Sayfa 504/823 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon
Arama sonucu : 6581 madde; 4,025 - 4,032 arası.

Konu: FROTO - Ford Otosan

1.  Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    2023 Ocak'tan iyi ama 2023 mart ve mayıs aylarında 20.000 adetleri zorlayan tesis için bu rakam hala çok az.
    Hıh işte beklediğim yorum!!!

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyadan uzak
    Gönderi
    22,250
     Alıntı Originally Posted by skardes Yazıyı Oku
    âš¡#Ford'dan tek parça şasiye sahip ucuz elektrikli otomobil geliyor!

�� Çinli üreticiler ve #Tesla ile rekabette zorlanan Ford, iki yıldır uygun fiyatlı kompakt elektrikli otomobiller üreteceği yeni bir platform geliştirdiğini açıkladı.

��Sektörün önde gelen mühendislerini bu proje için tam bağımsız ar-ge ekibinde bir araya getiren Amerikan otomotiv devi, şasiye entegre batarya ve tek parça şasi tasarımına geçiş sinyalleri veriyordu.

�� Yüzlerce şasi parçasını tek seferde yekpare halde üreterek sadece parça ar-ge/üretim/lojistik maliyetini değil üretim süresini de düşürecek Ford, bu sayede Çinilerle mücadele edebileceği fiyatlara inebilecek.

��Tesla'nın tek parça şasi üretiminde kullandığı dev alüminyum döküm makinelerini üreten İtalyan iDRA, bir süredir Ford ile birlikte bu platformu seri üretime taşımak için yakın çalışma yürütüyor. Geçtiğimiz günlerde Amerikalı bir üreticinin 6 dev döküm makinesi için yüzlerce milyon dolar değerinde bir sipariş verdiği paylaşılmış, alıcının Tesla veya Ford olabileceği ileri sürülmüştü.

https://x.com/DoluBatarya/status/175...702049836?s=20
    ne çabuk unuttuk değil mi?

Borsanın Dev Şirketi FROTO'ya Satış Yapacak
    Bosch Fren Sistemleri (BFREN) elektrikli fren sistemlerine ilişkin yeni projenin detaylarını kamuoyuna duyurdu.
    #Bosch fren sistemleri #Bfren #Kap #Borsa #Froto
    Ahmet Hal
    AHMET HAL
    EDİTÖR
    29.12.2023 - 12:31
    YAYINLANMA
    Borsanın Dev Şirketi FROTO'ya Satış Yapacak

Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret A.Ş. (BFREN), Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret A.Ş.'ye (FROTO) elektrikli fren sistemleri tedarik etmek üzere Robert Bosch GMBH ile bir ön mutabakat imzaladığını Kamuyu Aydınlatma Platformuna (KAP) bildirdi.

Şirketin KAPa yaptığı açıklamada, bu projeye ilişkin yatırım tutarlarının netleşmesinin ardından Yatırım Teşvik Belgesi alındığı ve tamamlanan üretim hattının 2023 yılı içinde kullanıma hazır hale geldiği belirtildi.

Açıklamada, 2023 yılı içinde ilk siparişlerin önseri olarak Ford’a sevk edildiği ve 2024 yılında seri üretime devam edileceği de kaydedildi.
    Şirket, elektrikli fren sistemleri tedariki ile hem yerli hem de küresel pazarlarda rekabet gücünü artırmayı ve sürdürülebilir büyüme sağlamayı hedeflediğini duyurdu.

BFREN'in yaptığı KAP açıklaması şöyle:"Şirketimiz Bosch Fren Sistemleri Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi ile şirketimiz pay sahiplerinden Robert Bosch GMBH tarafından Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketi’ne elektrikli fren sistemleri tedarik edilmesi hususunda bir ön mutabakat oluşturulduğu ve bu projeye ilişkin hat yatırım tutarlarının netleşmesi akabinde teşvik belgesi başvurusu yapılarak Yatırım Teşvik Belgesi alındığı daha önce kamuoyu ile paylaşılmıştı.

Bu kapsamda tamamlanmış olan üretim hattı 2023 yılı içerisinde kullanıma hazır hale gelmiştir. Daha önce kamuoyu ile paylaşılan üretim planı öngörüsüne uygun olarak 2023 yılı içerisinde ön seri olarak ilk siparişler Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketine sevk edilmiş olup, 2024 yılı içerisinde Ford Otomotiv Sanayi ve Ticaret Anonim Şirketinin üretim planına uyumlu olarak ürünlerin seri üretimine devam edilecektir."
    Bir nevi kimya ki Alimi yoktur.Tecrübe ettikçe biriken cahilliktir Aşk''"! “MASA KASA NİSAABRACADABRA
    Burada yer alan bilgi, yorum ve tavsiyeler kendime aldığım notlardır.Bu bilgilere dayanılarak yatırım kararı verilmesi beklentilerinize uygun sonuçlar doğurmayabilir

3. Açık işsizlikte master degreeler, Bi daha da Davos'a gelmiyorum, kendi aranızda al gülüm ver gülüm devam edin siz.

4.  Alıntı Originally Posted by Oralet_Osman Yazıyı Oku
    Sana palavracı diyenler bilmem utanırlar mı acaba? Ahan da kanıt:

Yawww işte insan çekiniyor resimleri koymaya, sonra hava atıyor görgüsüz derler diye. Halbuki biz 3 milyar lot Froto sahibi katrilyonerler aşmış insanlarız bu tür şeyleri ama işte milletin ağzı torba değil ki büzesin. Bİ tane cahil haset fesat yaşlı bunak bizi gısganıyor diye oluyor hep bunlar. Yoksa ben 76 yüksek lisans 337 doktora yapmışım şelale gibi akan bilgilerimle burada analizlerin anasını ağlatmam mı hiç ?
    Az insan çok huzur

5. furoto öldü furoto bitti Çin furoto'yu bitireceyü

Laaaan Bırakkkk

6. Burda aklı basında yorumları istemeyen ve muhabbeti boğan birkaç kişi var.
    Çok sıkıcılar.
    Ama son söz şunu aktaralım.
    Ford otosan a bu özellikleri devam ettiği sürece payımı tutmaya devam edeceğim.
    Herkese bol kazanç.
    Kendinize iyi bakın.
    Selamlar sevgiler.👐
    Ytd

7. Burada bi tane keko vardi anasi çinli babasi japon noldu son hareketten sonra sesi çikmaz oldu.
    Yirtik dondan cikip gelip buraya çin elektrikli araclari hepinizi mahvedecek deyip arada bir keyif kacirirdi uzun zaman oldu özledik gelse de iki zirvalasa bizde yolumuzu bulsak yahu
    Adi önemli değil mayami mi miydi neydi öyle bir şeydi

SM-M315F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by debo Yazıyı Oku
    Açık işsizlikte master degreeler, Bi daha da Davos'a gelmiyorum, kendi aranızda al gülüm ver gülüm devam edin siz.
    Her ay hiç sektirmiyon, üretim rakamları açıklanınca "berbat, kepazelik " vs. yorum yapıyon. Romanya'da geçen yillarda hangi modeller kaçar bin kapasitedeyken ne uretildi, bu yıl hangi modeller kaçar bin kapasite var, mevcut üretim kapasitenin kaçta kaçı? Aydınlatsana bizi biraz.

Sayfa 504/823 İlkİlk ... 4404454494502503504505506514554604 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •