..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

2.  Alıntı Originally Posted by katırcı_bedri Yazıyı Oku
    Sorulara fazla cevap gelmiyor ama ben söyleyim..
    Dolar kuru %61,29 artmış dzm 91..stopajla 82 olsun..100 tl 161.29 yerine 182 tl olmuş..yani dolar artı %13 lük getirin olmuş..bence iyi..eurobondlardan dbh ile sepet yaparsan güzel olur dzm az biraz önde..performanslarını da görmüş olursun..
    Çok teşekkürler

3. Hafize Gaye Erkan da gitti.

4.  Alıntı Originally Posted by katırcı_bedri Yazıyı Oku
    Nitelikli yaptırımcı diyor 1 milyon tl heralde..yarın öğreniriz..
    DZM güzel gibi, ic borclanma araçları riski yok

5. Hazine ve Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, şu ifadeleri kullandı:

Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan liderliğinde yürütülen ekonomi programımız, kesintisiz ve kararlılıkla devam etmektedir.

Sayın Cumhurbaşkanımızın ekonomi ekibimize ve uyguladığımız programımıza desteği ve güveni tamdır. Merkez Bankası eski Başkanı Sayın Hafize Gaye Erkan'ın aldığı karar tamamen şahsidir ve kendi takdirleridir. Aldığı bu kararı saygı ile karşılıyor ve ülkemize sunduğu kıymetli hizmet ve katkılarından dolayı teşekkür ediyorum.

Önerim doğrultusunda yeni atanacak Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası Başkanı ve ekibine başarılar diliyorum.

Bu çerçevede ekip olarak güçlü işbirliği ve koordinasyon içinde fiyat istikrarı hedefimize emin adımlarla ilerlemeye devam edeceğiz.

6. devletin düşürüldüğü rezil hallere bak. böyle bir mevzu var madem piyasalara hiç duyurmadan kendi aralarında konuşup anlaşıp görevi devralacak kişiyle devir teslim şeklinde ekrana çıkmaları gerekirken, biri kendi kafasına göre kafamı bozdunuz istifa ettim diyor, öteki edersen et ben de başkasını bulurum diyor. zaten koca bir devlet emzikli bir kadından medet umacak hale nasıl düşüyor bir kere en başta..söylenecek şey çok da ne söylesen boş çünkü değişen birşey yok..türkiye klasiklerine devam.

yarın cumartesi pazar demeden hemen atama yapılması gerekirken 1 hafta atama da yapmayı beceremez şimdi bunlar. şaşırmam yani.

fırlayacak dolar yüzünden borsanın çok düşeceğini sanmam da enflasyonun bedelini yine biz ödiycez..diplomasızlığın, liyakatsizliğin, kitlelerin cehaletinin bedelini.

7. Atama bu gece yapılacakmış.
    Ama kim gelirse gelsin yüksek faizden rahatsız olan bir kesimin olduğu kesin.
    Ve faizde ısrar edeni itibarsızlaştırmak için el altından haberler sızdırılarak faizle savaşıldığı anlaşılıyor.
    Son düzenleme : myfinans; 02-02-2024 saat: 23:39.

Alıntı Originally Posted by YapraksızYonca Yazıyı Oku
    DZM güzel gibi, ic borclanma araçları riski yok
    DZM ve FJZ açık ara iyi eski verilere göre.. kısa vade yakın gözükselerde zpa zp6 pal das onlara göre geride kalmış uzun vade getirilerde..dövizle alcam diyordun ilk ikisi yeter bence ben Dbh de ekleyip döviz sepetini oluşturdum sayılır..
    Ne içindeyim zamanın ne de büsbütün dışında; yekpare geniş bir anın,parçalanmaz akışında bir garip rüya rengiyle uyumuş gibi her şekil,rüzgarda uçan tüy bile benim kadar hafif değil.

Sayfa 307/570 İlkİlk ... 207257297305306307308309317357407 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •